Велотренажер: чим корисний імітатор велосипедної їзди

Що може бути краще для здоров’я і зняття стресу, ніж щоденні велосипедні прогулянки? Активні рухи, захоплююче відчуття швидкості, задоволення від катання «з вітерцем» — перераховувати плюси таких занять можна довго. І все це в стані зімітувати велотренажер, чим він корисний для зайнятих людей, які не мають можливості приділяти багато часу і уваги підтриманню тонусу м’язів.

Зміст:

 • 1 Користь велотренажера для жінок: покращуємо рельєф м’язів
 • 2 Велотренажер для схуднення: як займатися, з якою частотою, які вибирати навантаження
 • 3 Велотренажер: скільки потрібно займатися – залежить від поставлених цілей
 • 4 Скільки калорій спалюється на велотренажері: реакція організму на навантаження

Користь велотренажера для жінок: покращуємо рельєф м’язів

Велотренажер: чим корисний імітатор велосипедної їзди

Один з кращих тренажерів

Цілі, з якими обзаводяться велотренажерами жінки і чоловіки, в основному схожі. Це і питання підтримки організму в тонусі, і тренування з метою схуднення та зміцнення здоров’я.

 • Тренування серця сприяє правильній роботі всіх органів, знижує ризик виникнення захворювань, регулює тиск.
 • Клітини активно забезпечуються киснем, посилюючи інтенсивність обмінних процесів. В результаті підвищується витривалість організму, зміцнюється імунітет.
 • Боротьба зі стресом. Розмірений темп тренування, улюблені мелодії, які визначають потрібну тональність характеру занять, по можливості надходження свіжого повітря у відкрите вікно – все це допоможе відволіктися від проблем, зосередившись лише на приємних відчуттях від тренувань.

Є ще одне бажання, яке можна звести в ранг рушійної сили, здатної надихнути на немислимі подвиги і жертви. Воно притаманне жінкам більше, ніж чоловікам – це корекція фігури.

Велотренажер – прекрасна можливість зміцнити м’язи вибірково. Тренування здатні виправити поставу, а також розвинути деякі групи м’язів до бажаного обсягу, допомогти їм придбати потрібну пружність і рельєф. Зокрема, це відноситься не тільки до литкових м’язів, але і до сідничним.

До збільшення обсягу сідниць здатні привести заняття з досить великим опором педалей. При цьому різні режими тренувань ведуть до різних результатів. Найкращим є режим середніх по часу тренувань з середнім і високим навантаженням. Кінцевий результат залежить і від вибору велотренажера – в цьому випадку краще вибирати «горизонтальний».

Сформувати привабливе тіло, підтягти м’язи живота і сідниць можна лише за умови регулярності спрямованих на конкретний результат занять у поєднанні з правильним харчуванням.

Велотренажер для схуднення: як займатися, з якою частотою, які вибирати навантаження

Заняття на велотренажері спонукають до активної роботи всі системи людського організму. Ферменти виробляються в посиленому режимі, що надходить у кров кисень активно окиснює сполуки, в яких міститься жир. Тому велотренажер, як спосіб позбавитися від зайвої ваги, дуже ефективний.

Велотренажер: чим корисний імітатор велосипедної їзди

Футуристичний велотренажер

Дуже багато набувають велотренажер з метою схуднути. Але для того, щоб втілити в життя своє бажання, недостатньо просто мати його в квартирі, підходячи до нього лише час від часу. Щоб досягти мети, тренування потрібно поєднувати з дієтами. Крім того, вони повинні бути регулярними. Відрегулювати результативність можна, склавши для себе план необхідних навантажень:

 • Насамперед враховуються показники пульсу – він не повинен піднятися вище 70% від звичного показника. Ритм обраний правильний, якщо не збивається дихання, і під час тренування можливо підтримувати розмову відносно спокійно.
 • Щоб домогтися результату, тренування не повинні бути короткими. Не менше сорока хвилин потрібно безперервно крутити педалі, щоб отримати «похудательной» ефект.
 • Опір педалей потрібно налаштовувати так, щоб вони крутилися порівняно легко. Слід вибирати таку навантаження, щоб потіти протягом 30 хвилин, не менше, інакше ефекту від такого тренування не буде. З іншого боку, вибравши занадто великий опір, можна отримати дуже накачані м’язи ніг, що в більшості випадків небажано.

Привчивши себе до постійних занять і отримавши достатній рівень підготовки, можна перейти від звичайних тренувань до інтервальним. Сенс таких тренувань в тому, що середні навантаження чергуються з високими. Експериментально доведено, що в результаті інтервальних тренувань спалюється жиру в рази більше, ніж при звичайних.

Додатковий плюс таких тренувань в тому, що тенденція до спалювання жиру зберігається протягом 48 годин. Темп і навантаження підбираються індивідуально. Протягом півгодинного заняття можна змінювати темп кілька разів, чергуючи, наприклад, хвилину швидкого темпу з трьома хвилинами повільного. Перед заняттям обов’язкова розминка, після тренування слід заминка.

Для розминки роблять кілька обертальних рухів, присідань і т. п. Тренування починають в повільному темпі.

Велотренажер: скільки потрібно займатися – залежить від поставлених цілей

Велотренажер: чим корисний імітатор велосипедної їзди

Заняття на велотренажері

При визначенні часу для тренувань на велотренажері потрібно робити упор на навантаження, одержувану організмом. Час, що виділяється для занять, має бути оптимально співвіднесено з конкретними цілями:

 • Якщо метою є підтримання тонусу, заняття повинні бути щоденними, тривалістю від 20 хвилин до години. «Неженка» і людям, що мають проблеми зі здоров’ям, краще починати з 15 хвилин при середньому навантаженні, поступово піднімаючи щоденну планку.
 • Для схуднення та корекції час для тренувань виділяється три — чотири рази на тиждень, тривалість від сорока хвилин. Тренування повинні бути досить інтенсивними, але при цьому потрібно коригувати навантаження, не надто стомлюючи організм, інакше замість відчутної користі можна в кращому разі відбити у себе бажання займатися, а в гіршому – нанести шкоду здоров’ю. Для відновлення сил дається перерва в один-два дні.
 • Кардіотренування, покликана зміцнити серце, повинна тривати більше сорока хвилин з частотою три — чотири рази на тиждень. Під час таких тренувань важливо стежити за пульсом і строго виконувати приписи лікаря чи тренера.
 • Щоб вивести індивідуальну формулу тривалості тренувань, потрібно вести щоденник, в який щодня заносяться показники, що відповідають рівню тренувань. У цьому допоможуть вбудовані програми, що фіксують показники організму, а також рекомендації фахівців.

  Скільки калорій спалюється на велотренажері: реакція організму на навантаження

  Важливе питання для тих, хто хоче схуднути за допомогою велотренажера – скільки калорій може позбутися організм в результаті одного тренування.

  Відповідь залежить від того, як реагує організм на підвищені навантаження:

  • Показник частоти серцевих скорочень може розповісти про те, в якому режимі працює організм. Якщо пульс високий, значить, режим досить інтенсивний, калорій витрачається більше. За годину занять при найбільш ефективному пульсі (70%) спалюється 300-600 калорій.
  • Прискорене дихання говорить про те, що організму не вистачає кисню, отже, енергія використовується неефективно, що тягне за собою витрата калорій.
  • Велике значення має загальна маса тіла. У людини з великою вагою за годину занять калорій спалюється більше.
  • Підготовленість організму до тренувань, його загальний стан також мають значення. Зрозуміло, що «пестуни», на противагу людям, більш підготовленим фізично, витратять більше енергії на вчинення того ж дії.

  Найкращий відповідь дасть велотренажер з вбудованою індикацією, дозволяє щоденно відслідковувати кількість витрачених у ході тренувань калорій.