Відчуття розпирання в правому підребер’ї при захворюваннях ШКТ

Поява відчутного розпираючого почуття в області правого підребер’я – поширений симптом, який може проявлятися при різних хворобах. Щоб точно визначити спосіб лікування, необхідно знати та інші ознаки, так як це дозволить з’ясувати причину виникнення почуття розпирання в підребер’ї.

Зміст:

 • 1 Відчуття розпирання при апендициті
 • 2 Гінекологічні захворювання
 • 3 Відчуття розпирання як симптом хвороби травної системи
 • 4 Відчуття розпирання при пієлонефриті
 • 5 Лікування болів распирающих

Відчуття розпирання при апендициті

Найбільш небезпечним захворюванням, при якому може з’являтися відчуття розпирання в правому підребер’ї – запалення апендикса. Небезпека патології полягає в тому, що при відсутності своєчасної допомоги велика ймовірність розвитку серйозних ускладнень.

Відчуття розпирання в правому підреберї при захворюваннях ШКТ

Апендицит

Апендицит являє собою лімфоїдний орган, функція якого полягає у здійсненні імунного захисту органів системи травлення. Він розташований з правого боку черевної порожнини, через що поява будь-яких виражених симптомів невідомого походження потенційно можуть вказувати на запальний процес.

Ознаки апендициту:

 • сильні болі в області пупка, шлунка, поступово переміщаються в праву сторону
 • виражені симптоми отруєння
 • підвищення температури
 • м’язова слабкість
 • зниження апетиту

Як правило, запалення апендикса розвивається стрімко. Тому відчуття розпирання при апендициті може протікати на ранніх стадіях без вторинних симптомів.

У разі підозри на апендицит пацієнту категорично заборонений прийом знеболюючих ліків. Застосування таких препаратів вплине на чутливість нервових закінчень, через що достовірно діагностувати причину неприємного відчуття стане неможливо. Також не рекомендується використовувати теплі компреси, виконання різких рухів, вживання великої кількості води або їжі.

В цілому, однією з причин почуття розпирання справа може стати апендицит – гостре захворювання, лікування якого слід здійснювати максимально швидко.

Гінекологічні захворювання

Поява почуття розпирання праворуч у жінок може вказувати на патології гінекологічного характеру. В такому випадку, якщо своєчасно звернутися за допомогою фахівця, запобігши таким чином можливі негативні наслідки.

Відчуття розпирання в правому підреберї при захворюваннях ШКТ

Позаматкова вагітність

Симптоми, пов’язані з неприємними або болісними відчуттями в правому боці, характерні для позаматкової вагітності. При такому захворюванні розвиток заплідненої яйцеклітини відбувається поза порожнини матки, а в її додатковій частині. Відсутність своєчасного лікування може спровокувати розрив тканин, що приводить до рясного кровотечі. Наявність розпираючого почуття може вказувати на те, що зростаючий ембріон вже чинить тиск на маткову трубу, а тому зволікання може призвести до серйозних наслідків.

Крім позаматкової вагітності, розпираючий біль нерідко виникає на тлі аднекситу. Це патологічний запальний процес, що протікає в області маткових придатків. Характерним симптомом крім виражених болів є збільшення температури, частоти сечовипускання, можливі виділення з гноєм.

Відчуття розпирання в правому підребер’ї може проявлятися при кісті яєчника. У разі перекрута у жінок виникає інтенсивний больовий синдром, що супроводжується загальним нездужанням, вагінальною кровотечею.

Безсумнівно, при появі почуття розпирання в правому боці не можна виключати ймовірність гінекологічних розладів.

Відчуття розпирання як симптом хвороби травної системи

У більшості випадків описаний симптом вказує саме на патологічні процеси в органах травлення. Це пов’язано в першу чергу з їх локалізацією. При цьому потрібно враховувати, що характер больових відчуттів при різних захворюваннях може відрізнятися.

Можливі захворювання:

Відчуття розпирання в правому підреберї при захворюваннях ШКТ

Діагностика патології

 • Холецистит. Супроводжується погіршенням прохідності у жовчовивідних шляхах внаслідок попадання каменів. Розвивається застій жовчі, який призводить до зниження рухової активності органу. У пацієнтів з’являються короткочасні, але сильні болі колючого типу, які можуть посилюватися при стресовому навантаженню на організм.
 • Дуоденіт. При захворюванні часто виникає колючий біль праворуч. Хвороба проявляється внаслідок впливу хелікобактерної інфекції. Особливістю дуоденіту є те, що симптоми найчастіше з’являються в нічний час. Для захворювання характерне здуття живота, відчуття важкості, температура.
 • Ниркова коліка. Супроводжуються колючими болями в правому підребер’ї. Відмітною характеристикою є інтенсивний характер больового синдрому, при якому він стає практично нестерпним. Виникнення пов’язане з потраплянням каменів у сечовидільну систему, що провокує пошкодження слизових оболонок.
 • Панкреатит. Про таку хворобу може свідчити біль пульсуючого типу з почуттям розпирання. В подальшому болі можуть набувати оперізувальний характер. Поява таких симптомів вказує на необхідність госпіталізації та подальшого лікування хірургічним шляхом.
 • Гепатит. Супроводжується ниючими болями і почуттям розпирання, яке може періодично зникати, однак після виникати заново. Ступінь прояву хвороби залежить від того, наскільки активні вірусні організми, які її провокують. У пацієнтів виникає постійна слабкість, гіпертермія, жовтяниця.
 • Цироз печінки. При появі почуття розпирання справа не слід виключати ймовірність цирозу. Поява болю вказує на пізню стадію патології, тобто загибель значної кількості гепатоцидов. З-за цього печінка не здатна нормально функціонувати, що призводить до ряду другорядних розладів.

Таким чином, у переважній числі випадків відчуття розпирання в правому підребер’ї є свідченням поразки органів травлення.

Відчуття розпирання при пієлонефриті

Пієлонефрит – захворювання нирок, яке може протікати як у гострій, так і хронічній формі. Захворювання проявляється у вигляді запалення однієї з нирки, а тому відчуття розпирання може виникнути або з лівого, або з правого боку. Посилення больового синдрому відбувається при посиленому фізичному навантаженні, стресі, вживання значної кількості рідини.

Основні симптоми:

Відчуття розпирання в правому підреберї при захворюваннях ШКТ

Пієлонефрит

 • підвищення ПЕКЛО
 • висока температура тіла
 • прискорене сечовипускання
 • болі при сечовипусканні
 • втома і слабкість
 • нудота

Слід зазначити, що відчуття розпирання при пієлонефриті виникає, як правило, з протилежного від ураженої нирки, сторони. Якщо біль з’являється в правому боці, найімовірніше запалена ліва нирка. Точні дані можна отримати лише при проведенні низки діагностичних процедур.

Важливо пам’ятати про те, що відсутність лікування при гострій формі може спровокувати розвиток хронічного пієлонефриту. При такому захворюванні у пацієнтів відбуваються регулярні загострення, які можуть бути викликані навіть незначним переохолодженням або іншими несприятливими факторами.

В цілому, пієлонефрит є однією з причин почуття розпирання в правому підребер’ї, і супроводжується низкою другорядних симптомів.

Лікування болів распирающих

При появі навіть незначного болю, що супроводжується відчуттям розпирання, краще всього відвідати лікаря. У більшості випадків такий симптом вказує на розвиток патології, лікування якої найкраще робити ще на ранніх стадіях.

Якщо описаний симптом виник раптово, характеризується виразністю та інтенсивністю, необхідно звернутися за екстреною допомогою медиків. До приїзду фахівців необхідно постійно спостерігати за хворим, відзначати будь-які зміни в його стані, в тому числі нові симптоми, які можуть супроводжувати розпираючий біль.

Хворого краще всього покласти на правий бік, попередньо підклавши під нього лід або інший холодний предмет. Це дозволить знизити прояв болю, при цьому не усунувши їх повністю, що дозволить провести точну діагностику.

Лікування є можливим тільки після проведення ряду процедур, в тому випадку якщо причина розпирала болю не зрозуміла за інших симптомів. В якості основних діагностичних методів виступають УЗД і МРТ органів черевної порожнини, аналізи крові або сечі.

Спосіб терапії призначається залежно від характеру захворювання. При апендициті або панкреатиті, а також перекруте кісти яєчника у жінок, лікування проводиться хірургічним шляхом. При відсутності серйозної загрози здоров’ю пацієнта можуть призначатися медикаментозні курси терапії, спрямовані на усунення негативних симптомів.

В цілому, лікування распирающих болів призначається в залежності від того, яка хвороба викликала такий симптом.

Відчуття розпирання в правому підребер’ї – серйозний привід для занепокоєння, так як воно може виступати в якості симптому багатьох хвороб. При появі патологічного ознаки рекомендується звернутися до лікаря і не допускати самолікування.