Вітаміни при підвищеному тиску: які вітамінні групи пити при гіпертонії

Зміст статті:

 • 1 Мікроелементи для гіпертоніків
 • 2 Мікроелементи та їх характеристика
 • 3 Вітаміни при гіпертензії
 • 4 Білок, кислоти і флавоноїди

Артеріальна гіпертензія розвивається під впливом безлічі негативних факторів як ожиріння, часті стреси і нервові напруги, малорухливий спосіб життя, зловживання алкогольними напоями і курінням.

Крім того, одним із чинників гіпертонії виступає і неправильний раціон харчування. І тут мова йде не про високий вміст жиру і холестерину в продуктах, не про калорійність страв, а про дефіцит мінеральних елементів і вітамінів в організмі людини.

На жаль, при гіпертонії корисні речовини засвоюються в організмі людини погано. Саме тому лікарі рекомендують своїм хворим приймати різні вітамінні комплекси і біологічні добавки, щоб заповнити нестачу корисних речовин.

Лікування артеріальної гіпертензії передбачає корекцію способу життя, зокрема – збагачене вітамінами харчування, тому необхідно розглянути, які вітаміни при гіпертонії необхідні організму?

Мікроелементи для гіпертоніків

Вітаміни при підвищеному тиску: які вітамінні групи пити при гіпертоніїІдеальне артеріальний тиск становить 120/80. У ситуаціях, коли спостерігається відхилення від нормальних показників більш ніж на 20 мм ртутного стовпа, такий тиск вважається підвищеним.

Вітаміни та інші корисні речовини можуть надходити в організм людини через вживання продуктів харчування. Однак не завжди вдається скласти меню таким чином, щоб в повній мірі збалансувати всі необхідні корисні речовини для нормальної життєдіяльності організму.

Тому лікарі рекомендують своїм пацієнтам додатково приймати штучно синтезовані або отримані за допомогою природної переробки продуктів харчування біологічні препарати.

Артеріальний тиск підвищується внаслідок того, що кровоносні судини звужуються. Цей стан призводить до того, що серце починає функціонувати в прискореному режимі, відповідно, організм витрачає практично всю енергію, щоб просувати кров по кровоносних судинах з необхідною швидкістю.

Необхідні мікроелементи для організму людини:

 • Магній відповідає за регулювання ритмічності серця, а також за функціонування всієї кровоносної системи.
 • Калій забезпечує повноцінну роботу всіх внутрішніх органів і систем.
 • Кальцій запобігає розвиток артеріальної гіпертензії.
 • Фосфор забезпечує повноцінне функціонування всього організму в цілому.
 • Натрій допомагає зберігати природний просвіт кровоносних судин, підтримує показники артеріального тиску на необхідному рівні.

Як показує медична практика, якщо в організмі людини дефіцит якого-небудь елемента, то пригнічується функціонування внутрішніх органів і систем, внаслідок чого можуть розвинутися різні патологічні стани.

Мікроелементи та їх характеристика

Вітаміни при підвищеному тиску: які вітамінні групи пити при гіпертоніїМагній при підвищеному тиску здатний розширювати кровоносні судини, внаслідок чого вона знижується і стабілізується на необхідному рівні.

Коли в людському організмі дефіцит такого мікроелемента, це призводить до того, що у людини може розвинутися артеріальна гіпертензія. Як правило, таку причину вважають найпоширенішою.

Якщо в організм надходить добова норма речовини, то ймовірність розвитку захворювання знижується в кілька разів, зникає ризик розвитку інших хвороб. При нестачі магнію слабшають судинні стінки крові, вони втрачають свою еластичність і пружність, нерідко спостерігається спазмування артерій, що у симбіозі і призводить до високого артеріального тиску.

Організм людини здатний виробляти магній, але в незначних кількостях, тому необхідно включати в свій раціон харчування їжу, яка збагачена подібним елементом, магній при гіпертонії дуже важливий!

Особливості калію для людського організму:

 • Калій забезпечує нормальну роботу органів і систем, захищає організм людини на клітинному рівні.
 • При дефіциті елемента здійснюється збій на клітинному рівні, внаслідок чого клітини втрачають певну частину своєї функціональності.
 • У симбіозі з натрієм калій сприяє повноцінному захисті клітин, оберігаючи їх від внутрішнього і зовнішнього впливу.
 • Багато лікарі досі сперечаються, чому так важливий кальцій для організму при артеріальній гіпертензії? Щоб відповісти на це питання, було проведено безліч клінічних досліджень, дослідів і аналізів.

  Вивчалися багато групи хворих, у яких на фоні гіпертонії були інші внутрішні патології. В результаті таких вивчень дослідники прийшли до приголомшливої висновку. Справа в тому, що якщо на початкових етапах розвитку гіпертонії підтримувати необхідну кількість кальцію в організмі, то від неї можна позбутися назавжди. Калій надає наступне вплив на людину:

  • Позитивно впливає на кровоносну систему.
  • Зміцнює судинні стінки, внаслідок чого вони стають міцними і пружними.
  • Перешкоджає звуженню артерій, не даючи організму збільшити артеріальний тиск.

  Як же підвищувати кальцій в організмі? Є два варіанти: придбати вітамінний комплекс, який включає в себе необхідну дозу цієї речовини, або їсти молоко, вівсянку, фрукти, горіхоплідні продукти.

  Натрій є елементом, від якого залежить кількість води в людському організмі. Основним джерелом такої речовини виступає кухонна сіль. Особливості натрію для організму людини:

 • Зберігає повноцінний просвіт судин, сприяє зниженню тиску.
 • Для зниження ризику гіпертонії, необхідно обмежити надходження натрію, тобто вживати менше солі.
 • Фосфор зустрічається в природі набагато частіше на відміну від інших мікроелементів. Він робить позитивний вплив на функціонування центральної нервової системи, бере пряму участь у багатьох біохімічних реакціях в організмі людини.

  Коли великий сидить на дієті, яка передбачає обмеження споживання білкових елементів, йому потрібно збільшити норму споживання фосфору до 1500 мг.

  Вітаміни при гіпертензії

  Вітаміни при підвищеному тиску: які вітамінні групи пити при гіпертоніїНайбільший вміст вітамінів припадає на фрукти й овочі. До їх складу входить магній і калій, а ось натрію зовсім мало, тому овочевий і фруктовий раціон харчування підійде будь гипертонику.

  Знайома кожному з дитинства Аскорбінова кислота або вітамін З, приймає активну участь в окисних і відновних процесах. Вона прискорює регенерацію внутрішніх клітин після ушкоджень.

  Вітамін С незамінний у стресових ситуаціях, він допомагає людині заспокоїтися і нормалізувати тиск. Адже відомо, що сильний стрес може привести до різкого стрибка артеріального тиску, що негативно позначиться на функціонуванні організму в цілому.

  Крім цього, така кислота перешкоджає атеросклеротичних змін в організмі, за рахунок того, що підтримує еластичність судинних стінок крові, сприяє зниженню шкідливого холестерину. При стійкому підвищенні артеріального тиску, доцільно приймати наступні вітаміни:

  • Токоферолу ацетат.
  • Рутин.
  • Тіамін.
  • Рибофлавін.
  • Вітамін В3.
  • Піридоксин.

  Токоферолу ацетат (або інша назва Вітамін Е) бере активну участь практично у всіх процесах на клітинному рівні. У ситуаціях, коли спостерігається дефіцит вітаміну, погіршується функціональність дихальної системи, зменшується активність синтезу білкових елементів.

  Щоб отримати необхідну кількість такої речовини, необхідно збагатити свій раціон харчування їжею рослинного і тваринного походження.

  На фоні артеріальної гіпертензії Вітамін Е сприяє збільшенню кисню в крові людини, полегшує функціонування серцево-судинної системи і всієї кровоносної системи, допомагаючи просувати кисень в самі важкодоступні місця. Міститься у продуктах харчування:

 • Пшениця, рис.
 • Кукурудзяна олія.
 • Горіхоплідні продукти.
 • Риб’ячий жир.
 • Тіамін знаходиться в горіхоплідних продуктах, в натуральному меді, дріжджах і злакових рослинах. Може рекомендуватися пацієнтам у вигляді таблеток або розчинів. Добова норма становить не більше ніж 15 мг.

  Рибофлавін міститься в яблуках, печінки, курячих яйцях, молочних продуктах. Якщо його не вистачає в організмі, людина відчуває постійну втому, знижується гострота зорового сприйняття.

  Піридоксин міститься в продуктах харчування, які мають тваринне і рослинне походження. До них можна віднести різні фрукти і овочі, будь-яке рибне м’ясо, жовтки курячих яєць, злакові культури.

  Білок, кислоти і флавоноїди

  Вітаміни при підвищеному тиску: які вітамінні групи пити при гіпертоніїГоловним будівельним матеріалом в організмі людини є білок. При його дефіциті послаблюється імунна система людини, знижуються природні захисні сили.

  На тлі цього пригнічується функціонування кровоносної системи, внаслідок чого може розвинутися стійке підвищення артеріального тиску. Для заповнення необхідної кількості білкових елементів рекомендується їсти рибу, різні бобові, арахіс, вівсянка, ячну крупу, кукурудзу.

  Встановлений факт, що людський організм не може повноцінно працювати, якщо йому не вистачає органічних кислот. Дані елементи здатні виділяти енергію і відновлювати структурна будова клітин.

  Самостійно організм не може виробляти їх, тому вони в обов’язковому порядку повинні надходити з їжею. Розрізняють два види кислот:

  • Омега 3 – рибні продукти.
  • Омега 6 – вершкове олію, курячі яйця.

  Важливе значення має і фолієва кислота, яка впливає на судини, внаслідок чого знижується тиск крові.

  На сьогоднішній день про флавоноїди відомо мало, і організм людини не може виробляти самостійно. Щоб забезпечити необхідну кількість таких речовин, потрібно вживати якомога більше їжі рослинного походження.

  У підведення підсумків варто сказати, щоб підтримувати артеріальний тиск на цільовому рівні, необхідно скласти свій раціон харчування таким чином, щоб у ньому була достатня кількість жирних кислот, вітамінів і корисних мікроелементів, при цьому треба додатково приймати вітамінні комплекси. Про те, як важливі таблетки і вітаміни при гіпертонії розповість фахівець у відео в цій статті.