Внутрішньоматкова спіраль (ВМС). Всі докладно про неї: ціна, плюси, мінуси, а також види внутрішньоматкової спіралі

Ще один досить поширений вид контрацепції — внутрішньоматкова спіраль (скорочено ВМС). Таким методом контрацепції користуються дуже багато жінок. У цій статті я розповім вам усе докладно про нього.

Що представляє з себе внутрішньоматкова спіраль?

Малюнок Т — подібної спіралі. Найбільш поширена форма спіралей.

 

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС). Всі докладно про неї: ціна, плюси, мінуси, а також види внутрішньоматкової спіралі

 

 • гнучкі плічка спіралі
 • ніжка спіралі з мідним дротом
 • нитка для вилучення спіралі з піхви
 • матка
 •  

   

  Можна сказати, що чужорідне тіло вставляється в піхву. Там спіраль не дозволяє порожнини матки зімкнутися з — за своєї форми. З — за того, що ніжка спіралі покрита міддю, вона викликає запальну реакцію, яка призводить до спермицидному ефекту, тобто сперматозоїди втрачають свої властивості. У цьому і полягає контрацептивний ефект внутрішньоматкової спіралі.

  Види внутрішньоматкових спіралей

  Раніше існували інертні спіралі, які виготовлялися з полімерних матеріалів, і різної форми. Але із — за своєї низької ефективності їх заборонили і тепер ми користуємося вже вдосконаленими контрацептивами.

  Найпопулярнішими вважаються Т — подібні спіралі. Вони досить ефективні, надійні і прості у використанні. Бувають ще кільцеподібні спіралі, формою спіралі, формою парасольки, а також у формі петлі. Але вони не так актуальні, як Т — образні. Картинку такої форми ВМС ви можете подивитися трохи вище.

   

   

  Не рекомендується користуватися внутрішньоматкової спіраллю, якщо жінка ще не народжувала. Тому що після вилучення ВМС, у родили жінки зростає ризик безпліддя. Але сучасна медицина вже виготовила спеціально внутрішньоматкові спіралі для родили жінок. Найпопулярнішими з них вважаються Мультілоад Ку 375. Вони також підходять і для жінок-породіль. Але краще спочатку добре подумайте. Адже ризик безпліддя маленький, але є.

  Кращим методом контрацепції лікарі вважають гормональні спіралі. В них містяться властивості оральних контрацептивів, а також самих внутрішньоматкових засобів. У таких спіралях на ніжці містяться гормони, які надходять в організм протягом 5 років рівномірно. Вони знижують ризик потрапляння інфекцій і підвищують контрацептивний ефект. Кращі ВМС — «Мірена» і «Рrogestasert».

  Мінуси внутрішньоматкової спіралі

  Найголовнішим мінусом внутрішньоматкової спіралі вважається те, що вона не захищає партнерів від інфекцій. Адже, коли стоїть у жінки внутрішньоматкова спіраль, матка завжди відчинені і будь-яка інфекція може в будь-який час потрапити в неї.

  Другим мінусом вважається те, що внутрішньоматкова спіраль може дещо зміщуватися і жінка може цього просто не відчути, точніше не може, а точно не відчує, і тоді легко відбудеться зачаття. Для цього потрібно відвідувати гінеколога раз на 5 — 6 місяців і перевіряти розташування матки, а також наявність різних інфекцій.

  Мінус внутрішньоматкової спіралі — велика кількість протипоказань. Наприклад, не можна ставити ВМС жінкам при ерозії шийки матки, при зміщенні матки, при будь-якому запаленні в організмі, при запаленні статевих органів, при інфекціях, при міомі матки, при будь-яких пухлинах тіла або шийки матки. Ви, напевно, зрозуміли, що самим купувати ВМС не варто. Потрібно звернутися до гінеколога. Він допоможе підібрати внутрішньоматкову спіраль саме ту, яка підійде вам за результатами обстежень та виходячи з особливостей будови організму.

  Плюси внутрішньоматкової спіралі

  Величезний плюс ВМС — велика надійність — близько 98%, якщо тільки вона нікуди не зміститься.
  Ще один плюс ВМС, що її вистачає надовго, на цілих 5 років. При цьому ці 5 років не треба користуватися іншими контрацептивами.

  Коли і на скільки потрібно ставити внутрішньоматкову спіраль?

  Внутрішньоматкова спіраль вставляється в піхву на 5 років, під час місячних на 2 або 3 днів, щоб цей процес пройшов не так болісно. Через 5 років потрібно її вийняти, і під час наступного місячний вставити в піхву нову ВМС на наступні 5 років.

  Ціна внутрішньоматкової спіралі

  Ціна ВМС залежить від якості, властивостей, форми, а також від матеріалу, з якого вона виготовлена. Краще всього купувати спіраль зарекомендованной фірми. Тому що вона більш надійна. Наприклад, «Мірена».

  Але витрати тут дуже великі від 10 000 рублів. Це може здатися і дорогим контрацептивом, але зате на тривалий час, на цілих 5 років. Уявіть, 3 якісних презерватива коштують в середньому 100 рублів, а одна внутрішньоматкова спіраль на цілих 5 років. Мені здається, що це не сильно дорого. Внутрішньоматкова спіраль (ВМС). Всі докладно про неї: ціна, плюси, мінуси, а також види внутрішньоматкової спіралі

  Найпопулярнішими ВМС вважаються «Мірена». Вона має не тільки контрацептивною властивістю, але і протизапальну. Коштує вона трохи дорожче, ніж Нова Т, Мультілоад, Юнона. Але вона краще, ніж інші.

  Популярні питання про внутрішньоматкові спіралі:

 • Чи можна вводити внутрішньоматкову спіраль після аборту?
  Так, можна. Але тільки під час місячних, на 2 — 3 день.
 • Які можуть з’явитися ускладнення після введення внутрішньоматкової спіралі?
  Можуть з’явитися маткові кровотечі і болю внизу живота. Якщо такі кровотечі пройшли самі через 2 місяці після введення ВМС, все нормально. Якщо ні, потрібно звернутися до гінеколога.А взагалі ускладнення найчастіше проявляються у родили жінок або у тих, у кого вже був хоча б 1 аборт. З цієї причини також не рекомендується користуватися ВМС не народжували.Увага! Навіть при запобіганні ВМС може наступити звичайна маткова вагітність. У таких випадках вона зазвичай закінчується мимовільним абортом, тобто викиднем. Але при викидні є шанс залишитися безплідною.
 • Чи потрібно проходити обстеження перед введенням ВМС?
  Так, обов’язково потрібно відвідати гінеколога і здати мазки з піхви, шийки матки і мазки зовнішнього отвору сечовипускального каналу. Також потрібно зробити УЗД і пройти гінекологічне обстеження.
 • Як і коли потрібно витягувати внутрішньоматкову спіраль?
  Це робиться після закінчення строку, з — за яких — небудь наслідків, наприклад, непроходящих кровотечах, болю, або якщо ви захотіли дитини. Витягує внутрішньоматкову спіраль тільки лікар, за нитку, яка повинна виходити з каналу шийки матки на 2 сантиметри. Самим нічого робити не потрібно.Після введення внутрішньоматкової спіралі, через тиждень ви повинні відвідати гінеколога і перевірити, чи все у вас в порядку. На другий огляд ви повинні прийти після місячних, а на третій — через 3 місяці. Потім потрібно відвідувати гінеколога кожні півроку.
 • Такий метод контрацепції чудово підійде парам, які регулярно живуть статевим життям. При цьому кожен повинен довіряти своєму партнеру і обидва повинні бути завжди готові до подальших наслідків. Так само ви можете пророкувати про такий самий доступний метод контрацепції — протизаплідні таблетки.