Вплив лазерної епіляції на організм

Лазерні процедури – це гордість високотехнологічної медицини та косметології. Щорічно через процедуру епіляції лазером проходять тисячі клієнток, а також клієнтів-чоловіків. Популярність лазер» збільшується з кожним роком, і все частіше до цього методу видалення волосся вдаються люди різного віку, в тому числі зовсім юні особи. З приводу безпеки цієї процедури для неповнолітніх зламано багато списів, давайте спробуємо у всьому розібратися.

Яким чином промінь впливає на людину?

Лазер – це спрямований промінь світла, точніше, його частинок. Шляхом роботи приладу, з якого виходять ці частки, створюється сильний спрямований імпульс з особливим спектром випромінювання. Зібрані воєдино, частинки можуть долати великі відстані і не втрачати видимої «форми», проникати в кристалічну решітку організму людини.

Вплив лазерної епіляції на організм

Лазер небезпечний для людських очей, ось чому від світломузики в клубі починає боліти голова, і червоніють очі, а від іграшкової указки можна отримати не фатальний, але опік. Здавалося б, при чому тут шкіра? Шкіра набагато товщі і грубіше сітківки і зіниці, а щодня ми піддаємося «бомбардуванню» нехай розсіяних, але все ж тих же частинок світла!

Відповідь криється в структурі шкірного покриву і волосся – в них міститься меланін, пігмент кольору, якого повністю позбавлені люди-альбіноси. Експерименти показали, що вміст меланіну в організмі впливає на травну, імунну та нервову системи. Певною мірою меланін запобігає внутрішні кровотечі, погане засвоєння корисних речовин і емоційні порушення.

Вплив лазерної епіляції на організм

Меланоцити (клітини меланіну) можуть давати збій у роботі і утворювати меланому, злоякісну пухлину. Розвивається вона, в тому числі, під сильним впливом випромінювання ультрафіолету. Вплив лазера на виникнення меланоми активно досліджується, але так чи інакше, будь-яке неприродне випромінювання підвищує ризик хвороби. На відміну від ультрафіолету, лазер діє дещо м’якше і іншим способом. Він націлений на меланоцит волосся, і підриває його, руйнуючи клітини навколо волосяної цибулини, волосся, шкірного покриву.

Неофіційними фактором ризику є класичний європейський фенотип. Бліді і світлі блондини, руді люди, надмірно «веснянкуваті», з великими родимками підпадають під цей фактор. Таким чоловікам і жінкам потрібно акуратніше ставитися до будь-якого випромінювання, у тому числі сонячного.

Відеоролик

Протипоказання до лазерної епіляції

Стоп-сигналом для проведення лазерної епіляції є хронічні хвороби і важкі захворювання, післяопераційний період, а також вік клієнта. Щоб ви не чули з вуст людей, які роблять процедуру підліткам, пам’ятайте – в число протипоказань входить вік до 18 років.

Офіційно не рекомендують робити епіляцію лазером в наступних випадках:

 • Захворювання імунітету;
 • Діабет;
 • Хвороби онкологічного кола.
 • Часто – герпес;
 • Світле волосся, сиве волосся (пов’язано з нестачею того ж меланіну у волоссі).
 • Хронічні запальні процеси шкіри, сюди відносять і дерматити, екзему.
 • Загар, який ви отримали буквально вчора (чи з цього моменту не пройшло 14 днів);
 • У місці, де буде проводитися процедура – пігментні плями і родимки.
 • Варикоз, деякі судинні проблеми;
 • Рубці, схильність тканин до рубцювання;
 • Застуда, ГРВІ, грип – будь респіраторне і вірусне захворювання;
 • Пошкодження: опіки, рани, синці, подряпини;
 • Вагітність;
 • Менструація.
 • Вплив лазерної епіляції на організм

  Як бачите, список протипоказань такий, що потрапити в заборонену зону дуже легко – застудою зазвичай хворіють від одного разу на рік, а за появою родимок або синячков не встежиш. З числа всіх симптомів, в першу чергу потрібно звертати увагу на найважливіші – тобто «хронікам» краще не стикатися з лазером зовсім, а ранимим красуням варто користуватися процедурою як можна рідше.

  Зі скількох років можна робити лазерну епіляцію?

  Протипоказанням є неповноліття клієнтки (клієнта). Норми, за якої підліткам не можна робити серйозні процедури, такі як лазерна епіляція та татуювання, прийняті в усьому світі.

  Насправді, приблизно в половині випадків, звернувшись в салон і записавшись «лазер», на вік не звернуть увагу. Чому так?

  По-перше, повсюдний ріст волосся починається дуже рано, у кого-то в 10, 12, 15 років, а до повноліття аж ніяк не рукою подати. Статева зрілість у її медичному розумінні часом настає набагато раніше, і відповідні естетичні потреби виносяться на перший план. Тому косметологи не відчувають, що роблять щось неправильне – до них приходить зовні сформувалася дівчина з цілком зрозумілим бажанням.

  Вплив лазерної епіляції на організм

  По-друге, кому захочеться втрачати вигоду? Адже величезну частину клієнтської бази складають молоді, а ризики здаються чимось захмарним. З цієї причини відповідь на питання: лазерна епіляція, зі скількох років можна іди в салон, в нашій країні досить розмитий. Відповісти на нього потрібно самостійно підлітка і його батьків, ознайомившись з особливостями впливу лазера на різні частини тіла.

  Якщо ви ще занадто молоді

  Не варто засмучуватися, якщо лазерна епіляція не підходить вам по яким параметрам, у тому числі і за віком. Цілком природно, що хочеться бути красивою в будь-якому віці – саме в юності привабливість стає предметом для дослідження, отримання першого досвіду в цьому плані.

  Важливо пам’ятати, що гормональний фон підлітка мінливий, у дівчат ця перебудова часто дуже складна, і до лазеру вдаватися не варто. Фахівці відзначають, що лазер впливає на несформировавшиеся яєчники і неотлаженный менструальний цикл.

  Альтернативою може служити епіляція/депіляція різними способами.

  • Старий добрий бритвений верстат ще нікого не зробив своєю жертвою серед тих, хто вміє поводитися з ним правильно і акуратно;
  • Смужки для депіляції, віск і шугарінг впливають на шкіру механічно, не змінюють гормональний фон і непомітні для організму в цілому;
  • Пінцети для депіляції в різних місцях здатні подарувати відчуття ніжності і комфорту.

  Висновок

  Наостанок хотілося б нагадати, що все строго індивідуально, і зовсім зайве було б залякувати дівчат можливими ускладненнями. Тільки ви знаєте особливості свого організму, і як ніхто краще обізнані, що підходить саме вам – але не варто забувати про дорослий і відповідальний підхід до процедури.