Як дізнатися, який розмір грудей: рекомендації щодо визначення розміру

Привабливість жінки в чималому ступені залежить від краси грудей. Тому багато жінок прагнуть придбати білизну, яка представить їх форми в найбільш вигідному світлі, часом навіть не знаючи точно свого розміру. При цьому вони не замислюються про те, що підібране не за розміром білизна може негативно вплинути на здоров’я молочної залози.

Спосіб, як дізнатися, який розмір грудей вам зумовлений природою, є зняття найпростіших вимірювань.

Зміст:

 • 1 Як визначити розмір грудей: вимірюємо і обчислюємо
 • 2 Як визначити правильний розмір бюстгальтера – співвідносимо теорію з практикою
 • 3 Шкоду носіння бюстгальтера, не відповідного за розміром грудей

Як визначити розмір грудей: вимірюємо і обчислюємо

Щоб отримати результат, максимально наближений до реального розміру грудей, потрібно запастися сантиметровою стрічкою і попросити у когось допомоги в знятті мірок.

Об’єм грудей слід вимірювати, надівши бюстгальтер з м’якими чашками (але не з поролоновими), комфортно сидить. Одяг потрібно зняти, у момент вимірювання слід затримати дихання, інакше результат може бути некоректним.

Вимірювання окружності під грудьми:

 • Встати прямо, руки опустити, грудні м’язи розслабити. Сантиметрову стрічку слід щільно прикласти до тіла під грудьми, розташовуючи її горизонтально.
 • Отриману цифру округляємо за всіма правилами математики до кінцевої цифри 5 або 0. Приклад: якщо отримуємо 72 – записуємо 70, якщо отримали 73 – записуємо 75.

Таблиця відповідності маркування деяких країн і прийнятою міжнародною:

Як дізнатися, який розмір грудей: рекомендації щодо визначення розміру

Міжнародні розміри

Вимірювання окружності грудей:

 • Встати прямо, руки вільно опущені. Сантиметрову стрічку прикладають (досить щільно, але не стягуючи шкіру) до виступаючих точках грудей, далі під пахвами і під лопатками, паралельно першій лінії.
 • Від другого результату віднімаємо перший і отримуємо потрібну нам цифру (розмір чашечок).

Розмір у чашечок бюстгальтера відповідає отримана нами цифра:

Як дізнатися, який розмір грудей: рекомендації щодо визначення розміру

Розмір чашок

Приклад використання таблиць:

Отримавши цифру колу під грудьми 72 (округляємо до 70) і цифру окружності грудей 83, отримуємо різницю у вимірах 13, що відповідає повноті А. Значить, маркування бюстгальтера – 70А. Бюстгальтер італійського виробництва буде мати маркування 2А, англійської – 32А.

Як визначити правильний розмір бюстгальтера – співвідносимо теорію з практикою

Визначивши свій розмір теоретично, можна замовити вподобану модель в інтернеті або купити при необхідності без примірки. Але для того, щоб ця важлива частина гардеробу підійшла ідеально, не обійтися без примірок.

При цьому слід пам’ятати, що результат, отриманий теоретичними розрахунками, є лише центром певного діапазону «паралельних розмірів», на який слід орієнтуватися при підборі бюстгальтерів для примірки. Для цього потрібно запам’ятати або записати для себе всі можливі «паралельні розміри».

Послідовність дій:

 • Вибравши бюстгальтер, відповідний за параметрами, застібаємо його крайніми правими застібками (інші знадобляться згодом при його розтягуванні в процесі шкарпетки). Якщо він сидить ідеально, вибираємо його для покупки. Але буває, що обрана модель виявляється тісною, або навпаки, завелика. Виною всьому так звана «посадка».
 • Якщо бюстгальтер затісний – вибираємо для подальшої примірки моделі в бік збільшення цифрового або буквеного коду.
 • Якщо завеликий – приміряємо моделі з меншим цифровим або буквеним кодом.
  Як дізнатися, який розмір грудей: рекомендації щодо визначення розміру

  Вибираємо правильно бюстгальтер

 • В процесі примірки варто звертати увагу на наступні деталі:

  • Груди повинна заповнити чашечку повністю
  • У випадку широко посадженої грудей слід вибрати моделі, дещо звужують її візуально
  • Якщо груди важка – доцільний вибір моделі, підтримує її
  • При виборі моделі типу балконет особливо ретельно слід підійти до підбору відповідного розміру, інакше бюстгальтер доведеться періодично підтягувати вгору
  • При виборі моделей типу push-up велика увага приділяється візуальному ефекту. Неправильним підбором розміру можна зіпсувати враження

  При виборі спортивних бюстгальтерів потрібно звернути увагу, наскільки добре вони фіксують груди, не посоромитися підстрибнути або зробити кілька різких рухів для перевірки надійності випробуваної моделі.

  Шкода носіння бюстгальтера, не відповідного за розміром грудей

  Як дізнатися, який розмір грудей: рекомендації щодо визначення розміру

  Існує шкоди

  Зараз багато говорять про шкоду носіння бюстгальтера. На думку західних вчених, його носіння призводить до раку молочної залози. Російські вчені скоріше схиляються до думки, що приносить шкоду носіння бюстгальтерів, не відповідних розміром грудей. У певному ключі він навіть приносить користь, забезпечуючи:

  • захист від мікротравм
  • зняття навантаження з плечей і спини у разі великого розміру
  • підтримання тонусу грудних м’язів
  • збереження правильної форми грудей (що актуально для післяпологового періоду)

  Але відпочинок від носіння бюстгальтера повинен бути, як мінімум, під час сну, а в ідеалі – більше половини доби.

  Неправильно підібраний бюстгальтер може бути причиною різних збоїв у роботі організму, на перший погляд, не пов’язаних з його носінням:

  • Конструкція бюстгальтера передбачає перенесення тяжкості ваги грудей на певні ділянки тіла. При неправильному підборі в цих ділянках виникає дискомфорт, що посилюється при русі. Він призводить до порушення кровообігу і руху лімфи по судинах.
  • Не можна часто носити бюстгальтери без бретелей і моделі push-up. Час їх носіння також не повинно тривати довго (не більше 2 годин). Тривале носіння таких бюстгальтерів неминуче призведе до запалень і пухлин.
  • При носінні тісних джинсів може порушитися чутливість в зоні соска (болісно загострюється або втрачається повністю).


  Шкода від неправильно підібраного бюстгальтера не проявиться негайно. Зрозуміло, що відразу не з’являться ні мастопатія, ні пухлини. Але, якщо нехтувати принципами правильного підбору білизни систематично, наслідки не змусять себе чекати.

  Хоча в кожному магазині є консультанти, які допомагають підібрати бюстгальтер за розміром, не всі жінки бувають готові в цьому делікатному питанні вдатися до їх послуг. Але й іншим не варто цілком покладатися на професіоналізм продавців. Кращий порадник – власний досвід, підтверджений знаннями.