Як лікувати захворювання підшлункової залози: ефективні препарати

Захворювання підшлункової залози зустрічаються досить часто. І багато з них не тільки порушують природні процеси травлення, але і істотно погіршують якість життя, адже цей важливий орган виконує відразу декілька функцій, серед яких і синтез інсуліну. А як проводиться лікування підшлункової залози лікарськими препаратами? Які з них найчастіше призначаються лікарями?

Як лікувати захворювання підшлункової залози: ефективні препаратиОгляд лікування підшлункової залози препаратами

Зміст

 • 1 Часто зустрічаються захворювання підшлункової залози
 • 2 Як повинні діяти препарати?
 • 3 Які лікарські препарати застосовувати?
  • 3.1 Ферментні препарати
  • 3.2 Антисекреторні засоби
  • 3.3 Знеболюючі засоби
  • 3.4 Антацидні засоби
  • 3.5 Пробіотики і пребіотики
  • 3.6 Протиблювотні засоби
  • 3.7 Фітопрепарати

Часто зустрічаються захворювання підшлункової залози

Серед захворювань підшлункової залози у більшості випадків зустрічається її запалення, тобто панкреатит. Ще один недуга, диагностируемый все частіше і частіше – це цукровий діабет, але його лікування в даній статті розглядатися не буде, так як це окрема, велика і складна тема. Також можуть розвиватися і онкологічні захворювання, та їх терапія дуже специфічна, так що її зачіпати теж не варто.

Як повинні діяти препарати?

Лікування підшлункової залози має здійснюватись у кількох напрямках:

 • Усунення ферментної недостатності. При дефіциті ферментів порушаться травні процеси, і повноцінна переробка надходить їжі стане неможливою. Щоб цього не допустити, недолік потрібно заповнити.
 • Нормалізація процесів травлення. Якщо порушується функціонування підшлункової залози, то відбуваються серйозні збої в роботі всього шлунково-кишкового тракту, що призводить до розвитку диспептичних симптомів. І так як деякі з них вкрай неприємні і навіть небезпечні, їх слід усувати.
 • Усунення больового синдрому. Часто захворювання підшлункової залози супроводжуються болями, причому дуже сильними. Тому важливим завданням лікаря є полегшення стану пацієнта та усунення важких симптомів.
 • Які лікарські препарати застосовувати?

  Лікування підшлункової залози може призначити тільки лікар після повного детального обстеження і постановки діагнозу. Воно повинно бути комплексним, тому можуть призначатися різні препарати, причому іноді потрібно їх одночасний прийом. Основні групи будуть розглянуті нижче.

  Ферментні препарати

  Ферментні препарати часто включаються до лікування, так як дозволяють усунути дефіцит травних ферментів і тим самим нормалізувати процеси переробки їжі.

  Як лікувати захворювання підшлункової залози: ефективні препарати

  Медикаментозні засоби даної категорії можна умовно розділити на дві групи:

  • Препарати, що містять жовч. Вони дуже ефективні, оскільки дозволяють переробляти їжу (навіть важку) швидко. Але подібні засоби надають подразнюючу дію на слизові оболонки, тому протипоказані при супутніх запальних хворобах органів шлунково-кишкового тракту, наприклад при виразці дванадцятипалої кишки або гастриті, жовчнокам’яної хвороби. У групу входять «Фестал», «Форте Ензим», «Ферестал».
  • Препарати на основі ферментів. У їх складі жовчі немає, так що вони показані навіть при хворобах органів травлення. Вони надають позитивну терапевтичну дію і нормалізують процеси травлення, але при тривалому або безконтрольному застосуванні дисфункція підшлункової залози може посилитися, так що схему та тривалість прийому повинен визначати лікар.

  Антисекреторні засоби

  Препарати даної групи призначаються при підвищеній вироблення травного соку і або знижують концентрацію соляної кислоти в ньому, або гальмують секрецію.

  Як лікувати захворювання підшлункової залози: ефективні препарати

  Виділяється кілька груп:

  • Інгібітори протонної помпи сприяють зниженню концентрації соляної кислоти і тим самим знижують кислотність шлункового соку. До цієї категорії можна віднести засоби «Пантопразол», «Париет», «Омепразол», «Лансопразол».
  • Блокатори Н2-рецепторів гістаміну дозволяють блокувати Н2-рецептори обкладальних (парієтальних клітин оболонки шлунка і не дають вивільнятися соляній кислоті. В категорії входять препарати «Фамотидин», «Циметидин», «Ранітидин», «Низатидин» та інші.
  • Холінолітики зменшують секрецію залоз, причому не тільки травних, але і бронхіальних та інших. Вони мають побічні ефекти і тому призначаються нечасто. До категорії можна віднести «Бускопан».

  Знеболюючі засоби

  Якщо має місце виражений больовий синдром, то лікування повинно включати прийом знеболюючих препаратів. Вони діляться на спазмолітики, анальгетики та нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Перші усувають спазм, який часто виникає при захворюваннях підшлункової залози, і тим самим знімають болі. До такої категорії можна віднести засоби «Папаверин», «Но-шпа», «Дротаверин».

  Як лікувати захворювання підшлункової залози: ефективні препарати

  Анальгетики впливають безпосередньо на больові рецептори, тому їх дія більш потужне, але тривале застосування небажано, особливо якщо виявляється наркотичний вплив. В цю групу включаються наступні препарати: «Пентазоцин», «Трамал», «Баралгін», «Промедол».

  Нестероїдні протизапальні засоби надають вплив в декількох напрямках: купируют запалення, знімають біль і знижують температуру тіла. В цю групу можна віднести «Ібупрофен», «Диклофенак», «Нурофен».

  Антацидні засоби

  Антацидні засоби застосовуються для усунення неприємних симптомів захворювань підшлункової залози, таких як печія, біль в епігастрії. Вони обволікають стінки органів шлунково-кишкового тракту і, таким чином, захищають слизові оболонки від впливу агресивних ферментів у складі травного соку або призначених препаратів. Найбільш популярними і часто призначаються фахівцями засобами вважаються «Алмагель», «Маалокс», «Фосфалюгель»

  Пробіотики і пребіотики

  Якщо захворювання підшлункової залози супроводжується деякими порушеннями травлення, що проявляються у вигляді діареї, запорів, то рекомендуються засоби, що відносяться до категорій пробіотиків або пребіотиків. Вони нормалізують і відновлюють кишкову мікрофлору і покращують перистальтику. Фахівець може порадити прийом таких коштів як «Хілак Форте, «Лінекс», «Нормобакт», «Дюфалак», «Біфідумбактерин».

  Протиблювотні засоби

  Якщо хвороба супроводжується нудотою і блювотою, то фахівець може порадити прийом протиблювотного засобу, такого як «Церукал». Воно блокує дофамінові і серотонінові рецептори, стримувати блювотні рефлекси.

  Як лікувати захворювання підшлункової залози: ефективні препарати

  Фітопрепарати

  Фітопрепарати мають натуральну рослинну основу, і краще приймати в комплексі з медикаментозними засобами. Вони дозволяють полегшувати перебіг захворювання і прискорити одужання. Найбільш популярні засоби:

  • «Дюспаталин» рекомендується для нормалізації перистальтики кишкових стінок та усунення спазмів.
  • «Иберогаст» показаний при різних розладах шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються нудотою, діареєю, відрижкою, спазмами, запорами, больовими відчуттями.

  Почніть лікування своєчасно і приймайте ефективні призначені лікарем кошти, щоб нормалізувати роботу підшлункової залози.

  Як лікувати захворювання підшлункової залози: ефективні препарати