Як прибрати закладеність вуха і виявити причину патології

Закладеність вуха – це вкрай неприємне явище, за якого людина перестає правильно сприймати свій голос, погано чує те, що йому кажуть оточуючі, крім того, це може супроводжуватися значним дискомфортом типу шуму у вухах і больових відчуттів. Тим не менш, ця проблема є досить поширеною і частіше всього виникає в літаку або після купання у водоймі. Іноді причиною закладеності вуха можуть стати захворювання ЛОР-органів.

Зміст:

 • 1 Загальні правила
 • 2 Позбавтеся від закладеності вуха в літаку, або від закладеності, викликаної перепадом тиску
 • 3 Як позбутися від закладеності, викликаної вушного
 • 4 Чому у вухах утворюються сірчані пробки?
 • 5 Як віддаляється сірчана пробка
 • 6 Профілактика виникнення сірчаної пробки
 • 7 Лікування при закладеності, викликаного інфекцією
 • 8 Закладання вух при застуді

Загальні правила

Для початку, потрібно постаратися знайти причину закладеності вуха. Ви тільки що вийшли з літака? Тоді є сенс почекати, закладеність повинна пройти сама. Ви хворі простудним захворюванням або у Вас алергія? А може, Ви просто давно не чистили вуха і у них накопичилося багато сірки, яка заважає адекватно сприймати навколишній світ? У будь-якому випадку, такий симптом не можна залишати без уваги.

Увага! Звертатися до лікаря потрібно тоді, коли закладеність у вусі не проходить більше 48 годин. Відразу йти до лікаря потрібно тоді, коли закладеність супроводжується болем або іншими відчуттями дискомфорту.

Закладеність вуха може виникнути після того, як Ви тільки що викупалися. Для того, щоб допомогти собі в такій ситуації, потрібно піти на хитрість і використовувати силу земного тяжіння і закони фізики в свою користь. Як це зробити:

Як прибрати закладеність вуха і виявити причину патології

Закладеність вуха без болю

 • Воду з вуха потрібно якомога швидше вилучити. Нахиліть голову вбік, внизу має бути вухо, в яке потрапила вода і починайте рівномірно підстрибувати і трусити головою. Головне, будьте обережні і не впадіть при таких маніпуляціях.
 • Якщо немає сили або бажання стрибати, то потрібно лягти на подушку так, щоб заповнене водою вухо виявилося внизу. Пролежати в такому положенні потрібно близько години, рано чи пізно вода сама витече з вушного каналу під дією сили тяжіння. Не варто списувати з рахунків і те, що за допомогою закладеності вух організм може повідомляти Вам, що проблеми насправді криються в закладеності носа. Якщо така проблема не виключена, те варто зробити процедуру промивання носа за допомогою спеціального пристосування – горщика Неті. Зазвичай до горщика Неті додається інструкція з докладним описом його експлуатації.
 • Для початку потрібно приготувати сам розчин для промивання, зазвичай використовується сольовий, і помістити його в горщик. Розчин повинен бути теплим, але не гарячим.
 • Потрібно нахилити голову і ввести носик горщика в ніздрю, залив в неї розчин. Він повинен потрапити в носову порожнину і витекти з іншої ніздрі. Якщо розчин потрапляє в рот, то в цьому немає нічого страшного, його потрібно просто виплюнути. Після того, як така маніпуляція була зроблена з однією ніздрею, можна переходити до промивання другий таким самим чином.
 • Якщо справа дійсно в закладеності носа, то промивати його рекомендується щодня. Зазвичай люди, які страждають подібними недугами, відразу відчувають полегшення після промивання. Після того як закладеність вух зникне, потрібно пару раз на тиждень промивати ніс в якості профілактики.

Якщо немає можливості промити ніс, наприклад, якщо Ви знаходитесь на вулиці або на роботі, то потрібно скористатися спеціальними краплями, які зменшують набряклість носа. У тому випадку, якщо це – прояв сезонної алергії і Ви в цьому впевнені, то разом з краплями дозволяється вжити противогистаминную таблетку, але приймати їх потрібно строго по інструкції.

Для того, щоб зменшити закладеність вуха, потрібно постаратися створити в ньому вакуум. Подушечкою вказівного пальця потрібно натиснути на отвір у вусі і легко попружинить цим самим пальцем.

Для зняття закладеності вуха потрібно налити в миску гарячу воду або трав’яний відвар, накрити голову рушником і кілька хвилин постояти над водяною банею. Це посприяє тому, що слиз відійде і її можна буде просто виплюнути через рот.

Позбавтеся від закладеності вуха в літаку, або від закладеності, викликаної перепадом тиску

Майже всі люди страждають від відчуття закладеності у вусі після польоту на літаку. Уникнути його вдалося тільки тим, хто всю дорогу мирно проспав. Закладеність виникає тому, що трапляється різкий перепад тиску (щось подібне відбувається з людиною під час поїздки на автомобілі високо в горах).

Для того, щоб позбутися від почуття закладеності у вусі, потрібно зробити зовсім прості маніпуляції:

Як прибрати закладеність вуха і виявити причину патології

Що робити при закладеності у літаку

 • Позбутися від закладеності можна відкривши рот, позіхнувши або вчинивши ковтальний рух.
 • Перед польотом на літаку потрібно подбати про те, щоб з собою була жуйка. Процес її жування провокує процес слиновиділення, тому людина змушена частіше глитати слину. Це й допомагає при почуття закладеності у вухах.
 • Уникнути закладеності вуха, яка зумовлена перепадом тиску можна, якщо закрити пальцями ніс і постаратися зробити різкий видих через ніздрі.
 • Щоб не мучитися під час польоту і після посадки від закладеності вух, потрібно просто подбати про себе заздалегідь та придбати в аптеці спеціальні затички для вух, які допоможуть полегшити політ особливо чутливим до перепадів тиску людям.
 • Як позбутися від закладеності, викликаної вушного

  Деякі люди можуть навіть не підозрювати про наявність сірчаної пробки у вухах, але це триває рівно до тих пір, поки пробка не починає турбувати. Зазвичай з-за цього знижується гострота слуху, у деяких людей може спостерігатися нудота та запаморочення.

  Увага! Зазвичай перша думка середньостатистичного людини полягає в тому, щоб цю саму пробку скоріше з вуха виколупати. Але робити це не можна ні в якому разі, так як тверді інструменти типу ватної палички можуть лише проштовхнути пробку глибше у вухо. Отримати її можна тільки одним способом – розчинивши її.

  І все ж, краще не геройствувати, а відвідати кабінет ЛОР-лікаря. Якщо пробку вчасно не видалити, це може загрожувати таким серйозним захворюванням, як отит.

  Чому у вухах утворюються сірчані пробки?

 • Гігієна вух здійснюється неправильно. Найчастіше таке явище спостерігається у дітей, так як вони можуть колупати у вухах твердими предметами і забивати сірку в ще більш глибокі відстані, а не вичищати її.
 • Генетична схильність, яка виражається в тому, що вушної секрет кілька більш в’язкий, ніж зазвичай.
 • Людям, які займаються плаванням, потрібно з особливою ретельністю стежити за своїми вухами, так як в них постійно потрапляє вода, що викликає набухання вушної сірки, і, як наслідок, пробки.
 • Часте перебування на території з різкими перепадами атмосферного тиску.
 • Люди похилого віку більш схильні до утворення заторів у вухах.
 • Робота в запорошеному приміщенні або на курному виробництві. Так як вушна сірка – це в’язке освіту, то пил прекрасно до неї прилипає і робить сірчану пробку ще більш обширної.
 • Часті розмови по телефону і слухання музики через навушники теж сприяють тому, що у вухах з’являються сторонні освіти.
 • Підвищений рівень холестерину.
 • Шкірні дерматити, псоріаз.
 • Як віддаляється сірчана пробка

  Як прибрати закладеність вуха і виявити причину патології

  Розм’якшення пробки

  Процес цей не зовсім приємний, але це не боляче і нічого страшного в цьому немає.

 • Пацієнта саджають на кушетку або стілець так, щоб лікар мав доступ до хворого вуха і добре його бачив.
 • Одяг і плечі пацієнта захищаються спеціальної клейонкою. В руки йому дають спеціальний лоток або мисочку з водою, яку пацієнт буде тримати під своїм вухом.
 • Для введення розчинювальною рідини у вухо використовується досить великий шприц без голки.
 • Розчинювальна пробку рідина заливається в вухо. Іноді така процедура може не дати з першого разу бажаного результату, і лікареві доведеться ще кілька разів повторювати цю маніпуляцію до повного розчинення пробки.
 • Профілактика виникнення сірчаної пробки

  Сіра пробка – це досить неприємне явище, і його набагато простіше запобігти, ніж потім від нього позбавлятися. Профілактика сірчаної пробки здійснюється за допомогою дотримання найпростіших правил:

  Як прибрати закладеність вуха і виявити причину патології

  Попереджаємо вушні патолонии

  • Чистити вуха потрібно частіше одного разу в тиждень.
  • Чистка вух здійснюється тільки за допомогою ватної палички, сторонніх предметів у вухах бути не повинно.
  • Під час чищення вух ватною паличкою потрібно рухати не вперед-назад, а тільки вправо-вліво.
  • Потрібно стежити за рівнем свого холестерину.
  • Людям, робота яких здійснюється в запиленому приміщенні, потрібно подумати про додатковий захист вух.
  • Тим, хто професійно займається плаванням, потрібно використовувати вушні краплі, які сприяють тому, щоб пробки у вухах не утворювалися.
  • Всі шкірні захворювання потрібно своєчасно лікувати і ні в якому разі не запускати.

  Увага! Іноді лікар може прийняти рішення витягнути пробку спеціальним гачком по частинах без її розчинення. Але робити це можна тільки з сухим освітою.

  Лікування при закладеності, викликаного інфекцією

  Часто закладеність вух з’являється з-за нежиті, і вона не пройде, якщо не усунути першопричину захворювання. Найпростіше, що можна при цьому робити – це промивання носа і лікування медикаментозними препаратами. При інфекційних захворюваннях призначаються антибіотики і спеціальні вушні краплі.

  Увага! Від простудних захворювань добре допомагають інгаляції з евкаліптовим маслом.

  Закладання вух при застуді

  Як прибрати закладеність вуха і виявити причину патології

  Вплив нежиті на вуха

  При простудних захворюваннях також потрібно усунути першопричину. Для цього хворому призначають медикаментозну терапію з обов’язковим промиванням носоглотки. В особливо важких випадках для якнайшвидшого видужання призначають УВЧ-терапію. Іноді пацієнтам призначається пневмомасаж барабанної перетинки.

  Від закладання вух під час застуди допомагає компрес у вигляді мішечка з теплою сіллю.

  Таким чином, закладання вух може бути викликано цілком нешкідливими причинами, такими як політ на літаку або купання в басейні. Але є і такі причини, ігнорувати які не варто, інакше це призведе до розвитку ще більш важких захворювань.

  Важливо пам’ятати, що Ви не позбудетеся від почуття закладеності у вухах до тих пір, поки не виявити її причину.