Які вітаміни краще для енергії і бадьорості? Вітамінні комплекси для підвищення енергії і тонусу

Які вітаміни краще для енергії і бадьорості? Вітамінні комплекси для підвищення енергії і тонусуВітаміни для енергії і бадьорості сприяють підвищенню працездатності у чоловіків і жінок, формують гарний настрій.

Потрібно тільки знати, які пити вітаміни, в яких концентраціях і поєднаннях.

Зміст

 • 1 Причини хронічної втоми і занепаду сил
 • 2 Які вітаміни потрібні для енергії і бадьорості
 • 3 Які продукти сприяють підвищенню кількості енергії в організмі
 • 4 Вітамінні комплекси для боротьби з втомою і слабкістю
 • 5 Вітаміни для чоловіків і жінок — є різниця
 • 6 чи Можна обійтися без таблеток?

Причини хронічної втоми і занепаду сил

Хронічна втома – це бич нашого часу. Людина відчуває слабкість і занепад сил, незважаючи на те, що добре відпочив. Мало того, людина, тільки що встав з ліжка після тривалого і глибокого сну, відчуває себе розбитим і пригніченим.

Хронічна втома – це небажання активно жити, тому що в кожному своєму кроці людині доводиться себе змушувати рухатися, думати і навіть бажати.

Увага!
Термін «хронічна втома» дивно точно описує такий стан. Таку втому просто відпочинком не вилікувати, оскільки вона породжена глибокими порушеннями фізіологічних процесів.
Які вітаміни краще для енергії і бадьорості? Вітамінні комплекси для підвищення енергії і тонусу
У цього явища є безліч причин. Як правило, вони діють у комплексі, що включає в себе:

 • тривале нервове перенапруження;
 • відсутність нормального ритму сну і неспання;
 • порушення сну у вигляді поганого засипання, частих або ранніх прокидання;
 • відсутність нормального режиму прийняття їжі;
 • неповноцінне харчування;
 • авітаміноз;
 • дефіцит мінералів.

Які вітаміни краще для енергії і бадьорості? Вітамінні комплекси для підвищення енергії і тонусуДві останні причини здатні підсилити прояв звичайної втоми і наслідки нервового перенапруження. Можлива і зворотна ситуація – при усуненні дефіциту вітамінів і мінералів всі інші фактори можуть послабити свій вплив.

Існують приклади повного зцілення цієї недуги сучасності при правильному підборі вітамінно-мінеральних комплексів. Правильно підібрані вітаміни здатні не тільки поліпшити самопочуття, але і повернути людині її колишній активний спосіб життя.

Які вітаміни потрібні для енергії і бадьорості

Які краще всього використовувати вітаміни для енергії і бадьорості, для підняття і відновлення життєвих сил дорослих людей?

З усієї сукупності природних каталізаторів фізіологічних процесів найбільш значущими в енергетичному обміні є:

 • Аскорбінова кислота (С).
 • Це найбільш універсальний засіб для поліпшення енергетичного стану людини. Аскорбінка стимулює імунітет і синтез норадреналіну, покращує стан нервових клітин. Саме норадреналін підвищує тонус і поліпшує настрій. Ефективність засвоєння аскорбінки підвищується при достатній кількості магнію і кальцію.

 • Тіамін (В1).
 • Це свого роду енергетик, який підвищує творчі здібності, активізує мислення, уповільнює темпи старіння клітин. Всі ці властивості засновані на тому, що тіамін активізує виділення енергії на клітинному рівні.

 • Біотин (H).
 • З його допомогою організм швидко засвоює білки, що забезпечує запас не тільки будівельного матеріалу організму, але і його енергії. Крім того, вітамін Н стимулює вироблення гормонів підшлункової залози, що нормалізує обмін речовин, особливо вуглеводів. Біотин бере участь в синтезі глюкокінази. Це збільшує активність глюкозного обміну, а також нормалізує рівень цукру в крові. В результаті в організм виділяє оптимальне кількість енергії, що сприяє підтримці життєвого тонусу.

 • Інозитол (В8).
  У здоровому організмі синтезується з глюкози і концентрується в ЦНС. Інозитол впливає на роботу печінки, перешкоджає формуванню жирових тканин в цьому органі і навколо нього. Він забезпечує нормальне переміщення глюкози і біосинтез глікогену, який бере участь в регулюванні обміну речовин. Інозитол має виражені антиоксидантні властивості. Він формує енергетичний потенціал організму, знижує рівень холестерину, активізує кровообіг.

Які вітаміни краще для енергії і бадьорості? Вітамінні комплекси для підвищення енергії і тонусу
Це важливо!
При використанні цих вітамінів слід пам’ятати про те, що їх синтез, засвоєння і функціонування сильно залежать від наявності в організмі деяких мінералів. Особливу увагу необхідно звернути на харчові продукти і вітамінно-мінеральні комплекси, що містять магній, залізо і кальцій.

Які продукти сприяють підвищенню кількості енергії в організмі

Вітаміни для бадьорості стимулюють працездатність, підвищують активність і настрій.

Як же збільшити їх кількість в організмі? Існує три способи – сприяти синтезу в організмі (для деяких вітамінів), пити спеціальні препарати, харчуватися продуктами з максимальним вмістом потрібних речовин.

При виборі їжі, яка знімає втому і підвищує працездатність, люди часто виходять з її енергетичної цінності. Чим більше калорій, тим більше енергії в людині. Таку позицію важко назвати конструктивною, хоча при великих фізичних, емоційних і розумових навантаженнях калорії завжди затребувані.

Для того, щоб задовольняв потреби свого організму не тільки калорії, але і у вітамінах, необхідно поєднувати свіжі фрукти і ягоди з продуктами, що містять оптимальну кількість легко засвоюваних білків, жирів і вуглеводів. Для цього рекомендується вживати в різних варіантах наступні продукти:

 • Ягоди чорної смородини містять велику кількість аскорбінової кислоти, а також вітамінів В1, В2, В3, В5, В6. Крім того, в кожній ягідці знаходяться самі потрібні мінерали: калій, натрій, залізо, фосфор, кальцій.
 • Ягоди лимоннику китайського відносяться до природних біостимуляторів. В них знаходяться лігнани і такі мікроелементи, як селен, калій, магній, йод.
 • Лимонник дуже багатий вітамінами С, РР, А, Е, В1. Однак найціннішим речовиною в цих ягодах вважається схизандрин. Саме він збуджує нервову систему і стимулює роботу серця і органів дихання. При вживанні лимонника у великих кількостях підвищується артеріальний тиск. При помірному споживанні можна уникнути гіпертензії, але придбати бадьорість і підвищену працездатність.
 • Горіхи, особливо маслянисті. До них відносяться кедрові і волоські горіхи, фундук, і т.п. В них містяться не тільки потрібні вітаміни і мікроелементи, але й білки, а також жири рослинного походження. Горіхи, перемелені з родзинками, курагою, чорносливом, а потім залиті медом, являють собою їжу з дуже високим вмістом білків, рослинних жирів, вітамінів і мінералів.
 • Банани. Багато людей скептично ставляться до користь цього фрукта. Однак його цінують за велику кількість вуглеводів і вітамінів (З, E, В4, бета-каротин).
 • Геркулесова і толокняная каші. В наш час толокно незаслужено забуто. А даремно, адже це подрібнений майже в борошно овес. Каша з толокна – це приємне і добре засвоюване страва, що володіє високою поживністю.

Вітамінні комплекси для боротьби з втомою і слабкістю

Фармацевтична промисловість пропонує споживачам широкий вибір біологічно активних добавок, що містять біостимулятори, вітаміни і мінерали. Наведемо приклади деяких з них.

 • Витрус Енергія.
  Ці вітаміни для енергії і бадьорості, що містяться в шипучих таблетках, більше підходять для дівчат і юнаків, вони піднімають тонус і надають гарний настрій за рахунок природних біостимуляторів. Використання Вітрум-енергії у зрілому віці може призвести до появи гіпертензії. Це не означає, що даний препарат не можна пити в 50 і більше років, просто слід враховувати виникнення негативних наслідків. Вітрум –енергія містить: вітаміни В2, В6, В12, РР, пантотенову і янтарну кислоти, таурин, кофеїн і інозитол.
 • Алфавіт Енергія.
  Даний включає в себе звичайний спектр вітамінів і мінералів, але в підвищених кількостях. Деякі компоненти представлені в добових дозах, деякі значно перевищують ці показники. Цей препарат рекомендується тим, хто переніс тяжку хворобу і знаходиться у стадії реабілітації, а також змушений був довго голодувати і не якісно харчуватися.
 • Дуовіт Енергія.
  Це БАД, до складу якого входять вітаміни — Е, D, А, С, групи В, мінерали – селен, цинк, залізо, хром, мідь, йод. Енергетична сутність цього комплексу проявляється і в наявності самого знаменитого біостимулятора – женьшеню.
 • Вітрум Енерджи. Він складається з вітамінів: С, Е, В1, В2, В6, В12, РР, біотин, фолієву кислоти, а також мінералів: бору, кальцію, калію, заліза, фосфору, йоду, магнію. В якості спеціального енергетика в цьому комплексі також міститься женьшень.

Вітаміни для чоловіків і жінок — є різниця

Які вітаміни краще для енергії і бадьорості? Вітамінні комплекси для підвищення енергії і тонусуДля забезпечення енергетики організму представникам обох статей необхідно споживати однакові вітаміни.

Різниця полягає тільки в тому, що в певний період свого життя чоловік або жінка мають використовувати деякі вітаміни в підвищених концентраціях.

Це потрібно знати!
Чоловікам, оскільки вони зазвичай мають більшу масу тіла, споживати вітаміни доводиться у великих концентраціях. Це пов’язано з більшим навантаженням на психіку і організм при виконанні певних функцій.

Для підтримки здорового стану передміхурової залози і гормонального фону чоловікам більшою мірою необхідні вітаміни Е, F, C, A.

Жінкам для виконання своїх репродуктивних функцій потрібні переважно вітаміни: С, Е, В9, фолієва кислота.

Чи можна обійтися без таблеток?

У наш час це зробити складно з причин:

 • зниження якості харчових продуктів;
 • погіршення стану екологічного середовища;
 • підвищених навантажень на емоційну сферу.

Проте прагнути до підтримання природного стану організму необхідно. Для цього, насамперед, потрібно стежити за своїм харчовим раціоном. Чим більше ви споживаєте натуральної їжі, що пройшла мінімальну те6рмическую обробку, тим краще.

Увага!
Проблема споживання вітамінно-мінеральних комплексів полягає в небезпеку передозування. Занадто тривалий прийом штучно створених поєднання вітамінів і мінералів може призвести до протилежного ефекту.

Вихід з цього становища простий. Влітку, коли є можливість споживати свіжі фрукти, ягоди та овочі, слід відмовитися від прийому вітамінних комплексів. В інший час їх потрібно пити курсами з перервами не менше, ніж на місяць.
Які вітаміни краще для енергії і бадьорості? Вітамінні комплекси для підвищення енергії і тонусу
Вітаміни, що забезпечують людині приплив сил, бадьорість і гарний настрій, є хорошим засобом позбавлення від багатьох хвороб, особливо інфекційного характеру. Вміле їх використання дозволить істотно знизити кількість споживаних ліків, а може бути і повністю від них відмовитися.