Засоби від алергії допоможуть впоратися з синдромом запалення кишечника

У бельгійському університеті в Левені вчені виявили, що протиалергічні препарати допомагають справлятися з синдромом запаленого кишечника.

У людей з такою патологією, як синдром роздратованого кишечника, знижений больовий поріг, що характеризує підвищену чутливість болю. Досі не була зрозуміла причина цього явища, проте бельгійський вчений Гай Бекстенс, зі своєю командою змогли виявити, що у людей з даною патологією підвищений рівень гістаміну в кишечнику, що в свою чергу стимулює больові рецептори. Вчені прийшли до висновку, що противоалергенні (антигістамінні) препарати допоможуть поліпшити стан пацієнтів.

У науковому дослідженні задіяли 55 пацієнтів, у яких спостерігався синдром. Одній групі хворих був призначений эбастин, препарат, який блокує H1-гістамінові рецептори, решта вживали пустушку.

Майже у половини хворих, що приймали эбастин, зменшилися больові відчуття. В іншій групі, зменшення больових відчуттів помічено у 13% пацієнтів. За допомогою біопсії було підтверджено зниження концентрації гістаміну в кишечнику.

У планах дослідників проведення більш широкого дослідження з залученням вже більше 200 хворих з синдромом запаленого кишечника.

За інформацією: Med Новини