Ім’я події проблеми BlueScreen — як виправити?

Проблема з ім’ям події BlueScreen може з’явитися в ОС Windows (наприклад, Windows 7) після деякого часу роботи. Або, скажімо, вискочити при запущеній комп’ютерній грі. Одноразове поява BlueScreen можна проігнорувати — можливо, нічого страшного ще не відбулося. Якщо ж ім’я події проблеми BlueScreen починає з’являтися періодично, то слід задуматися про можливі неполадки з комп’ютером і їх усунення.

Імя події проблеми BlueScreen — як виправити?

Які ж причини появи помилки BlueScreen?

STOP помилка 0X116 — “драйвер своєчасно не відповів на запит системи” — з’являється досить часто, і причини її можуть бути такими:

 • Перегрів на материнській платі південного мосту, відеокарти;
 • Несправність драйвера;
 • Розгін відеокарти;
 • Проблеми з оперативною пам’яттю;
 • Низька потужність блоку живлення;
 • Несправність у самого обладнання.

Варіанти виправлення проблеми BlueScreen

В залежності від того, що викликало проблему, варіюються і її рішення. Розповім про всіх можливих.

 • Якщо ви недавно обновляли відеодрайвер — спробуйте відкотити його та/або відновлення системи на більш ранній стан;
 • З інших проблем з відеокартою — може бути, потрібно оновити BIOS. Також спробуйте знизити частоту — допомагає утиліта RivaTuner;
 • Якщо ви робили розгін процесора, відеоадаптера, оперативної пам’яті — приберіть його;
 • Якщо помилка “Ім’я події проблеми BlueScreen” з’являється після гри — спробуйте знизити в ній дозвіл екрану і графічну промальовування до мінімальних, і вже потім пограти. З’ясуйте, створюється проблема відеокартою;
 • Спробуйте також скинути налаштування свого BIOS на варіант «за замовчуванням». Може допомогти документація до комп’ютера або материнської плати;
 • Якщо у вас не остання версія DirectX — поновіть його.
 • Можливо, має місце перегрів. Перевірте температуру своєї відеокарти, блоку живлення, процесора і південного мосту на материнській платі. Може бути, буде потрібно додаткове охолодження.
 • Якщо є можливість, спробуйте на час замінити свій блок живлення на інший, більш потужний, і подивіться з’явиться повідомлення з ім’ям події — BlueScreen.
 • За допомогою засобів Windows проведіть тестування оперативної пам’яті на наявність помилок. Якщо у вас більше одного модуля, то вийміть всі і вставити, наприклад, один. Попрацюйте далі пару днів. Якщо фатальна проблема BlueScreen припинила з’являтися, поміняйте модуль пам’яті на інший знайдете пошкоджений, якщо він є. Спробуйте також вставляти модулі пам’яті в різні слоти — проблема буває у них.

  Імя події проблеми BlueScreen — як виправити?

  Можна повернути до заводського стану або перевстановити Windows (якщо важко самі — зверніться в технічну підтримку виробника свого комп’ютера). Якщо важливо зберегти якісь дані, попередньо створіть образ системи для її подальшого відновлення.

  Втім, перед попереднім пунктом краще все-таки спробувати «чисту» завантаження операційної системи і перевірити, чи все нормально працювати. Для цього дійте так: Пуск > Знайти програми та файли > Конфігурація > Конфігурація системи. Там у вкладці «Загальні» відзначаємо «Звичайний запуск», там вкладка «Служби», потім ставимо прапорець «Не відображати служби Майкрософт» і відключаємо все інше через кнопку «Вимкнути все». Переходимо у вкладку «Автозавантаження» і там тією ж кнопкою відключаємо всі «нестандартне». Натискаємо Застосувати і ГАРАЗД, перезавантажуємо комп’ютер.

  Примітка: вище — для Windows 7. В інших OC в подібні установки також можна потрапити через введення «msconfig» після натискання Пуск -> Виконати.

  Після завантаження системи дивіться: частина програм не завантажиться автоматично при запуску системи, однак ручний запуск дозволить їм повноцінно працювати.

  Якщо проблема BlueScreen не усунулась після всього вишенапісанного, то зверніться в сервісний центр. Швидше за все, все-таки винна буде саме відеокарта — запросіть її тестування.