Карта погоди від японського метеорологічного агентства JMA і їх читати

Японське метеорологічне агентство JMA було організовано понад 100 років тому, що прогнози, які створюють є найбільш точними. А інформацію, яка тут надається, використовують на багатьох ресурсах про погоду по всьому світу. У цій статті ми розглянемо карти погоди від японського метеорологічного агентства JMA і познайомимося з самим установою.

Карта погоди від японського метеорологічного агентства JMA і їх читатиСайт JMA

Історія створення агентства JMA

Дана метеорологічна служба була заснована в 1875 році. Тоді вона мала іншу назву — Метеорологічна обсерваторія міста Токіо. Коли вона була передана в міністерство освіти, в 1965 році отримала остаточну назву Японське Метеорологічне Агентство. У нинішньому державі служба JMA оберігає і запобігає населення Японії від стихійних лих, цунамі, вивержень вулканів, землетрусів.

Читайте також: Найбільш точні сайти прогнозу погоди.

Діяльність агентства JMA

JMA регулярно надає точні прогнози погоди в картах: дводенні, короткострокові, тижневі, довгострокові і навіть терміном до 3 місяців. Для цього метеорологічне агентство використовує різні методи. Наприклад, для короткострокових використовуються як національні, так і зарубіжні моделі гідродинаміки. Для обчислень використовуються новітні моделі суперкомп’ютерів. Статичні методи застосовують для довгострокових прогнозів.

JMA проводить прогнози океанографічні і атмосферні. Для цього були створені мережі обсерваторії, аерологічні станції і буйковые станції, радари і супутники. Японське метеорологічне агентство JMA розділене на декілька служб та регіональні центри.

Карта погоди від японського метеорологічного агентства JMA і їх читатиПідрозділи метеорологічного агентства JMA

Один із регіональних центрів — Токійський тайфунный центр, що займається спостереженням за активністю тайфунів. При появі перших ознак вітру передаються всі відомі його параметри: траєкторія, швидкість руху, глибина, а також дається прогноз його активності мінімум на перші 2 дні. Якщо це явище небезпечне для населення міста, на всіх місцевих телеканалах з’являється повідомлення.

Агентство JMA проробляє велику роботу в області визначення негоди і природних катаклізмів не тільки для своєї країни та регіону, а також для найближчих держав, які також можуть бути схильні до несприятливих погодних явищ. Прогнозами забезпечуються акваторії морів біля Японії і Тихого океану, а також визначається обстановка з льодовиками Охотського моря, що важливо для рибалок всього даного регіону.

Контроль землетрусів JMA

В Японії фіксується приблизно до 2 тисяч землетрусів на рік. Вся країна часто піддається цим жахливим явищем. Японські острови належать до одного з найбільш активних поясів у Тихому океані, які часто піддаються землетрусів. Найбільш потужні виверження відбуваються з періодичністю до 30 років. Небезпекою при виверженні вулканів на островах є створені ними цунамі. Це величезні морські хвилі, які можуть охоплювати околиці міст, іноді і весь місто.

Карта погоди від японського метеорологічного агентства JMA і їх читатиКарта погоди від JMA

Метеорологічне агентство JMA стежить за всіма діючими вулканами. Максимальна увага приділяється самим потужним вулканів Японії. Їх всього 20. Здійснюється контроль менш небезпечних вулканів і в інших регіонах. На контроль всіх вулканів виділено більше 3 тисяч фахівців у цій галузі. Цілодобово працюють камери спостереження, які встановлені в місцях минулих вивержень. На залізничні полотна поблизу діючих вулканів встановлені спеціальні датчики, які при найменшій небезпеці блокує під’їзд до цього місця все поїзда цього маршруту. На сайті JMA можна подивитися карти погоди від японського метеорологічного агентства і прочитати їх.