Синтаксичний розбір пропозиції онлайн

У багатьох користувачів ПК може виникнути потреба в синтаксичному розборі речень. Це може бути викликано заняттями за стандартною шкільною програмою, навчанням філології та лінгвістики в університеті, або іншими суміжними цілями, пов’язаними з синтаксичним аналізом словесних конструкцій. При цьому сам синтаксичний розбір передбачає володіння необхідною базою знань, тому у ряду користувачів може виникнути потреба якимось чином полегшити цей процес, зокрема, за рахунок залучення допоміжних онлайн-ресурсів. В даному матеріалі я розповім, як виконати синтаксичний розбір пропозиції режимі онлайн, і які ресурси нам в цьому допоможуть.

Синтаксичний розбір пропозиції онлайнВиконуємо синтаксичний розбір речення онлайн

Основи синтаксичного розбору речень

Як відомо, класичний синтаксичний аналіз речень проводиться за наступним алгоритмом:

  • Визначення мети висловлювання речення (оповідний, спонукальне, питальне);
  • Визначення емоційного забарвлення пропозиції (вигук-не вигук);
  • Визначення кількості граматичних основ у пропозиції (одна основа – просте пропозицію, дві і більш основи — складне);

Якщо пропозиція проста, тоді необхідно також визначитися односоставное воно або двухсоставное, поширене чи ні, ускладнене чи ні, якими частинами мови виражені члени речення, скласти схему пропозиції.

Якщо пропозиція складне, тоді необхідно визначити союзна або бессоюзная зв’язок, спосіб зв’язку (інтонація, подчинительная, сочинительная), визначити тип складного речення (бессоюзное, складносурядне, складнопідрядне) і так далі.

Синтаксичний розбір речень, онлайн – особливості реалізації

Велика кількість синтаксичних параметрів і багатство варіантів складання пропозицій роблять синтаксичний аналіз з допомогою роботизованих систем досить складним. Тому в мережі існує досить мала кількість ресурсів, здійснюють синтаксичний або суміжний аналіз речень (тексту). Нижче я опишу ряд таких ресурсів, і розповім, як ними користуватися.

Seosin.ru — ресурс дозволяє виконувати аналіз тексту

Ресурс seosin.ru – один з найбільш відомих ресурсів такого плану. Можливості даного сайту, за заявою розробників, які дозволяють проводити морфологічний і синтаксичний аналіз тексту онлайн, в результаті чого користувач отримує статистику про наявному тексті.

Для роботи з даними ресурсом перейдіть за вказаним посиланням, вставити текст у вікно, введіть контрольне число внизу, і натисніть на «Аналізувати».

Синтаксичний розбір пропозиції онлайнРесурс seosin.ru допоможе вам в морфологічному і синтаксичному аналізі тексту

Advego — семантичний аналіз тексту

Популярна біржа контенту «Advego» може похвалитися вбудованим інструментом для семантичного аналізу тексту, який також може стати в нагоді в синтаксичному аналізі. Даний інструмент визначає загальну кількість використовуваних слів, число значущих і унікальних слів, кількість «води» і так далі.

Для роботи з ресурсом необхідно пройти реєстрацію. Потім перейдіть у вкладку «SEO-аналіз тексту» зверху, на сторінці вставте в спеціальне вікно необхідний текст і натисніть на «Перевірити».

Синтаксичний розбір пропозиції онлайнІнструмент семантичного аналізу на «Адвего»

Ресурс erg.delph-in.net

Ресурс erg.delph-in.net є потужним лінгвістичним інструментом, що дозволяє проводити аналіз різних англомовних пропозицій з допомогою таких засобів як Linguistic Knowledge Builder, PET System parser, Answer Constraint Engine generator, та інших.

Для роботи з цим сервісом перейдіть на ресурс erg.delph-in.net вставте ваше англомовного пропозицію в спеціальну рядок, і натисніть на кнопку «Analyze» праворуч. Система обробить пропозицію і видасть вам результат.

Синтаксичний розбір пропозиції онлайнРезультат аналізу речення за допомогою erg.delph-in.net

Форуми

Допомогти виконати синтаксичний аналіз речень онлайн вам можуть відповідні філологічні й лінгвістичні форуми (зокрема, gramota.turbotext.ru, lingvoforum.net та інші). Ви можете зареєструватися на одному з таких форумів, і в своєму пості попросити фахівців допомогти в синтаксичному розборі потрібного вам пропозиції.

Синтаксичний розбір пропозиції онлайнСкористайтеся допомогою фахівців на форумах для виконання синтаксичного розбору речення

Висновок

Проведення синтаксичного розбору речень передбачає володіння відповідною базою знань, без якої такий розбір буде просто неможливо. При цьому наявні ресурси в мережі по даній темі досить мізерні, і внаслідок низки концептуальних причин не можуть здійснити повноцінний синтаксичний розбір речення (особливо це стосується російськомовних ресурсів). Тому в цьому плані рекомендую або поповнити свою базу знань, або звернутися за допомогою на форуми філологів – вам обов’язково допоможуть в необхідному синтаксичному розборі.