Трохи слів про ядерної енергії від Rachel Slaybaugh

Ядерна енергетика (Атомна енергетика) — це галузь енергетики, що займається виробництвом електричної і теплової енергії шляхом перетворення ядерної енергії.

Rachel Slaybaugh є доцентом кафедри атомної енергетики в Берклі. Як аспірант в університеті штату Вісконсін, вона працює над створенням більш ефективної ядерної енергії. Її навчання почалося з спрощення рівняння Больцмана, “єдине рівняння, яке описує всі нейтрони в ядерній системі”, — пояснює Slaybaugh.

Рівняння є комплексним і складним, тому Slaybaugh працювала за створення алгоритмів і програмного забезпечення, які дозволять спростити рівняння. У кінцевому рахунку, це може призвести до поліпшенню при проектуванні нових об’єктів атомної енергетики. “Дійсно прогностичне моделювання дозволить в кінцевому підсумку зробити рівняння набагато більш реальним, доступним і практичним, щоб задати питання про те, що станеться в нових ситуаціях при конструкції нового реактора”.

Трохи слів про ядерної енергії від Rachel Slaybaugh

Slaybaugh була залучена до ядерної енергії для поліпшення її екологічного потенціалу. Атомна енергетика взагалі не виробляє забруднюючих речовин, за винятком відпрацьованих паливних стрижнів, які можуть сьогодні бути в значній мірі перероблені і використані повторно.

Rachel Slaybaugh готова витрать все своє життя для з’ясування неясностей в питанні атомної енергетики. Для цього вона присвячує весь свій час на вивчення рівняння і методів аналізу для його спрощення. Адже при будівництві нових атомних електростанцій, найчастіше, дуже важливо, знати які сценарії проходять всередині ядерного блоку і дуже важливо не створювати шкідливих елементів, що завдають шкоди екологи нашої планети.

Ядерна енергетика базується на використанні ядерного палива, сукупність промислових процесів якого складають ядерний паливний цикл. Хоча існують різні типи паливних циклів, що залежать як від типу реактора, так і від характеристик кінцевої стадія циклу, в цілому у нього існують загальні етапи.

  • Видобуток уранової руди.
  • Подрібнення уранової руди
  • Відділення діоксиду урану, т. зв. жовтого хека, від відходів, теж радіоактивних, що йдуть у відвал.
  • Перетворення діоксиду урану в газоподібний гексафторид урану.
  • Збагачення урану — процес підвищення концентрації урану-235, проводиться на спеціальних заводах по розділенню ізотопів.
  • Зворотне перетворення гексафториду урану в діоксид урану у вигляді паливних таблеток.
  • Виготовлення таблеток тепловиділяючих елементів (скор. твел), які в скомпонованном вигляді вводяться в активну зону ядерного реактора АЕС.
  • Витяг відпрацьованого палива.
  • Охолодження відпрацьованого палива.
  • Захоронення відпрацьованого палива в спеціальному сховищі.