Tumblr що це і навіщо. Особливості реєстрації в tumblr

Tumblr — це безкоштовний сервіс мікроблогінгу, який дозволяє писати текстові повідомлення, розміщувати зображення, відео, цитати, посилання та аудіозаписи в короткоформатном блозі — тамблелог. Tumblelog (Тлог, Тамбллог) — це такий різновид блог-платформ, де обмежена кількість різновидів форматів запису.

Самі творці тлог-сервісу Tumblr описують її як систему ведення заміток і записів, які більше схожі не на щоденник, а на записну книжку або чернетку. Зареєстровані користувачі можуть слідувати (follow) за блогами своїх кумирів, як і в Twitter, останні повідомлення публікуються в оновлюваною стрічці приладової панелі, званої dashboard.

Сервіс представив себе на презентації “Що таке Tumblr”, як “Найпростіший метод ведення блогу” (“The easiest way to blog “). Творець блогінг платформи Tumblr — John Maloney (Джон Малоні).

Tumblr що це і навіщо. Особливості реєстрації в tumblr

Особливості

Tumblr робить упор на кастомізації і простому використанні в комбінації з простим, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Особливістю також є можливість додавати в блозі різні.Tumblr що це і навіщо. Особливості реєстрації в tumblrВони поділяються на 7 унікальних розділів: це Текст (Text), Цитати (Quote s), Фото (Photo), Посилання (Link s), Музика (Music), Розмова (Chat), Відео (Video).

Відмінна платформа для ведення фотографів, відео-блогів і подкастер. Також можна відправляти повідомлення по e-mail або за допомогою телефону (англ. Mobile + email publishing), що дуже зручно.

Зазначивши, що сподобалися повідомлення у сервісі можна робити їх reblog (або перепост) в свій блог. Кнопка “Like” показує одному про те, що йому сподобалося, а кнопка “Reblog” дозволяє перепостить запис з одного мікроблога в інший, з можливість додавання коментаря.

Більшість користувачів Tumblr.com використовують спеціальну функцію «Queued Posts» (Черга повідомлень), яка зберігає активність блогу, при відсутності блогера.

«Чергу запису» дозволяє зберегти вже написані повідомлення і задати потрібний інтервал, протягом якого вони автоматично будуть публікуватися. Компанія Tumblr в своїй рекламній кампанії рекламує це властивість, як «простий спосіб збереження сторінки щоденника активним і насиченим» (англійською an easy way to keep your bloging active and consistent »).

Підтримується автоматична публікація повідомлень у акаунти популярних сервісів Twitter і FeedBurner, соціальну мережу Facebook.

Формат записів

Якщо Твіттер обмежує кількість символів в повідомленні, в Tumblr немає обмежень, і автор здатний вести більш об’ємні запису. Tumblr щось середнє між мікроблогом і повноцінним блогом.Tumblr що це і навіщо. Особливості реєстрації в tumblr

В Tumblr російською є спеціальні вбудовані формати для різних типів контенту, ця можливість виділяє його серед всіх інших блогів. Сервіс надає шаблони для всіх типів контенту, а також для скопійованого тексту з чату.

Tumblr API

Відомо, що це Tumblr API посприяв появі великої кількості додатків, за допомогою яких воно стає ще привабливішою. Існують безліч корисних iPhone додатків (є віджети і плагіни).

Реєстрація

Реєстрація в Tumblr дуже проста, потрібно вести електронну адресу E-mail, придумати пароль і вибрати URL блогу виду имя.tumblr.com. Після цього ви зможете використовувати повноцінне доменне ім’я. Сервіс надає велику кількість безкоштовних дизайнів для вашої тлог сторінки. Якщо ви знайомі з базовими знаннями web-верстки (CSS, HTML) ви можете створити і налаштувати свій унікальний шаблон. Для цього потрібно пройти по посиланню “Customize” на вашій стіні і потім клікнути по “Theme” і “Custom HTML”. Так створюються нові шаблони оформлення. Вартість платних коливаються від $9 до $50.

Сьогодні сервіс маловідомий в російськомовних колах, однак, у нього велике майбутнє. Кількість зареєстрованих користувачів Tumblr перевищило популярний WordPress.