Як оновити БІОС на ноутбуці: слушні поради та ясні інструкції з програмного апгрейду

Як оновити БІОС на ноутбуці: слушні поради та ясні інструкції з програмного апгрейду

Як відомо, розробники програмного забезпечення постійно вдосконалюють свої продукти. Що стосується базової мікросистеми BIOS, то вихід нової версії керуючої системи — це завжди приємна подія для всіх користувачів, машини яких втомилися від різних програмних помилок і апаратних несоостыковок. Хочете, щоб ваш лептоп працював швидше і стабільніше — настав час дізнатися, як оновити БІОС на ноутбуці!

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Докладно про те, що таке базова система вводу/виводу і навіщо взагалі потрібно оновити БІОС
 • 2 Початок: яка у мене версія БІОС?
 • 3 Продовження: де шукати нову версію BIOS?
 • 4 Кінець: до завершення

Докладно про те, що таке базова система вводу/виводу і навіщо взагалі потрібно оновити БІОС

Перш за все слід розуміти, що без БСВВ мікросистеми (BIOS) працювати лептоп просто не зможе. Справа в тому, що БІОС — це своєрідний форпост комп’ютерної системи, яку потрібно розглядати як сукупність комплектуючих, які працюють згідно з заданими параметрами та інструкцій мікросистеми.

Як оновити БІОС на ноутбуці: слушні поради та ясні інструкції з програмного апгрейду

Головний принцип роботи керуючої системи полягає в аналізі, оцінюванні та перевірки всіх апаратних компонентів комп’ютера на предмет їх сумісності і цілісності. Однак незважаючи на суворе дотримання «прописаних правил», базові налаштування та параметри функціонування мікросистеми можна змінювати, що в деяких випадках дозволяє домогтися істотного приросту в продуктивності, підвищення ефективності використання апаратної частини комп’ютера, причому без негативного впливу на стабільність роботи системи в цілому.

Як і будь-яке інше системний софт також потребує невпинному процесі вдосконалення, бо технології розвиваються обчислювальні потужності зростають і разом зі всім цим зростають потреби у застосуванні більш ефективного коду управління. Якщо ви раптом виявили що встановлена планка пам’яті не визначається БІОС чи спостерігаєте наскільки некоректно працює нова програма, знайте настав час оновлювати версію мікросистеми.

Початок: яка у мене версія БІОС?

Перш ніж вдатися до завантаження, а згодом реалізовувати процес перезапису флеш пам’яті БІОС, необхідно з’ясувати, яка саме версія керуючого ПО встановлена на вашому лептопі.

 • Зайдіть в меню «Пуск».
 • У пошуковій терміні, пропишіть — «cmd» (без лапок).
 • Запустіть службову консоль від імені адміністратора.

Як оновити БІОС на ноутбуці: слушні поради та ясні інструкції з програмного апгрейду

 • У командному редакторі введіть наступне значення — systeminfo.exe.
 • Зверніть увагу на пункт «Версія біос» з конфігураційного списку, а саме на числове значення поточної редакції базової системи.

Продовження: де шукати нову версію BIOS?

Безумовно, на офіційному сайті виробника. Через різноманіття модифікацій лептопів, вибір відповідної версії базової мікросистеми повинен бути заснований на точній вказівці моделі вашого ноутбука, версії ОС, а також повну відповідність її розрядності (32х-64х). Іноді потрібно вказати тип процесора, яким оснащений ваш лептоп.

Отже, розглянемо алгоритм пошуку необхідного софта на прикладі лептопа від ASUS K53SM:

 • Заходимо на офіційний сайт виробника https://www.asus.com/ru/.
 • Далі, активуємо вкладку «Сервіс» і в контекстному меню вибираємо пункт «Підтримка».
 • У відповідному чек-боксі вводимо назву нашої моделі — K53SM (інформацію про модифікації вашого пристрою можна подивитися на спеціальному стікері, який розміщений на задній стороні лептопа або ж з конфігураційного списку, про який ви дізналися з попередньої глави).
 • Активуємо вкладку «Драйвера і утиліти».

Як оновити БІОС на ноутбуці: слушні поради та ясні інструкції з програмного апгрейду

 • Вибираємо нашу версію ОС.
 • Відкриваємо спойлер Утиліти БІОС».
 • Клацаємо по посиланню «Глобальний».
 • Очікуємо завершення процесу завантаження.
 • Потім, розпаковуємо архів.
 • Закриваємо всі активні програми і запускаємо утиліту відновлення БІОС.

Процес запуску процесу перепрошивання BIOS нічим не примітний і вимагає від користувача лише згоди прийняти ліцензійні умови, а далі, кілька разів натиснути кнопку «Next/Продовжити».

Однак, пам’ятайте, не в якому разі не можна переривати процес перезапису системного файлу. Так як несанкціонована зупинка процесу перепрошивки — це неймовірний ризик пошкодити мікросхему BIOS, зазвичай результат такої дії — повністю виведений з ладу комп’ютер.

До речі, подбайте про те, щоб акумуляторна батарея мала енергетичний запас не менше 30 % від повного обсягу ємнісних елементів.

Кінець: до завершення

Описаний в цій статті сценарій оновлення БІОС ноутбука буде практично такою ж і для лептопів від інших виробників. Звичайно ж, існує ряд інших програмних засобів, за допомогою яких можна успішно провести оновлення базової системи вводу/виводу. Наприклад, встановивши спеціальний додаток «Asus Manager-Update(Application/Driver/Bios), ви зможете найбільш комфортним чином встановити нову версію Bios безпосередньо з сервера компанії всього лише одним натисненням відповідної кнопки.

Як оновити БІОС на ноутбуці: слушні поради та ясні інструкції з програмного апгрейду

Однак цілком може так скластися, що для вашої моделі лептопа застосовується застарілий алгоритм перепрошивки базової мікросистеми, який передбачає використання окремо представленої утиліти (прошивальщик) і скаченным з сайту підтримки системним файлом БІОС, до якого потрібно буде вказати шлях безпосередньо в середовищі перепрограммируемой флеш пам’ять БСВВ утиліти. Втім, ви з легкістю розберетесь, що і куди потрібно прописати. Головне — будьте уважні. Стабільної роботи вашого ноутбука і гарній продуктивності!