Бурштинова кислота для волосся: чи є від неї користь

Бурштинова кислота для волосся: чи є від неї користь

Марія Склодовська-Кюрі зробила зі згубної радіації засобом боротьби з раком, Хеді Ламмар винайшла Wi-Fi, Гертруда Еліон придумала ліки від лейкемії, герпесу і малярії, Ада Лавлейс і Грейс Хоппер навчили комп’ютери «думати». Жінка – геніальний винахідник і постійно намагається придумати що-небудь отаке. Якась Леді Ікс вирішила, наприклад, що бурштинова кислота прекрасне уходовое засіб для волосся, врятує від випадіння та посилить зростання. Ох вже ці винахідниці…

Сонячна кислота

Бурштинова кислота для волосся: чи є від неї користьЖив-був в 1546 році алхімік Георгій Агрикола. Хотів філософський камінь знайти і золото видобувати з підручних матеріалів. Золото, на жаль, так і не отримав, а випадково вперше виділив бурштинову кислоту з балтійського бурштину.

Безбарвні кристали, добре розчинні у воді і спирті. Вирішили, що це якась сіль і назвали її flos succini, що на латині означає «бурштиновий світ». Пізніше справедливість восторжествувала, і flos succini отримав статус органічної кислоти, а її солі забавна назва сукцинаты.

У природі вона зустрічається В певних видах вугілля і смолах. Живе в кефірі і кисляку, вино, сир, вироби з житнього борошна, пивних дріжджах, устрицях, насінні ячменю та соняшника.

Активна соціальна позиція

Звичайно, зараз ніхто з бурштину її не здобуває, посмійтеся над тим, хто спробує вас в цьому переконати. Дорога б кислота вийшла, та й бурштину стільки не напасешся.

Працює бурштинова кислота в сільському господарстві, у фармацевтичній, парфумерній і харчовій галузях. Використовується при створенні лакофарбових продуктів і пластмас, а також різних біорозкладаних матеріалів нового покоління.

Сучасному світові потрібна вона у величезних кількостях, тому бурштинову кислоту синтезують хімічним шляхом з малеїнового ангідриду або з допомогою спеціальних бактерій з крохмалю, цукру та інших продуктів.

З користю для тіла

Здавна янтарю приписували чудодійні властивості. Радили носити бурштинове намисто на шиї, нібито корисні речовини з них проникають у шкіру. Красива казка, не більше.

Тим не менш, бурштинова кислота – важлива персона для всього світу флори і фауни. Вона є в тканинах майже всіх тварин і рослин, відіграє ключову роль метаболічного процесу.

 • Бурштинова кислота для волосся: чи є від неї користьОдна з головних заводив енергетичного обміну;
 • Бере участь у розщепленні вуглеводів, жирних кислот і амінокислот;
 • Відмінний антиоксидант, добре справляється з вільними радикалами;
 • Сприяє посиленню синтезу колагену і еластину;
 • Стимулює вироблення власної гіалуронової кислоти;
 • Зміцнює імунітет;
 • Бере участь у клітинному і тканинному диханні;
 • Запускає механізм розпаду пост-алкогольних речовин;
 • Допомагає печінці швидше виводити токсичні речовини з організму.

Іншими словами, диво-кислота допомагає впоратися з втомою, старінням і похміллям. Перебуваючи в тверезому розумі і здоровій пам’яті, організм сам виробляє потрібну йому кількість янтарної кислоти. Причому кількість суворо обмежена споживанням. Виробляє і витрачає, витрачає і виробляє. Таким чином, здоровий, повноцінно харчується організм дефіциту в ній не відчуває.

Велика винахідниця

Бурштинова кислота для волосся: чи є від неї користьТак от, та сама Леді Ікс, вивчивши настільки значний послужний список бурштинової кислоти, знайшла їй нове застосування – для волосся. Побігла в аптеку, накупила таблеток і почала думати, як використати їх з користю для шкіри і волосся. Благо коштують три копійки, за 10 рублів купила 10 штук. Вирішила вона, що маска для волосся з янтарною кислотою позбавить від випадіння, додасть волоссю блиск, шовковистість і посилить зростання.

Техніку вибрала просту. Потрібно всього лише:

 • таблетки розтовкти;
 • змішати отриманий порошок з водою, для отримання густої кашки;
 • нанести на корені.
 • «Можна і на обличчя», – подумала вона, тільки поки незрозуміло з якою метою. Голову ж треба укутати і залишити на пару годин в спокої. Після миття будете насолоджуватися копицею щільних і зволожених локонів, легко піддаються укладанню. Можна навіть не змивати. Тільки робити таку маску потрібно протягом місяця, краще кожен день.

  Якщо є можливість, то потовчені таблетки Леді Ікс радить розчиняти не водою, а гідролатом – особливої запашною водичкою, яку отримують при перегонці різної рослинної сировини.

  Ще подумала, подумала і вирішила додати до кислоти додаткові компоненти. Наприклад, жовток, різні олії, майонез, кому що подобається.

  Для страждають від втрати дорогоцінних локонів, Леді Ікс винайшла цілий комплекс процедур, обґрунтовуючи тим, що бурштинова кислота може врятувати від випадіння волосся:

  • Одна таблетка змішується з жовтком і оливковою олією;
  • Отримана суміш втирається в шкіру голови 2 рази на тиждень і тримається 10 хвилин;
  • Так проходить місяць;
  • Через місяць, коли з’являться поліпшення можна знизити частоту втирання до одного разу на місяць;
  • Так повинно пройти ще півроку.

  На випадок якщо часу на лікувальні процедури в обріз, Леді Ікс придумала хитрий хід – додавати таблетки в шампунь. Помила голову і потішила волосся. Правда, обмовляється, що ефект від такого способу буде менш помітний, ніж від маски, але при регулярному використанні «поліпшеного» шампуню, шевелюра заграє, локони стануть сильнішими і почнуть краще рости. Все тому що бурштинова кислота підсилює приплив кисню та крові до шкіри голови. Для правдоподібності своєї вигадки, Леді Ікс почала писати відгуки про янтарної кислоти для волосся в інтернеті.

  Присягати ви говорити правду? Клянусь!

  Дія бурштинової кислоти на волосся нічим не обґрунтовано. Більше того, її застосування в косметології – справа досить суперечливе.

  В першу чергу, це кислота (спасибі, Капітан Очевидність), нехай органічна і виробляється в організмі. При місцевому намазуванні, надає від нульового до хорошого отшелушивающего ефекту, в залежності від використовуваної концентрації. Застосовують її сольно і в композиціях з іншими кислотами для створення пілінгових коштів. Тільки не беруть аптечні пігулки, а справжню лабораторну, так звану ч. д. а. – чистий для аналізу. Таке застосування цілком обгрунтовано, а ось чим корисна бурштинова кислота для волосся – загадка.

  При вживанні всередину «сонячних кругляшків» так само швидше досягається ефект плацебо. Не вірите? Янтарна кислота не визнана лікарським засобом, а виступає в ролі БАД. Деякі пишуть, що у неї немає протипоказань. Це невірно. При надмірному вживанні може призвести, як мінімум, до болів в шлунку і проблем з травним трактом. Знову-таки, тому що кислота.

  Так що провалилася концепція Леді Ікс. Бурштинова кислота для волосся – винахід сумнівне. Пробачте, мадам, не в цей раз, намагайтеся краще. Не вірте сліпо всьому Кулібіним, розглядайте всі відкриття через призму конструктивної критики. Знання не тільки сила, але і краса, а головне-здоров’я! Всім корисних творінь і красивих локонів!