Порівняльна характеристика фото та лазерної епіляції — що краще?

Порівняльна характеристика фото та лазерної епіляції — що краще?Що ж краще фотоепіляція або лазерна епіляція?

Видалення небажаних волосся на тілі – проблема, з якою стикається кожна жінка. На щастя, придумано чимало методів і засобів, і одними з найпопулярніших є фотоепіляція і лазерна епіляція. І якщо ви не можете зробити вибір, то з’ясуєте, який спосіб краще, який підходить саме вам.

Особливості лазерної епіляції

Лазерна епіляція користується великим успіхом серед жінок. Метод заснований на впливі лазерного променя. Пігмент меланін, який знаходиться в стержні та цибулині волоса, поглинає випромінювання лазера і, таким чином, нагрівається. В результаті нагріваються і навколишні тканини, кров у дрібних капілярах згортається, і фолікул перестає отримувати необхідне харчування, завдяки чому руйнується, а волосся просто випадає.

Варто відзначити, що лазерна епіляція передбачає використання хвиль різної довжини, і вона визначається з урахуванням кольору волосся, тобто вмісту меланіну у ньому. Вплив виявляється точково, тобто на кожен волосяний фолікул.

Процедура може проводитися з місцевим знеболенням, так як лазерна епіляція пов’язана з деякими неприємними відчуттями. Тривалість одного сеансу буде залежати від площі оброблюваної зони. Наприклад, на видалення волосся над верхньою губою може піти близько 15 хвилин. А щоб позбутися від «рослинності» остаточно, може знадобитися кілька процедур, проведених з інтервалом у три-чотири тижні. Пролонгований ефект, він зберігається в середньому на 4-5 років.

Щоб лазерна епіляція була максимально безпечною, дотримуйтеся дані косметологом рекомендації. Протягом одного-двох тижнів після процедури не загоряйте, не відвідуйте басейни, сауни, солярії і лазні. Також варто відмовитися і від нанесення на оброблені зони косметичних засобів.

Лазерна епіляція має деякі протипоказання, до них відносяться будь-які онкологічні захворювання, пошкодження шкірних покривів у зоні обробки, цукровий діабет, хвороби аутоімунного характеру, загострення дерматологічних хвороб (з локалізацією в ділянках впливу), велика кількість родимок, вагітність, гострі інфекційні захворювання або загострення хронічних, вік до вісімнадцяти років, схильність до утворення рубців.

Важливо: лазерна епіляція не буде ефективною, якщо волосся дуже світлі або сиве, адже в них відсутній меланін, і нагріватися фолікул не буде.

Порівняльна характеристика фото та лазерної епіляції — що краще?

Особливості фотоепіляції

Фотоепіляція за методом впливу дуже схожа на лазерну епіляцію, хоча деякі цей метод вважають краще і сучасніше. На меланін впливає высокоимпульсный світло, що поглинається пігментом і нагріває навколишні цибулину капіляри. У підсумку харчування фолікула припиняється, він руйнується, що провокує випадання волоска.

Фотоепіляція передбачає використання безлічі світлових хвиль різної довжини, що дозволяє одночасно впливати на декілька волосяних фолікулів, тобто на досить великі ділянки.

Процедура проходить приблизно так само і теж з місцевим знеболенням, так як з-за нагрівання можливі неприємні або хворобливі відчуття. Але тривалість одного сеансу дещо менше. Щоб обробити ту ж зону над верхньою губою, косметолог витратить всього близько 7-8 хвилин, тому в цьому плані фотоепіляція краще, ніж лазерна епіляція. Але от кількість необхідних для повного видалення волосся процедур буде більше, так як за один раз неможливо зруйнувати всі фолікули. І пов’язано це саме з довжиною хвиль і ступенем їх впливу на меланін. Догляд за шкірою після процедури буде приблизно таким же, адже методи впливу схожі.

Фотоепіляція дозволяється і підходить не всім, тому краще заздалегідь проконсультуватися з фахівцем. До протипоказань відносяться всі ті ж стани і захворювання, описані в першій главі. Крім того, відносним обмеженням є сиве або світле волосся, в цьому випадку ефекту не буде.

Порівняльна характеристика фото та лазерної епіляції — що краще?

Важливі відмінності

Так який же метод краще: фотоепіляція або лазерна? У поданій нижче таблиці подані основні відмінності двох розглянутих способів видалення небажаного волосся.

Критерій порівняння Лазерна епіляція Фотоепіляція Метод впливу Нагрівання. Використовується один лазерний промінь певної довжини. Нагрівання. Застосовується кілька світлових хвиль різного спектру. Тривалість процедури Близько 10 хвилин при обробці невеликої ділянки. 15-20 хвилин при впливі на зони невеликої площі. Кількість сеансів 2-3 3-5 Зона впливу Промінь діє тільки на один волосок. Світлові хвилі різного спектру впливають одразу на кілька волосяних фолікулів. Відчуття під час процедури Лазерна епіляція викликає неприємні відчуття, тому використовуються анестетики. Фотоепіляція досить болюча, так що процедура проводиться з місцевим знеболенням. Результат Тривалий, зберігається в середньому до п’яти років. Пролонгований ефект, збережуться приблизно на п’ять років. Вартість Близько 1000-1500 рублів за обробку зони над верхньою губою. Видалення волосків над верхньою губою обійдеться в середньому 1500-2000 рублів.

Тепер ви зможете визначити, що вам підходить: фотоепіляція або лазерна.

Порівняльна характеристика фото та лазерної епіляції — що краще?