Протипоказання і наслідки фотоепіляції

Видалення зайвого волосся на тілі – звичайна справа майже для кожної представниці слабкої статі. З кожним днем все популярнішим стає видалення волосся за допомогою фотоепіляції. Так чи безпечна ця процедура, як кажуть про це у своїй рекламі салони? Розглянемо протипоказання і наслідки фотоепіляції більш докладно, а також скільки коштує ця послуга і чим визначається її вартість.

Протипоказання і наслідки фотоепіляції

Зміст

 • 1 Що являє собою фотоепіляція?
 • 2 Протипоказання до проведення
 • 3 Можливі наслідки
 • 4 Ціни на послугу та відгуки

Що являє собою фотоепіляція?

Дія процедури ґрунтується на структурі людського волоса. За рахунок міститься в волосі меланіну відбувається поглинання світла, а при занадто інтенсивному світловому впливі відбувається руйнування волосяних цибулин. В результаті це волосся починають випадати.

Найкращим часом для сеансів є осінній період. У цей час сонячна активність знижується, а сильні холоди ще не настали, тому шкірі легше перенести подібні маніпуляції, вплив навколишнього середовища в цей час менш агресивно.

Фотоепіляцію проводять спеціальним приладом. Такий спосіб епіляції вивчали вже на протязі багатьох років, однак проводити її стало можливим після того, як стали відомі способи охолодження шкіри при проведенні сеансів фотоепіляції. Раніше після подібної процедури залишалися опіки і подразнення.

На сьогоднішній день при правильному проведенні процедури не повинно виникати хворобливих відчуттів, деякі пацієнти вказують на поколює або пощипуючі відчуття. Такий дискомфорт може спостерігатися при обробці пахв або зон бікіні, де шкіра особливо ніжна і чутлива.

Ціни на апарат для цієї процедури досить високі, також доступна епіляція в домашніх умовах. Прилади для домашнього використання мають меншу вартість, при цьому їх потужність істотно менше, ніж у професійних.

Щоб видалити волосся на якій-небудь ділянці тіла, необхідно провести мінімум 5 процедур. Між сеансами слід витримувати інтервал, тривалість якого варіюється від 2 до 8 тижнів. При правильному підборі довжини хвилі можна видалити волосяні цибулини, що знаходяться глибоко в шкірі.

Скільки процедур потрібно для повного видалення волосся, а також який інтервал часу має бути між сеансами, визначає спеціаліст з урахуванням індивідуальних особливостей і частини тіла, з якої видаляються волосся.

Протипоказання і наслідки фотоепіляції

Протипоказання до проведення

Існують певні протипоказання до проведення фотоепіляції. До їх числа відносяться:

 • роздратування або пошкодження на шкірі в місцях проведення процедури, наявність саден, подряпин чи ран;
 • наявність запальних захворювань у місцях дії приладу для видалення волосяних цибулин;
 • новоутворення;
 • вагітність та лактація;
 • захворювання щитовидної залози;
 • захворювання, пов’язані з порушенням гормонального фону.

Додаткові протипоказання до проведення процедури – наявність татуювань в місцях впливу приладу і порфірія (захворювання, при якому порушений пігментний обмін). Не можна робити фотоепіляцію дітям і підліткам до 18 років.

Не можна використовувати фотоепіляцію при наявності електронного пристрою всередині організму. До таких належать інсулінова помпа або кардіостимулятор. Використання деяких лікарських препаратів, наприклад, стероїдів, антибіотиків або транквілізаторів також є протипоказанням до проведення сеансу по видаленню волосся, оскільки вони можуть зробити шкіру чутливою до спалахів світла.

Рекомендується відмовитися від процедури або відкласти її після епіляції воском, лазерними приладами і після шугарінга. Також протипоказання до процедури – нещодавнє відвідування солярію або засмага на відкритому повітрі. Ефект від фотоепіляції буде досить слабким у власників світлих або сивого волосся на оброблюваних ділянках шкіри.

Можливі наслідки

Перш ніж проводити маніпуляції, слід підготуватися. До підготовчих заходів слід віднести:

 • відвідування лікаря дерматолога;
 • відмова від кремів для депіляції перед процедурою;
 • відмова від відвідування соляріїв і перебування на яскравому сонці.
 • Щоб захистити очі від яскравих спалахів світла, слід в обов’язковому порядку надіти захисні окуляри.

Якщо перед сеансом фотоепіляції були дотримані умови підготовки, то після проведення маніпуляції ніяких небажаних наслідків не проявиться. У тому випадку якщо застереження дерматолога були проігноровані, можуть з’явитися небажані наслідки:

 • алергія;
 • почервоніння шкіри і опіки в області впливу;
 • набряки шкіри;
 • лущення, свербіж шкіри або збільшення капілярів.

Протипоказання і наслідки фотоепіляції

Щоб подібні наслідки не виникали, слід уважно поставитися до вибору клініки або салону для проведення маніпуляцій, уточнити кваліфікацію спеціаліста, який проводить послугу фотоепіляції.

Крім цього, небажані наслідки можуть виникати в результаті використання неякісного гелю для охолодження оброблюваної ділянки шкіри (у цьому випадку під час фотоепіляції можуть виникати больові відчуття), застосування неякісного крему після закінчення сеансу, або якщо клієнтом не були дотримані рекомендації після процедури.

Після процедури слід дотримувати наступні рекомендації фахівців:

 • Не можна знаходитися тривалий час на відкритому повітрі під впливом яскравого сонця, засмагати без використання сонцезахисних кремів (значення фільтра СФ має бути не менше 30).
 • Не можна користуватися автозагаром.
 • Треба відмовитися від відвідування басейну, сауни і лазні протягом 7-10 днів після сеансу
 • У тому випадку якщо маніпуляції були проведені на обличчі, то після цього протягом 4-6 днів не можна наносити косметичні засоби.
 • Позитивний результат процедури проявляється, як правило, не відразу. Волосся починають відпадати протягом декількох тижнів після сеансу. Відгуки свідчать про випаданні приблизно половини волосся вже після одного відвідування салону. Після двох сеансів потрібно видаляти волосся значно рідше, їх кількість і швидкість росту значно скорочуються.

  Скільки триватиме ефект від фотоепіляції, визначається індивідуальними обмінними процесами в організмі. Згідно завіренням реклами, результати можуть зберігатися до декількох років. Відгуки свідчать про часовому інтервалі близько року. Після двох років волосся знову починають зростати, однак відстані між волосяними цибулинами стають більше, ніж до процедури.

  Протипоказання і наслідки фотоепіляції

  Ціни на послугу та відгуки

  Розглянемо, скільки коштує сеанс послуги, і чим визначається вартість. Ціни на цю послугу в Москві можуть відрізнятися в різних клініках і салонах. Також ціни залежать від місця знаходження установи, від вартості витратних матеріалів та обладнання, визначаються професійним рівнем фахівців. Не можна не відзначити, що ціни на послугу в регіонах країни і невеликих містах нижча, ніж у столиці і великих містах.

  Ціни на послуги залежать від того, на якій ділянці тіла проводяться маніпуляції з видалення небажаного волосся. Наприклад, якщо це верхня губа, то вартість послуги в Москві становить приблизно 2200-3000 руб., видалити волосся з пахвових западин можна в межах 3600-4000 руб. за сеанс. Ціна на видалення волосся в зоні бікіні буде приблизно 7500-8500 руб., а глибоке бікіні обійдеться в 9000-10000 руб.

  Скільки ж коштує ця процедура для ніг? Це питання особливо актуальне для більшості дівчат. Видалення волосся з усієї поверхні ніг коштує близько 22000-30000 руб., в залежності від площі впливу. При цьому проводити комплексні програми вигідніше, оскільки багато установи в Москві надають знижки. Також знижки надаються при оплаті відразу декількох сеансів процедури.

  Видалити волосся з гомілки коштує від 10000 до 20000 руб. в залежності від площі оброблюваної поверхні шкіри. А обробити фотоэпилятором стегна – від 14000 до 28000 руб.

  Відгуки про послугу найрізноманітніші. При цьому ті клієнти, які відвідували дерматолога для консультації, а також ретельно підходили до вибору установи для проведення процедури, залишають в більшості позитивні відгуки.

  Негативні відгуки свідчать про больових відчуттях під час сеансу, а також подразненнями після процедури. Як правило, це обумовлено неправильно підібраною потужністю імпульсу, дуже чутливою і тонкою шкірою.

  Ефективність процедури і якість її проведення визначається безліччю різних факторів, до числа яких відноситься використовувана апаратура, рівень професійної підготовки фахівців, а також індивідуальні особливості шкіри.

  Протипоказання і наслідки фотоепіляції