Як застосовувати вітамін А для шкіри обличчя і що таке ретиноїди

Як застосовувати вітамін А для шкіри обличчя і що таке ретиноїдиВітамін А по праву вважається еліксиром молодості, здатним стирати сліди часу з особи. Виробники активно додають його в різні уходовые продукти, а прихильники чистоти і натуральності скуповують аптечні варіанти.

Багато хто боїться його застосовувати з-за можливого подразнення і лущення шкіри. Застосування деяких форм ретинолу в чистому вигляді і правда загрожує хімічним опіком. Як прибрати зморшки і правильно застосовувати вітамін А, щоб не було плачевних наслідків для шкіри обличчя, а також що таке ретиноїди? Про все по порядку!

Вітамінна родина

Як застосовувати вітамін А для шкіри обличчя і що таке ретиноїдиВітамін А – загальна назва для цілого сімейства жиророзчинних малюків, в якому дружно живуть природний ретинол, ретиналь (ретинальдегид), ретиноєва кислота.

Його попередники – провітаміни А, каротиноїди, найважливіший з яких бета-каротин.

Він необхідний для росту і розвитку, для підтримки імунної системи, гарного зору і здоров’я шкіри.

Деякі вчені відносять його до гормонів з-за того, що він робить серйозну роботу в організмі. Говорячи сухою мовою науки, він регулюють епітеліальний клітинний ріст.

Не дарма прийом вітаміну А протипоказаний при вагітності. Безконтрольне поїдання може викликати важкі наслідки у несформованого людини. Дорослим теж не варто захоплюватися, надлишок завжди шкідливіше недоліку. Краще спочатку запитати дозвіл у лікаря.

Найбільше його міститься у печінці, вершковому маслі та яйцях. Його попередник бета-каротин, живе у всіх барвистих овочах, таких як морква, червоний і жовтий перець, солодкий картопля, шпинат.

Маленькі супер-герої

Як застосовувати вітамін А для шкіри обличчя і що таке ретиноїдиБлизькі родичі вітаміну А – ретиноїди – синтетично синтезовані похідні. В лабораторії хіміки отримують retinol, retinal, tretinoin (retinoic acid), isotretinoin, alitretinoin, etretinate, acitretin, tazarotene, bexarotene, adapalene. Всі вони з успіхом використовуються в косметологічних і дерматологічних цілях.

Вони ефективні в лікуванні різних шкірних захворювань. Борються з акне і псоріаз, протистоять фотостаріння, пігментації і зморшок. Більш того, їх застосовують для боротьби з раком. Ізотретиноїн, наприклад, вважається поки що єдиним відомим засобом, здатним вилікувати акне у деяких пацієнтів, а спочатку використовувався в хіміотерапії для хворих на лейкемію.

В кінці 1960-х років дерматолог Альберт Клігман почав тестування похідного вітаміну А під назвою третиноїн для лікування пацієнтів з акне. До 1973 році Клігман запатентував свою формулу в препараті Retin-це, першому ефективний засіб для лікування цієї напасті.

Як застосовувати вітамін А для шкіри обличчя і що таке ретиноїдиБлизько дванадцяти років, Клігман і його колега доктор Лейден помітили інші відмінні ефекти Retin-це – зменшення кількості зморшок і вирівнювання кольору обличчя. Клігман обзавівся ще одним набором патентів, а косметична промисловість почала випуск кремів з ретиноїдами, що борються з ознаками старіння шкіри. Це був воістину інноваційний прорив.

Ретиноїди дійсно можуть запобігати утворенню зморшок і дозволяють позбутися від існуючих в деякій мірі. Читайте – в деякій мірі. Будувати ілюзії не слід. Все залежить від ступеня зморшкуватості. На 100% позбавити від ознак старіння не здатне в наш час ні один засіб. Можливо, не за горами нове відкриття, але поки, на жаль, немає.

Перш ніж розглянути як з успіхом застосовувати вітамін А у цілях для омолодження шкіри обличчя, будь ласка, запам’ятайте одну річ. Ретиноїди – штука ефективна, але використовувати їх потрібно з обережністю. При недбалому ставленні до свого обличчя, воно може образитися і відплатити вам почервонінням, лущенням, роздратуванням і навіть опіками.

Молодильне чари

Як застосовувати вітамін А для шкіри обличчя і що таке ретиноїдиВсе тому що вплив вітаміну А на шкіру обличчя при місцевому нанесенні полягає в одночасному виснаженні рогового шару і ущільненні дермального.

Верхній шар відмерлих клітин відлущується, непотрібні частинки видаляються. За рахунок цього поверхня шкіри вирівнюється, стає більш гладкою і однорідною. Такий пілінг робить обличчя свіжим і сяючим.

Паралельно ретиноїди здатні працювати глибше і сповільнювати розпад колагену, який відповідає за пружність і міцність, тим самим ущільнюючи дермальний шар. Мабуть, поки це одне з небагатьох засіб на ринку, що має добре вивчений і науково доведений яскраво виражений омолоджуючий ефект.

Але не все так просто. Для того щоб отримати вигоду з різних форм вітаміну А, організм повинен перетворити його в ретиноевую кислоту. В клітинах шкіри є спеціальні ферменти, здатні провернути таку операцію. Не всі форми вітаміну А створені рівними. Деякі з них швидше й простіше перетворюються в ретиноевую кислоту, ніж інші.

Приготуйтеся, зараз потрібно буде проявити максимум уважності, ці ретиноїди можуть легко заплутати кого завгодно. Типовий шлях трансформації виглядає наступним чином:

Ретинол ацетат (пропіонат, пальмітат) <=> Ретинол <=> Ретинальдегид <=> Ретиноєва кислота

Виходить, що ретинол слабкіше ретинальдегида або ретиноєвої кислоти, а ретинол ацетат найслабша ланка в цьому ланцюжку. Чим менше перетворень потрібно, щоб дістатися до ретиноєвої кислоти, тим сильніше ретиноид.

Важкий вибір

Як застосовувати вітамін А для шкіри обличчя і що таке ретиноїдиУ цих перетвореннях криється головна проблема підбору косметичного засобу. Ніхто не знає яку кількість ретиноїдів перетвориться в ретиноевую кислоту саме на вашій шкірі, з урахуванням віку, типу і кількості ферментів-перетворювачів.

Одна панночка буде користуватися кремом з ретинол ацетатом і бачити помітний результат, для іншого він буде, вибачте, як слону дробина. Знадобиться важка артилерія, наприклад, крем або сироватка з ретиналем (ретинальдегид).

Перш ніж вибрати продукт, уважно подивіться в дзеркало, оцініть тип і стан шкіри.

При покупці засоби звертайте увагу на тип вітаміну і на його концентрацію. Якщо потрібно засіб сильніше, вибирайте крем, що містить ретинол, а не ретинол пальмітат.

Крім того, щоб бути ефективним, крем повинен містити щонайменше 0,2% ретинолу, в той час як для ретинол пальмітату, необхідну кількість буде значно вище.

Більш низькі концентрації все одно будуть працювати і покращувати зовнішній вигляд шкіри, але це займе більше часу. Якщо концентрація не вказана, найімовірніше, вона досить низька, особливо якщо назва стоїть ближче до кінця перерахованих інгредієнтів. Це не означає, що крем поганий. Навпаки, дружбу з ретиноїдами краще починати з малого.

Промисловість VS Аптека

Будь-який поважаючий себе виробник випускає продукти з вітаміном А. В іншому випадку, він відстав від життя. Його кладуть в креми, мазі, сироватки, капсули. Подивіться на табличку, в ній представлено декілька прикладів коштів з різними формами ретиноїдів. Це лише одиничні продукти, асортимент воістину величезний. Подані вони в порядку збільшення сили активного компонента.

Форма вітаміну А Косметичний продукт Ретинол пальмітат / Retinyl palimitate
 • Estee Lauder Advanced Night Repair;
 • Derma E Refining;
Ретинол/Retinol
 • Neutrogena Ageless Intensive;
 • Repleniх;
 • RoC;
 • Skin Ceuticals;
Ретиналь, ретинальдегид/Retinaldehyde
 • Avena
Адапален/Adapalenne
 • Differin
Третиноїн / Tretinoin
 • Retin-A;
 • Renova;
 • Tretinoin
Тазаротен / Tazarotene
 • Tazorac

Аптечні варіанти випускають у вигляді масляного розчину, капсул та ампул для ін’єкцій. Продуктів безліч, вибір важкий, це очевидно. Аптечні засоби приваблюють своєю ціною. Масляний розчин ретинол ацетату 50 мл з дозуванням 3,44% коштує в середньому 60 крб, в той час як ізраїльська Anna Lotan Renova за 80 капсул з ретинолом хоче 4000 руб. В складі також різні олії, мінерали і вітаміни.

Вибір за вами, милі дами. Все залежить від вихідного стану і типу шкіри, ступеня зрілості, ваших уподобань і достатку.

Враховуючи, що ретиноїди – речовини не відрізняються стабільністю, то вітамін А в капсулах для шкіри обличчя або в ампулах може бути більш кращий в плані збереження своїх властивостей.

Техніка безпеки

Чим корисний вітамін А для шкіри обличчя, тим же і неприємний у використанні. Процес активного відлущування непотрібних шкірних частинок в більшості випадків супроводжується лущенням та почервонінням, яке починає виявлятися через пару годин після нанесення. Можливо, роздратування і поява сухості. Зазвичай через пару тижнів застосування шкіра адаптується і заспокоюється. Тому при використанні будь-яких коштів з ретиноїдами, не забувайте про заходи обережності:

 • Як застосовувати вітамін А для шкіри обличчя і що таке ретиноїдиНе застосовуйте вітамін А для шкіри обличчя зовнішньо у чистому вигляді, змішуйте з кремом для обличчя, вистачить однієї краплі;
 • Знайомте шкіру з ретиноїдами поступово, не застосовуйте кожен день, 1-2 разів у тиждень цілком достатньо, потрібен час для адаптації;
 • Починайте знайомство з найслабших форм;
 • Зберігайте продукти з ретиноїдами в темряві, це вбереже їх від руйнування;
 • Застосовуйте тільки на ніч;
 • При яскравому сонці використовуйте додатковий захист у вигляді кремів з SPF 30, це вбереже від сонячних опіків, адже роговий шар стає тонше і ніжніше;
 • Не захоплюйтеся, ретиноїди краще застосовувати курсами по 30-40 днів і робити перерву на 2-3 місяці.

Невірно твердження, що ретиноїди можна застосовувати мінімум від 35-40 років і вони шкідливі для молодої шкіри. По-перше, вітамін А успішно бореться з різними висипаннями, акне і розацеа, а вони, на жаль, як раз дуже люблять молоду шкіру. По-друге, всі люди різні, у одних перші зморшки починають з’являтися після 25 років, у інших після 35.

Як застосовувати вітамін А для шкіри обличчя і що таке ретиноїдиРідкий вітамін А для шкіри особи можна додавати по краплі в свій улюблений крем або використовувати у вигляді різних масок для обличчя. Так як жиророзчинний вітамін, то маски краще робити з додаванням оливкової олії, мигдальне, жожоба, персикового, арганової та інших.

Якщо ви добре підковані в плані косметичних експериментів, то можна провернути ось таку цікаву операцію.

 • Понеділок-вівторок: засіб з вітаміном А;
 • Середа: сироватка або крем з фруктовими кислотами (АНА, альфа-гідроксикислоти);
 • Четвер і п’ятниця: засіб з вітаміном А;
 • Субота-неділя: тільки зволожуючі креми.
 • Принцип такої схеми цілком обґрунтований. Так як ретиноїди сприяють отшелушиванию, не варто застосовувати їх щоночі. Цьому процесу відведено два дні, щоб накопичити достатню кількість непотрібних клітин і «добити» їх дією фруктових кислот в середу. Після кислотного пілінгу ретиноїди будуть працювати ще активніше.

  Потім додаються тільки зволожуючі продукти, адже шкірі потрібно дати відпочити. Далі зробіть перерву на 2-3 тижні і повторіть знову.

  Не варто поспішати і намагатися омолодитися за кілька днів. Пам’ятайте, що ви збираєтеся використовувати це протягом багатьох років!

  Способів застосування ретиноїдів безліч. Незалежно від вибраного, не нашкодьте собі коханій. Головне, ви тепер знаєте, як правильно і безпечно застосовувати вітамін А для ніжної шкіри обличчя. У боротьбі за молодість і чистоту особи не поспішайте. Кожна жінка унікальна створення та у кожній віковій категорії розкривається дивним чином. Та й дивно було б, наприклад, мудрі п’ятдесят мати бешкетне двадцятирічне особа, тим більш із слідами лущення і почервоніння від ретинолу. Любіть себе! Ви прекрасні!