Маллет – історія простої чоловічої стрижки

Маллет відноситься до тих рідкісних стрижок, які мають довгий історико-культурний шлейф. Він тягнеться з Давнього Єгипту (досить поглянути на скульптуру Великого Сфінкса) і середньовічної Скандинавії, де жили вікінги. Цю зачіску, головною ознакою якої є короткі на скронях і маківці і довгі ззаду волосся, воліли в різні часи такі різні соціальні групи, як англійські рибалки, зірки канадського хокею та шанувальники глем-року. У чому ж її секрет? Спробуємо розібратися.

Маллет – історія простої чоловічої стрижки

Історія популярності стрижки

Незважаючи на давнє походження стрижки, її назва «маллет» – mullet – прийшло з англійської мови, де це слово є назвою кефалі – промислової морської риби. Подібні зачіски носили американські рибалки в XIX столітті. Приблизно в цей час слово стало входити у вживання. Так, вираз mullet-headed зустрічається в «Пригодах Гекльберрі Фінна» Марка Твена.

Цікава форма стрижки породила в англійській мові безліч таких метафоричних назв, як «біляча шкірка», «водоспад Кентуккі», «бобровий хвіст» і ін

Новий сплеск популярності маллет припав на 1970-ті роки. Про це свідчать, наприклад, фото «Бітлз», Девіда Боуї і багатьох інших знаменитостей тих років.

У 1980-х роках зачіска маллет отримала широке поширення в самих різних шарах суспільства – від офісних службовців і політиків до музикантів і акторів. При цьому стрижка набула характерну пишність, почала поєднуватися з мелірування і перейшла в категорію унісекс, її стали носити і жінки.

Маллет – історія простої чоловічої стрижкиМаллет – історія простої чоловічої стрижкиМаллет – історія простої чоловічої стрижки

Маллет освоїли і канадські хокеїсти, яких, по всій видимості, привернула можливість показувати глядачам частину своєї зачіски, незважаючи на захисний шолом. Поступово ця стрижка стала професійною, в англійській мові існують і такі назви, як «канадський паспорт», «хокейна зачіска».

Варто зауважити, що маллет часто плутають з зачіскою «щурячий хвіст», при якій ззаду залишається тільки довге пасмо волосся. Існує також такий різновид маллет, як скаллет (від англ. skull – «череп»). Виглядає це як голений череп, обрамлений ззаду і з боків довгим волоссям. Людей з такою зачіскою часто можна зустріти в Америці. В більшості своїй це досить зрілі чоловіки, які люблять епатувати оточуючих.

В СРСР стрижка маллет стала однією з перших ознак протесту проти пуританського відношення до зовнішнього вигляду радянської людини. Її носили Віктор Цой, Костянтин Кінчев і багато інші відомі музиканти. У роки перебудови популярність маллет стала приголомшливої: її можна було побачити на всіх – чоловіків, жінок, підлітків. В якійсь мірі ця стрижка виявилася лакмусовим папірцем процесів, протікаючих в суспільстві в той час.

Зараз маллет переживає не кращі часи (принаймні в російській перукарні моді). Більшості ця стрижка здається несмачним анахронізмом. Однак в Америці вона зберігає свої позиції в окремих колах (так само, як і в хокейному середовищі), а це означає, що існують шанси на її чергове відродження.

Маллет – історія простої чоловічої стрижкиМаллет – історія простої чоловічої стрижкиМаллет – історія простої чоловічої стрижки

Технологія виконання

Особливості виконання маллет полягають у двоїстій природі цієї стрижки: вона поєднує ділової (коротка частина) і творчий (довга частина) образи. Роблять маллет наступним чином.

  • Вологі волосся розчісують гребінцем з рідкими зубцями і ділять на п’ять частин: дві скроневих, дві потиличних, розділених вертикальним проділом, одну тім’яну.
  • Стрижку маллет, як і багато інших, починають із потиличної частини, використовуючи метод «пасмо на пасмо» і формуючи прямий контур.
  • Після обробки потилиці переходять до скронь. За допомогою косого проділу, що починається від скроневого горба і закінчується біля вуха, відокремлюють тонку пасмо. Її обробляють бритвою. Так само чинять ще з двома пасмами. Після цього займаються окантовкою виска. Вухо при цьому не повинно прикриватися волоссям.
  • Частину скроневої зони обробляють за допомогою техніки «пасмо на пасмо», відтягуючи волосся під гострим кутом до лиця.
  • Після цього приступають до тім’яній зоні. Волосся стрижуться по довжині першої контрольної пасма з подовженням у бік верхівки.
  • Пасма потиличної зони виділяють з допомогою горизонтальних проділів і стрижуть, підтягуючи вгору до тім’яним.
  • Завершує стрижку філіровка волосся тім’яної і скроневої областей.
  • Незважаючи на те, що чоловічу стрижку маллет сьогодні не можна назвати модною, не варто категорично відмовлятися від неї. У будь-яку зачіску можна внести такі зміни, що вона буде виглядати свіжо і оригінально (див. відео нижче).