Стрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відео

Жіноча стрижка дебют, всупереч своїй назві, вже досить давно в тренд перукарської моди – з 1990-х років. Секрет її популярності полягає в універсальності і здатності вдало підкреслювати овал обличчя. Чубчик і пасма різної довжини створюють форму підкови (або арочну форму, як кажуть стилісти).

Стрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відео

Кому підійде стрижка дебют?

Стрижка дебют належить до тих небагатьох моделей, які рекомендовані жінкам з круглим або квадратним обличчям. Гідність стрижки дебют в тому, що вона витягує обличчя, робить його більш витонченим і приховує недосконалість пропорцій. У той же час слід мати на увазі, що дамам з подовженим і (або) худим обличчям ця модель не підходить.

Якщо говорити про структуру волосся, то тут універсальність, якою відрізняється стрижка дебют, проявляється в повній мірі. Хвилясті, прямі, тонкі, густі – на будь-яких волоссі модель дебют виглядає ефектно. Ступінчаста стрижка ідеальна для погано піддаються укладанню хвилястих пасом. Тонким волоссю стрижка дебют надає необхідний обсяг, жорстким – м’якість і плавність ліній.

Особливості моделі для волосся різної довжини

Чарівність стрижки дебют передається як на коротких, так і на довгому волоссі.

Середня довжина найбільш вдала для цієї моделі. Розглянемо всі варіанти детальніше.

  • Коротке волосся
   Звичайна довжина короткої стрижки дебют – до лінії підборіддя або трохи нижче (як на фото). Драбинка при цьому повинна бути добре виражена. Додатковий обсяг, який часто потрібно пасмам короткої довжини, можна надати за рахунок филировки.

Стрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відеоСтрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відеоСтрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відео

  • Волосся середньої довжини
   Це класичний варіант стрижки. На волоссі середньої довжини вона виконується з допомогою техніки «п’яти точок», запропонованої відомим британським перукарем Відалом Сассуном. Однак навіть при використанні культової технології стрижка дебют є інтерпретацією класичної «шапочки» і максимально полегшених за допомогою филировки більш довгих пасм. За рахунок вертикальної градуювання волосся середньої довжини і филировки кінчиків створюється сучасний образ – поривчастий і впевнений. У той же час плавні лінії «шапочки» пом’якшують цей ефект, а довга коса чілка єднає контрастні елементи стрижки дебют.

Стрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відеоСтрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відеоСтрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відео

  • Довге волосся
   Стрижка дебют стане кращим варіантом для власниць довгих локонів, оскільки значно полегшить укладання. Однак і для прямих пасм вона вдала, так як надає їм обсяг і оригінальну форму.

Стрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відеоСтрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відеоСтрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відео

Технологія виконання

Схема виконання стрижки дебют можна назвати простою. Для того, щоб приміряти на себе цей образ, краще звернутися до досвідченого і досвідченому майстру.

Розглянемо технологію виконання стрижки дебют докладніше.

 • На вологе волосся роблять горизонтальний (від вуха до вуха через маківку) і вертикальний (по центральній лінії маківки) проділи. У лівої та правої потиличних зонах пасма фіксують затискачами.
 • Волосся у фронтально-тім’яної області по маківці поділяються проділом, що йдуть паралельно лінії волосся. Пасма зачесують на обличчя і стрижуть навколо нього у формі підкови.
 • Далі стрижка дебют виконується по техніці «пасмо на пасмо», орієнтуючись на контрольну довжину.
 • У центрі фронтально-тім’яної частини роблять два вертикальних проділу на відстані трьох сантиметрів один від одного. Отримана таким чином пасмо теж стає контрольної. Її підрізають з відтяжкою в 90 градусів, а потім, орієнтуючись на цю довжину, стрижуть волосся по обидва боки голови.
 • В області потилиці роблять горизонтальний проділ. Отримана пасмо стрижеться за рівнем оброблених тім’яних волосся. Потім по такій довжині стрижуться все волосся потиличної зони.
 • Стрижка дебют завершується окантовкою і филировкой.
 • Стрижка дебют на волосся різної довжини – фото, схема, відео

  Рекомендації по укладанню

  Стрижка дебют, як і багато ступінчасті моделі, має як мінімум два варіанти укладання – повсякденний і святковий. У першому випадку достатньо використання фена і брашінга з необхідним діаметром, у другому потрібні засоби укладань (піна, мус, лак), застосування плойки і різних аксесуарів (обідка, стрічки, шпильок).

  Стрижка дебют підходить жінкам будь-якого віку, а це значить, що зважитися на неї ніколи не пізно.