Top-knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіски

Для тих, хто знає англійську мову, не складає труднощів уявити собі таку модну чоловічу зачіску, як top-knot. Складові її назва слова перекладаються відповідно як «верхівка» і «вузол». Іншими словами, ця зачіска актуальна для довговолосих чоловіків, які можуть зробити вузол на маківці. Однак тут, як не дивно, існують свої тонкощі.

Top knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіски

Опис та історія top-knot

Для класичного варіанту зачіски топ-кнот, історія якої сягає корінням у часи феодальної Японії (подібні вузли робили на голові самураї), потрібно довжина волосся близько 20 см. Для того, щоб відростити таку довжину, вам знадобиться приблизно рік, якщо починати з чисто виголеною голови.

Слід зауважити, що сучасні чоловіки все частіше роблять топ-кнот з волосся меншої довжини (див. відео в кінці статті). Вузол виходить маленьким, але в цілому така зачіска виглядає не менш стильно (досить поглянути на деякі фото знаменитого Леонардо Ді Капріо, британського співака Гаррі Стайлза, данської футболіста Нікласа Бендтнера та ін).

Top knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіскиTop knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіскиTop knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіски

Топ-кнот – улюблена зачіска хіпстерів, які люблять поєднувати її з недбало покладеної бородою. Модний хипстерский варіант top-knot – поєднання невеликого вузла волосся на потилиці, вигнутого горизонтального проділу, стрижки undercut і густої бороди.

Дійсно, пучок пов’язаних на тімені волосся вигідно підкреслюють коротко стрижені віскі і потилицю. Це не обов’язкова вимога до зачіски, однак стилісти рекомендують саме таке поєднання.

До достоїнств топ-кнота відноситься різноманітність його стилістичних поєднань: цю зачіску можна носити як з джинсами і пуловерами кежуал, так і з урочистою одягом а-ля Джаред Лето.

Top knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіски

Жіночий варіант зачіски

Жінки давно відвоювали у чоловіків не тільки споконвічно чоловічі предмети гардероба (найяскравішим прикладом тут, мабуть, є штани), але й окремі елементи стилю. Так, високий пучок на маківці довговолосі жінки часто вибирають в якості прикраси свого денного образу. Існує безліч варіантів жіночого топ-кнота: вузол може бути зроблений недбало або акуратно, його зрушують на потилицю або присувають ближче до лоба.

Top knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіскиTop knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіскиTop knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіски

Модні тенденції

Навесні 2014 року вуличний фотограф Наталі Макмаллен зробила свого роду фото-дослідження поширеності топ-кнота в Нью-Йорку. Вона сфотографувала безліч довговолосих чоловіків, які обрали цю зачіску у різних її версіях. Виявилося, що пов’язані пучком волосся на маківці зустрічались не рідше, ніж модні в тому сезоні стрижки. Пропонуємо вам переглянути кілька фото, зроблених Наталі.

Top knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіскиTop knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіскиTop knot – чоловічий і жіночий варіанти модної зачіски

У Росії мода на топ-кнот поширюються повільніше, проте все більше молодих людей руйнують стереотип про те, що пучок волосся на голові – це недбале ставлення чоловіка до своєї мужності. Навпаки, багато жінок вважають носіння бороди і топ-кнота швидше чимось сексуальним і привабливим, ніж відштовхуючим або старомодним.

До уваги любителів топ-кнота

Тим, хто віддає перевагу топ-кноту майже щодня, варто звернути увагу на попередження лікарів. Зловживання цією зачіскою може спровокувати ламкість волосся і навіть облисіння (особливо добре помітний на лінії росту волосся). Ці проблеми можуть з’явитися у чоловіків і жінок після декількох років частого носіння топ-кнота. Регулярне натяг волосся призводить до пошкодження фолікула, який згодом не відновлюється.

Втім, те, що ви час від часу робите вузол з волосся, зовсім не означає неминучості облисіння. Ступінь ризику в даному випадку залежить від того, наскільки часто ви робите топ-кноты і наскільки туго затягуєте при цьому волосся.