Як плести риб’ячий хвіст – рекомендації та відеоурок

Коса в слов’янській культурі вважається одним із символів жіночої краси. Однак традиційно заплетене волосся зараз виглядають не зовсім сучасно, тому багато дівчат намагаються дізнатися, як плести «риб’ячий хвіст».

Як плести рибячий хвіст – рекомендації та відеоурок

Назва цієї коси – калька з англійського виразу Fishtail Braid. Дійсно, ця зачіска має схожість з риб’ячим хвостом. Її також називають колоском, так як вона нагадує і колос пшениці.

Як би ви не називали таку косу, вона виглядає ефектно і вимагає незначних часових витрат. Будь-яка дівчина, переглянувши відеоурок, подібний до того, що розміщений у кінці нашої статті, зможе заплести «риб’ячий хвіст» самій собі.

Переваги коси «риб’ячий хвіст»

Крім зовнішньої привабливості ця зачіска володіє цілим рядом переваг, які оцінить будь-яка жінка. Так, коса «риб’ячий хвіст»:

 • не стягує волосся, як деякі інші зачіски;
 • завдяки нещільного прилягання до голови дає простір творчим інтерпретаціям і дозволяє застосовувати аксесуари;
 • стає ще більш красивою від легкої недбалості, яка неминуча для будь-якої зачіски до кінця дня;
 • доступна всім власницям довгого волосся, незалежно від типу останніх;
 • як правило, не потребує додаткових прикрас та аксесуарів, оскільки сама по собі виглядає яскраво.

Як плести рибячий хвіст – рекомендації та відеоурок

Схема плетіння

Пропонуємо покрокову інструкцію, яка допоможе вам заплести таку косу самостійно.

 • Ретельно розчешіть волосся. Якщо у вас кучеряве пасмо, їх доведеться випрямити праскою. Для створення акуратності в зачісці потрібні термальна вода або будь-який зволожуючий засіб.
 • Розділіть розчесані волосся на дві однакові частини.
 • Від краю однієї частини волосся відокремте пасмо і перенесіть її через цю частину, приєднавши до іншої.
 • Аналогічним чином діємо з іншою частиною волосся.
 • Виконуйте дії 3 і 4 поперемінно, поки дозволяє довжина волосся (ближче до кінця коси плетіння повинно ставати все більш тугим).
 • Закріпіть кінець коси тонкої гумкою.
 • Як плести рибячий хвіст – рекомендації та відеоурок

  Якщо вам буде допомагати інша людина, «риб’ячий хвіст» можна починати плести з макушечной зони.

  В іншому випадку краще зробити низький хвіст або бічну версію коси.

  Модні варіанти коси «риб’ячий хвіст»

  Коли класична зачіска «риб’ячий хвіст» буде освоєна, ви зможете приступити до творчих експериментів. Ефектно виглядає така коса, коли вона охоплює голову, як вінок. Правда, в цьому випадку волосся повинні мати достатню довжину. Образ романтичної дівчини легко створити, якщо заплести дві коси «риб’ячий хвіст».

  Ефектно сплетені у вигляді «риб’ячого хвоста» хвилясте волосся особливо добре виглядають у весільній зачісці. Для цього треба сплести від скронь два колоски, з’єднавши їх на потилиці. Пасма можна трохи витягувати з кос: так ви отримаєте мереживний візерунок з волосся. Зачіску можна прикрасити квітами або будь-яким весільним аксесуаром.

  Як плести рибячий хвіст – рекомендації та відеоурок

  Тонка кіска «риб’ячий хвіст» виглядає не менш цікаво, ніж сплетена з усього обсягу волосся, тому можна зробити на голові три-чотири колоска. Тільки пам’ятайте, що цей варіант «риб’ячого хвоста» підходить молоденьким дівчатам, але він аж ніяк не для зрілих дам.

  Особливою популярністю користується «риб’ячий хвіст» навпаки (зворотна французька коса). Плести її неважко: дотримуйтесь наведеної вище інструкції, але не накладайте вплетаемую пасмо на інші, а заносите під них.

  Заплести колосок можна з використанням накладних пасм. Останні можуть бути навіть кольоровими.

  Хитрощі ідеального плетіння

  Якщо ви хочете проникнути в усі тонкощі плетіння «риб’ячого хвоста», познайомтеся з відео після статті і з наступними порадами стилістів.

  Як плести рибячий хвіст – рекомендації та відеоурок

  • Перед плетінням «риб’ячого хвоста» переконайтеся, що ви розділили волосся на пасма однакової товщини. В іншому випадку ви ризикуєте отримати асиметричний «риб’ячий хвіст».
  • Якщо ви володарка хвилястого або кучерявого волосся, обов’язково нанесіть на них пінку для укладки перед тим, як почнете плести косу.
  • Додати косі недбалий вигляд можна завжди. Для цього достатньо злегка витягнути пасма з боків. Проте краще всього плести косу туго: можливо, акуратний варіант вам сподобається більше.

  Мабуть, найважливіше достоїнство такої зачіски, як «риб’ячий хвіст», – простір для творчих експериментів. Ось чому цей метод плетіння коси вибирають дівчата, які не хочуть виділятися з натовпу.