10 літніх ігор для фантазерів: нові ідеї для прогулянок з дітьми

Для маленької дитини навіть похід з кімнати в кухню вважається подорожжю. Що вже говорити про прогулянках по парку, пікнік на дачі, поїздки в ліс чи відпочинку на річці – скільки всього нового і незвіданого навколо! Щоб заохочувати цікавість свого чада, не обмежуйтеся звичайними заняттями на природі. Наші поради допоможуть вам зробити літні прогулянки з дитиною веселими і пізнавальними.

1. Експрес-браслет

Знадобиться: скотч. Склейте смужку скотча липкою стороною назовні і надіньте на руку дитині. Нехай чадо прикрасить браслет по своєму розумінню, наклеївши на нього листочки, травинки, насіння. Обвалял браслет в піску? Дуже несподіваний ефект! Перевірте разом, будуть триматися на скотчі дрібні камінці чи кора дерева.

2. Похвальне малювання на паркані

Знадобиться: малярна кисть і відро з водою. Незабарвлений дачний паркан є відмінною заміною полотну, а малювати на ньому можна простою водою. На сухих дошках добре буде видно мокрий слід від кисті, і можна створювати справді масштабні полотна. Так, такі картини швидко зникають – але при цьому звільняється місце для нових шедеврів. До речі, малювати можна й на асфальті, а замість пензлика використовувати наповнену водою пластикову пляшку з отвором у кришці.

3. Житлове будівництво

Знадобляться: товсті нитки або мотузка. Взагалі-то всі діти люблять будувати укриття. Тимчасовим і дуже таємничим будинком може стати саморобний курінь з гілок, встановлених зразок вігваму та оподатковані лапами ялин і листям. Але таке будівництво займає багато часу. А чому б не побудувати маленький будиночок для ляльки або для казкового персонажа? Маленькі гілочки або плоскі камінчики послужать стінами, дах можна зробити з великого листа або моху.

10 літніх ігор для фантазерів: нові ідеї для прогулянок з дітьми

4. Життя комах

Знадобиться: лупа. Якщо вже дитина любить повзати в траві, то чому б не надати цьому заняттю новий сенс? Нехай дитина озброїться лупою і побачить, якою величезною здається гусениці трава, яким валуном представляється мурашки крихітний камінчик з тих, що докучають, потрапивши у взуття, яким надійним укриттям для жучка служить пелюстка. Запропонуйте дитині після прогулянки намалювати, як виглядає світ з точки зору комах.

10 літніх ігор для фантазерів: нові ідеї для прогулянок з дітьми

5. Ожилі камені

Знадобиться: простий олівець, акрилові фарби або гуаш. Малювати на каменях простіше, ніж здається. Варто підібрати десять плоских камінців однакового розміру, намалювати на половині з них хрестик, на другій половині – нулик, і ось уже у вас є набір для улюбленої дитячої гри. На прогулянці можна тільки збирати камінчики, розглядаючи, на що вони схожі, і плануючи майбутній малюнок. А ще можна знайти великий камінь і за допомогою фарб або кольорових крейд перетворити його в черепаху або будиночок хоббіта.

10 літніх ігор для фантазерів: нові ідеї для прогулянок з дітьми

6. Веселка

Знадобиться: аркуш паперу або ділянку з рівною поверхнею. Скільки барв у природи? Запропонуйте перевірити дитині. Нехай відшукає серед рослин червоні ягоди, оранжеві пелюстки, жовті серединки, зелене листя. А які кольори зустрічаються у комах? Відрізняються за кольором мокра і суха земля, глина, пісок? Різнокольорові знахідки можна викладати у вигляді веселки або просто перераховувати, не приносячи шкоди живій природі.
 

7. Ленд-арт з підручних матеріалів

Знадобиться: листя, гілки, шишки, овочі, фрукти, камені, загалом, все що завгодно. Ще довго до того моменту, як діти в садках і школах почнуть клеїти композиції з природних матеріалів. А на природі їх не обмежують фантазію розміри листків та тривалість уроків. Можна викладати на галявині абстрактні композиції, симетричні мандали, портрети рідних. Орнамент з гілок, листя, насіння клена або каштанів прикрасить бордюр в парку, а збір врожаю на дачі можна завершити створенням малюнка з ягід і плодів.

10 літніх ігор для фантазерів: нові ідеї для прогулянок з дітьми

8. Рамка-вкладиш без зусиль

Знадобиться: крейда, кілька предметів різної форми. Розвиваючі ігри не завжди вимагають спеціальних посібників. Розкладіть на парковій доріжці кілька предметів (дитячу лопатку, формочку для піску, пластикову ложку, одноразову тарілку, пляшечку з сонцезахисним кремом) і обведіть їх контури крейдою. Предмети складіть перед дитиною – нехай він знайде їх місце, орієнтуючись на силуети.
 

9. Людина-павук

Знадобиться: товста нитка. Якщо ви гуляєте в лісі, то напевно зустріли на своєму шляху павутину. А зможете сплести таку ж? Пристройтесь неподалік від тенет павука, підшукайте невисокий кущ і беріться за справу. Поки дитина плете маленьку павутинку, батьки можуть сплести велику мережу з товстих мотузок і натягнути її між деревами – вийде полігон для тренувань людину-павука. І це здорово: після копіткої заняття дитині так потрібні рухливі ігри на прогулянці.
 

10. Полювання з блокнотом

Знадобиться: блокнот, олівець. Бути уважним – важливе вміння для будь-якого мисливця. Складіть в блокноті список того, що дитині потрібно знайти на прогулянці. У списку може бути що завгодно: покрите мохом дерево, кущ з круглим листям, гриб, жук із золотою спинкою, білка. Для малюків можна зробити завдання з картинками. Знайдене дитина буде відзначати в списку, також можна запропонувати йому фотографувати відповіді на завдання. Такі ігри в лісі для дітей тренують спостережливість, вчать виділяти характерні ознаки.

10 літніх ігор для фантазерів: нові ідеї для прогулянок з дітьмиЗвертайте увагу дитини, що під час будь-якої гри потрібно дбайливо ставитися до природи. Для створення композицій або споруд краще всього використовувати опале листя або плоди, сухі гілки, що відвалилися шматочки кори і не чіпати живі рослини. За тваринами, птахами і комахами добре спостерігати здалеку. І, звичайно, важливо прибирати за собою сміття.

Маленька порада батькам: на прогулянку беріть з собою пензлик і фарби, порожню пластикову пляшку, крейду, шпажки для м’яса або зубочистки, скотч, ножиці і клей, ручку і блокнот. Ці домашні заготовки допоможуть придумати ще більше ігор для дітей на прогулянці.

Насолоджуйтеся теплими і сонячними днями разом зі своїми дітьми! Ще більше ідей для літнього відпочинку ви знайдете в колекції сімейних розваг Кидпассаж.