11 цікавих фактів про Фінляндії

Фінляндія – країна з дивовижною природою, унікальною екологією і розвиненою інфраструктурою. Тут можна побачити північне сяйво у відображенні озер з чистісінькою водою, а також насолодитися розміреним темпом життя, яким славиться місцеве населення. Цікаві факти про Фінляндії – це можливість дізнатися північне держава таким, яким його створили фіни, а також шанс познайомитися з особливостями фінської культури.

Факт 1. Країна тисячі озер і островів!

11 цікавих фактів про Фінляндії

Друга назва Фінляндії – «країна тисячі озер», і тому є досить вагоме підтвердження. На території цього відносно невеликого держави нараховують близько 180 000 великих і маленьких озер, що є дуже привабливим для туристів, що цінують відпочинок із вудкою на березі дзеркальних водних просторів. Але раз у Фінляндії є така кількість озер, то, відповідно, також повинні бути і острова! Так і є: і за останніми підрахунками тут зареєстровано близько 179 000 островів.

Факт 2. Даєш караоке!

Любите виражати свої емоції за допомогою співу? Вам однозначно потрібно приїхати в Фінляндії! Одним з найулюбленіших розваг у фінів є караоке. Переконатися в цьому зможе кожен турист, побачивши, що караоке-бари є не тільки в кожному фінському місті, а буквально на кожній вуличці!

Факт 3. Самі незвичайні змагання!

У фінів відмінне почуття гумору, і це проявляється у багатьох галузях. Наприклад, тільки у Фінляндії можна стати свідком (а при бажанні і учасником) незвичайних чемпіонатів. Щорічно тут проводяться змагання з перенесення дружин на плечах або руках, метанні на дальність мобільними телефонами або гумовими чоботами, а також проводяться змагання з ловлі комарів або з футболу в багнюці.

Факт 4. Країна саун

11 цікавих фактів про Фінляндії
Фінські сауни відомі на весь світ і користуються популярністю у всіх куточках нашої планети. Але мало кому відомо особливе ставлення фінів до пристрасті відвідування саун. Справа в тому, що на території Фінляндії налічується близько двох мільйонів двох ста тисяч саун! При перерахунку на жителів, на кожних 3 людини припадає 1 сауна. Сауни є в кожному будинку, також розвинута широка мережа саун для мандрівників і гостей країни. Залишилося тільки додати, що у фінських саунах не прийнято ходити в одязі. Максимум що допускається, оскільки це купальні костюми.

Факт 5. Гральний бізнес на благо суспільства!

У Фінляндії гральний бізнес легалізований на законодавчому рівні. Ігрові апарати можна побачити буквально в кожному магазині, але право на їх монополізацію належить некомерційної організації. А тепер увага! Доходи, що надходять з ігрового бізнесу, йдуть на благодійність, включаючи позбавлення від згубної залежності до цієї пристрасті.

Факт 6. Туристу на замітку!

Подорожуючи по Фінляндії на одному з численних потягів, туристу обов’язково трапляться на очі дивні зображення. На дверях між вагонами зображені людські долоні, але з однією відмінністю, а саме долоні з шістьма пальцями замість п’яти. Це не помилка дизайнера, а спосіб привернути увагу пасажирів. За задумом, зображення привертає погляд і спонукає штовхнути двері саме в цьому місці, а не там, де розташоване скло. Такий хитрий хід дозволяє істотно економити на склоочисників.

Факт 7. Цікаве нарахування штрафів

Цей цікавий факт про Фінляндії стосується правил дорожнього руху, а точніше, штрафів за їх порушення. При складанні штрафних санкцій, враховується не тільки ступінь тяжкості вчиненого порушення, але і фінансове становище порушника. Іншими словами, чим вище зарплата у водія, тим більшим штрафом він обкладається. Зафіксовано навіть найбільший виплачений штраф, розмір якого дорівнював 170 000 євро, і це за звичайне перевищення швидкісного режиму.

Факт 8. Батьківщина Йоулупуккі

11 цікавих фактів про ФінляндіїФінляндія, а точніше, її північна частина – Лапландія, є офіційною батьківщиною Санта Клауса, який роздає подарунки для дітей в новорічну ніч. Але мало кому відомо, що у Фінляндії його кличуть Йоулупуккі, що перекладається з фінської як «Різдвяний козел». У цього старого-добряка також є дружина Муори (старенька Різдво), паспорт, який вказує його вік, а також резиденція, куди по святах дозволено приїхати туристам.

Факт 9. Кава, кава і ще раз кави!

Фінляндія займає лідируючі позиції зі споживання кави на душу населення. Згідно з офіційною статистикою, фіни споживають 14 кг меленої кави на рік на людину – це 9 чашок в день!

Факт 10. Країна інновацій та винаходів

11 цікавих фактів про Фінляндії

Складно повірити, але багато винаходи прийшли до нас саме з Фінляндії. Перерахуємо лише найбільш відомі: сауна, сушарка для посуду, пристрій для евакуації «Тобогган», апарат для вимірювання частоти пульсу, екзотичне ласощі «салмиак», комп’ютерна операційна система Linux, ковзани, комп’ютерна гра «Angry birds», коктейль Молотова, SMS.

Факт 11. Фіни – нація футуристів!

Фінляндія перша і, мабуть, єдина країна в усьому світі, де проводять футуристичні дослідження, а також планують майбутнє. Для цього передбачений цілий комітет з питань найближчого майбутнього, який надає не тільки план розвитку на найближчі кілька років, але і втілює в життя самі неймовірні проекти.

Фінляндія – затишна країна з привітним місцевим населенням, випромінюючим мир і добро. Тут з повагою ставляться до гостей і дуже цінують індивідуальність. На завершення нашого матеріалу, хотілося б за традицією порекомендувати місце для обов’язкового відвідування – в цей раз радимо заглянути в зоопарк Рануа в Лапландії.