11 цікавих фактів про Словенії

Словенія – одна з найпривабливіших держав у Європі, не тільки серед туристів, але і тих, хто знаходиться в пошуку кращих умов для життя. Ця мальовнича країна за багатьма параметрами перевершує рівень життя в більшості своїх європейських сусідів, надаючи своїм жителям розвинену інфраструктуру, унікальні природні умови і прекрасну екологію.

11 цікавих фактів про Словенії

Цікаві факти про Словенії – це можливість дізнатися невелика держава ближче і, бути може, переконатися в них особисто, відчувши на собі, що таке підвищений індекс щастя, про яке постійно твердить європейське співтовариство.

Факт 1. Найстаріша виноградна лоза

Будинок Старої Лози, розташований у місті Марібор, відомий не тільки в Словенії, але і у всьому світі. Свою назву він отримав завдяки тому, що його стіну обплела виноградна лоза, але не проста, а найстаріша в світі! Вік лози переступив чотирьохсотлітні кордон, за що рослину і було занесено в книгу рекордів Гіннеса. Варто додати, що найстарша у світі виноградна лоза, як і в роки своєї юності», приносить щороку від сорока до п’ятдесяти кілограм винограду, з якого виготовляють унікальне і досить дороге вино.

Факт 2. Будьте пунктуальні у всьому!

Цей цікавий факт про Словенії зацікавить багатьох, а також запровадить ясність, чому місцеві жителі з легкістю платять штрафи. Як таке можливо? Уряд подбав про те, щоб зацікавити місцевих жителів як можна швидше оплачувати виписані штрафи. Наприклад, якщо з виплатою штрафу не тягнути до останнього дня, а внести грошову суму одразу або протягом тижня, то сума зменшиться вдвічі!

Факт 3. Словенія – країна розмірене

Туристів, що вперше потрапили в Словенію, дивує той факт, що тут практично немає черг, а робочий день триває до трьох, максимум чотирьох годин дня. Будьте готові до того, що магазини закриються о 19.00, а у вихідні – 13.00. Виключення поширюються тільки на торгові центри, площа яких перевищує 200 кв. м. В Словенії також зовсім рідкісне явище – автомобільні пробки, так що ця невелика країна є ідеальним варіантом для мандрівників, які вирішили приїхати сюди на власному або прокатному авто.

Факт 4. Найпопулярніша печера країни

Це місце є одним з найбільш затребуваних маршрутів для відвідування туристами. Природне утворення Постойна Ями являє собою розгалужену мережу карстових порожнин, які утворюють дивовижну анфіладу печер, краса яких увійшла в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. «Постойна печера» розташована глибоко під землею, причому, щоб прибути до підземного місця старту для вивчення печери, туристам доводиться деякий час їхати на паровозі.

11 цікавих фактів про Словенії

Факт 5. Потрійний міст – головний символ Словенії!

Цей міст, безсумнівно, вважається не тільки головним символом Словенії, але і однією з основних визначних пам’яток міста Любляни. Його три «крила» є витонченим поєднанням Старого міста і площею Прешерна, де люблять прогулюватися не тільки туристи, але й місцеве населення.

Факт 6. Трамплинная долина

«Трамплинная долина» або, як її ще називають, «Летальніца», розташована в одному з районів міста Ратече, отримала свою назву за досить велика кількість трамплинных майданчиків для сноубордистів і лижників. Цей цікавий факт зацікавить любителів зимового відпочинку, до того ж саме тут було встановлено більше шістдесяти світових рекордів за затяжних стрибків з трамплінів.

Факт 7. Чорно-білі коні

Словенія багата на дивовижні відкриття, одне з яких стосується заводу по розведенню коней у місті Липиці. Порода Липицанцы отримала свою назву завдяки цьому населеному пункту. Вперше їх почали розводити ще в 1580 році, і з тих пір цей напрямок залишилося незмінним. Примітно, що дана порода при народженні має чорний колір, який по мірі дорослішання тварини змінюється білим забарвленням.

11 цікавих фактів про Словенії

Факт 8. Ласкаво просимо в «тюрму»

У Словенії, а точніше в місті Любляні, у туристів є можливість пожити в незвичайному готелі. Мова йде про готелі в’язниці «Celica», яка при радянському союзі була місцем для відбування терміну ув’язненими. В наші дні тут працює сучасний хостел, де створені комфортабельні умови для проживання і де мандрівникам забезпечено незвичайне проведення часу, а також яскраві спогади на все життя.

Факт 9. Унікальний острів озера Блед

Цей невеликий острів розташований в мальовничому місці, посеред водойми з прозорою водою, в оточенні лісового масиву. Сюди приїжджають молодята, щоб пронести кохану на руках по похилій доріжці в 99 кроків, що веде від причалу до церкви. Вважається, якщо майбутній чоловік донесе наречену на руках все це відстань і жодного разу не спіткнеться, сімейну пару чекає довга і безхмарне життя.

Факт 10. Словенія і півень: що спільного?

Обриси території Словенії нагадують силует півня. Не даремно європейці жартівливо називають Словенію країною-«півником». І дійсно, якщо поглянути на її контури, можна помітити, як своїм дзьобом вона впирається в Угорщину, хвіст межує з Австрією, лапки розташовані близько Хорватії, а всі інші частини омиваються Адріатичним морем.

11 цікавих фактів про Словенії

Факт 11. Краса – запорука популярності

Словенія заслужено вважається одним з найкрасивіших і найбільш відвідуваних держав Європи. Її чарівні пейзажі, відмінна транспортна інфраструктура, гостинність і доступність відпочинку – основні причини настільки великої популярності.

Словенію по праву можна назвати країною мрії. Тут тихо і спокійно, а протягом життя розмірено, але не дозволяє нудьгувати. Тут здорово прогулюватися тихими вуличками або стежинками парків, ну і, звичайно ж, відпочивати на кращих словенська курортах, які ми не забули додати в нашу колекцію.