11 цікавих фактів про Україну

Україна – одна з найбільш колоритних країн, відкрита і доброзичлива для туристів зі всього світу. Це країна родючих земель, дивовижної історії і безлічі красивих місць, здатних змінити світогляд навіть скептично налаштованого туриста. Ось лише деякі цікаві факти про Україну, але і їх достатньо, щоб захотіти вже сьогодні зібрати валізи і відправитися в тур.

11 цікавих фактів про Україну

Факт 1. Співаючі піски

Неподалік від Нікополя, в одному з рукавів річки Дніпро можна стати свідком рідкісного явища під назвою «Співаючі піски». Цей феномен відбувається після дощу, коли на поверхні піщаного шару утворюється скориночка. Мандрівникові досить наступити на кірку, як у відповідь почується свист повітря вивільняється, що віддалено нагадує спів. Хочете особисто послухати звуки землі? Ласкаво просимо в Україну на косу річки Лапінки!

11 цікавих фактів про Україну

Факт 2. Найглибша станція метро!

Метро – один з найпоширеніших способів пересування у великих містах по всьому світу, але похвалитися найглибшою станцією може саме Україна. Мова йде про станції метро Арсенальна, глибина якої дорівнює 105 метрів. Її побудували більше п’ятдесяти років тому в Києві, і поки цей рекорд залишився непереможеним. За чутками, її відгалуженнях знаходяться приховані притулку для верхівки влади, але чи так це, дізнатися поки не вдасться.

Факт 3. Найдовше село в Україні

Ви запитаєте, як можна виміряти село довжиною? Звичайно ж, мова йде про протяжності. Село Колочава розкинулося в ущелину, але не вшир, як це прийнято, а вдалину. Загальна протяжність села понад 40 кілометрів! Це село приваблює туристів не тільки своїм рекордом, але і великою кількістю музеїв, привітними людьми і величними горами. Туристів тут чекає і ще один незвичайний сюрприз – подорож за старовинною залізничної вузькоколійці.

11 цікавих фактів про Україну

Факт 4. Найдовша печера в світі!

Ще один «довгий» рекорд зафіксований в Україні і користується широкою популярністю у туристів. В цей раз перенесемося знову під землю, а точніше, в гіпсову печеру з обнадійливою назвою «Оптимістична». Печера знаходиться на Тернопільщині, а її довжина дорівнює 230 кілометрів! Туристи, що потрапили в печеру, будуть вражені не тільки її довжиною, але і дивовижними мінеральними утвореннями, нараставшими всередині протягом тисяч років. Мало того, що «Оптимістична» пролягла в гіпсовому шарі, обстановка тут нагадує футуристичний арктичний пейзаж за рахунок того, що все довкола вкрито білосніжним «покривалом», що грає всіма кольорами веселки в світлі ліхтарів.

11 цікавих фактів про Україну

Факт 5. Тунель кохання

Одне з найромантичніших місць в Україні, де зобов’язані побувати всі закохані пари. Тунель Кохання розташований на Волині і являє собою дерева і чагарники, зрощені гілками між собою по обидві сторони залізниці. У підсумку, поїзд на якому рухаються туристи, проїжджає всередині «живого» тунелю, даруючи невимовні враження. Кажуть, що якщо парочка закоханих поцілується під час такої поїздки, то їх любов буде вічною.

Факт 6. Український Disney

Якщо від’їхати від Києва на 20 кілометрів у бік села Гурівщина, можна побачити дивне будівлю, що нагадує один з казкових середньовічних замків Уолта Діснея. Це будівля – врата в українську кіностудію, всередину якої туристів не пускають, але сфотографуватися на тлі будови дозволяють. Дивовижне місце, ніби створене для дітей, хоча близько такого замку навіть дорослий відчує, як перетворюється на дитину.

11 цікавих фактів про Україну

Факт 7. Найдовший будинок у світі!

Ласкаво просимо в Луцьк, якому є чим здивувати випадкового туриста. В цьому місті знаходиться найдовший житловий будинок в світі! Будівля довжиною 1750 метрів побудовано у вигляді бджолиних сот і з’єднує сорок будинків, кожен з яких має свій адресний номер. Примітно, що багато мешканців навіть не підозрюють про рекорд і часто плутають один із ста сорока під’їздів! Благо, що допомагають орієнтуватися гостям різнокольорові клумби, кольору і оформлення яких відповідають одному з під’їздів.

Факт 8. Музей сала

11 цікавих фактів про УкраїнуУкраїнців вважають найзапеклішими салоїдами! Хоча, якщо порівняти статистичні дані, то Німеччина споживає втричі більше свинини і сала включно. Але цікавий факт про Україну не про це, а про перший в світі музеї, присвяченому саме цього продукту! Мало того, музей, розташований у Львові, поєднує ще й ресторан, де можна не тільки вивчити численні експонати, але і спробувати їх на смак.

 

Факт 9. Єдиний у світі музей сновидінь!

В Україні проживає величезна кількість творчих особистостей, що обов’язково позначається на ряді незвичайних місць та пам’яток.

Наприклад, де ще у світі можна відвідати справжній музей сновидінь? Саме в Києві, біля метро «Дружби народів»! Тут відсутні в звичному розумінні експонати, зате проводяться регулярні заходи і зустрічі з цікавими людьми.

Теми, які зачіпаються під час спілкування, можуть бути абсолютно різними, але основний ухил приділяється саме на сни. У музеї навіть встановлений великий скриню, в будь-який відвідувач може опустити лист з описом своїх снів, які в майбутньому обов’язково прочитають в порядку черги друзі-однодумці.

Факт 10. Український «лівша»

11 цікавих фактів про УкраїнуУкраїнець Микола Сядристий, хоч і не лівша, але все ж зміг підкувати блоху. Відомий майстер може похвалитися сотнями приголомшливих і дивують мікромініатюр, серед яких є найменші в світі механічний годинник, розміщені в голові у бабки. Його експонати виставлені в Київському музеї мініатюр, і ви запросто можете переконатися в тому, що ці роботи гідні захоплення.

 

Факт 11. Найвідоміша різдвяна пісня в світі

Народну пісню «Щедрик», записана українським композитором Миколою Леонтовичем, в різдвяні дні наспівують у всьому світі. Її мелодія звучить на рінгтона, в рекламних роликах, різдвяних фільмах і шоу. За кордоном її називають ” Carol of the Bells або Ring Christmas Bells, на сьогоднішній день існує близько 1000 варіацій її виконання.

Україна – це країна, від якої віє добром і затишком. Тут однаково здорово можна подорожувати пішки або на машині. При цьому, сюди можна приїжджати влітку для відпочинку на морі, так і взимку для запаморочливих вражень на гірськолижних курортах.