12 цікавих фактів про Чорногорії

Чорногорія – одна з найменших країн не тільки в Європі, але і в світі. Але це не завадило їй стати одним з найбільш популярних напрямків для туризму.

12 цікавих фактів про Чорногорії

Тут є все, що може зацікавити мандрівника, починаючи від гір і приголомшливих по своїй красі пляжів і закінчуючи колоритним місцевим населенням і масою дивовижних пам’яток. Кожен цікавий факт про Чорногорії – це справжнє відкриття для гостей країни, які обов’язково закохається в цю гостинну державу.

Факт 1. Кава і тільки каву!

Для всіх тих, хто звик рано вранці, і протягом дня випивати кілька чашок чаю, Чорногорія не підходить! Справа в тому, що тут повсюдно п’ють гірку каву. П’ють вранці і ввечері, вдень і вночі. П’ють ні в якому разі не розчинну каву, а тільки його натурального «родича». Мало того, в магазинах настільки убогий асортимент чаю, що якщо ви не можете обійтися без цього напою кілька днів, то привозьте його з собою на відпочинок .

Факт 2. Здавати пляшки не соромно

Побувавши в Чорногорії, можна стати свідком того, як громадяни здають скляну тару. Але і це ще не все. Здача пляшок – це не добровільна, а вимушена, а іноді й примусове.

Пляшкове пиво коштує дорожче, так як в нього включена вартість пляшки, але при поверненні тари певна сума повертається. Звичайно ж, вихід є і тут, а саме: купуйте банкове.

Факт 3. Найвищі в Європі

Чорногорські чоловіки вважаються одними з найвищих у Європі, а за деякими даними і в світі. Середній показник зростання цих красенів коливається на позначці 1 метр 85 сантиметрів.

Тепер додайте до цього брутальний зовнішній вигляд і атлетична статура – мрія будь-якої жінки знайдено. Так-то воно так, але ось наступний факт охолоджує навіть найпалкіші жіночі серця.

Факт 4. Лінь-матінка

Незважаючи на зовнішню привабливість, про черногорцах, а саме про чоловіків, ходять справжні легенди, засновані на їх природної ліні. Мало того, вони ж не тільки не соромляться цього, а навпаки пишаються, з задоволенням розповідаючи анекдоти про власної ліні. Так що не дивуйтеся, якщо заїжджаючи в номер, ви станете свідком того, що в сусідньому номері йде ремонт, який навряд чи завершиться до закінчення вашого відпустки. Хоча, якщо вірити тому, що натури у чорногорців ліниві, то і шуміти вони навряд чи будуть, треба ж і відпочивати?

Факт 5. Любов до дітей

Ось чого у чорногорців не відняти, так це любов до дітей. Це проявляється у всьому. Брутальні бородаті хлопці, проходячи повз дитину, обов’язково состроят смішну гримасу або погладять по голові, а жінки і дівчата можуть раптово присісти біля вашої дитини і почати з ним ласкаво розмовляти і навіть обіймати.

Не лякайтеся, це абсолютно нормально. Тут навіть можна побачити опівночі в барі діти грають у ляльки, поки батьки відпочивають з друзями. Мало того, випадково розбиті келихи будуть мовчки прибрані барменом і ніяк не позначаться на покарання дітей. Рай для дітей? Так і є!

Факт 6. Подвійна річка

У Чорногорії можна стати свідком унікального природного явища: річка Бояна тече одночасно в обидві сторони.

12 цікавих фактів про ЧорногоріїВи запитаєте, як таке можливо? Вся справа в тому, що річка знаходиться нижче рівня моря, і під час сильного вітру морська вода затікає назад у річку і якийсь час змінює напрямок. Залишилося тільки додати, що краще в цей час не купатися, так як у водоймі виникає безліч небезпечних вирів.

Факт 7. Незвичайні дискотеки

Любите танцювати? У Чорногорії цього не оцінять. Тут не прийнято на дискотеках «звиватися» в танцях. Місцеві в клубах просто тусуються, залишивши столи напоями та їжею.

Максимум, що вони можуть собі дозволити, так це стояти біля свого столика і ледь-ледь погойдуватися в такт музиці. На туристів з-за кордону вони дивляться трохи з острахом, особливо, на ту категорію, яка на їх думку танцює так, наче їх б’ють струмом.

Факт 8. Відсутність крадіжок

Та, як не дивно і незвично нашому туристові чути таке, але в Чорногорії немає крадіжок. У магазинах і супермаркетах, в осередках, де можна залишити сумки, не передбачені замки, а в закритих вуличних кафе не ховають сільнички і перечниці зі столів. Їх ніхто не зачепить! Навіть на пляжах, коли вам захочеться зануритися, залишайте без побоювання свої гаджети на шезлонгах. Після повернення вони будуть лежати на місцях.

Факт 9. Безпека на дорогах

Невеликі розміри країни накладають свій відбиток і на менталітеті чорногорців, які просто перестають куди поспішати. Це стосується і водіння автомобіля. Тут не прийнято «ганяти», а пішоходи, перебуваючи на пішохідному переході, можуть навіть не дивитися по сторонах. За цим уважно стежать самі водії, пропускаючи і терпляче чекаючи навіть самих повільних.

Факт 10. Найвужча і найкоротша вулиця

У місті Котор туристи можуть пройтися по самій вузькій вулиці в країні. Її ширина не дозволяє розминутися двом пішоходам, а назва так і звучить: «Дозвольте пройти».

12 цікавих фактів про ЧорногоріїЩе одна незвичайна вулиця знаходиться в Подгориці і знаменита вона тим, що вважається самої короткої, на ній коштує всього-навсього один єдиний будинок довжиною 30 метрів.

Факт 11. Готель-острів Святий Стефан

Готель-острів є яскравою пам’яткою Чорногорії, де діє заборона на зміну зовнішнього вигляду будівель, а також їх перепланування. У підсумку, перед туристами постають будівлі саме такими, якими вони були і 200 і 300 років тому.

12 цікавих фактів про ЧорногоріїТаких готелів немає більше ніде в Європі, так що якщо хочете дізнатися, що таке середньовічна автентичність, – ласкаво просимо на острів Святи Стефан.

Факт 12. Найдовша прогулянка вздовж моря

Будванськая Рів’єра славиться своїми пляжами і відмінними умовами для сімейного відпочинку. А ще вона має свою «родзинку», яку оцінять любителі променадів. Практично всю Будванскую Рів’єру години за три можна пройти вздовж берегової лінії, а якщо цьому перешкоджають гори, скористайтесь тунелями, що з’єднують різні пляжі.

Звичайно ж, це не всі цікаві факти про Чорногорії, а лише їх незначна частина, яка розкриває цю дивовижну країну з різних сторін. Приїжджайте сім’єю або веселою компанією і насолоджуйтеся національною кухнею, пізнавальними екскурсійними маршрутами і гостинністю місцевого населення!