8 музеїв майбутнього, які вразять і дітей, і батьків

Найбільш стрімко розвивається сферою сучасного життя стали високі технології. Вони міцно затвердилися у всіх галузях, не стали винятком навіть музеї. Використовуючи нові рішення і технологічні підходи до оформлення експозицій, найсміливішим з них вдається реалізувати найбільш оригінальні задумки і таким чином залучати відвідувачів. Ми запропонуємо вам віртуальну екскурсію по 8 музеям майбутнього, які перевершать всі ваші очікування і забезпечать незабутній захоплення у дітей.

Футуристичний музей в ОАЕ

Фонд майбутнього в Дубаї вирішив створити унікальний проект: величезний виставковий комплекс, що має зовні форму, що нагадує перстень. Внутрішнє пристрій автоматизовано і вдосконалено, наскільки це видається можливим: капсульні ліфти допоможуть пересуватися по рівнях будівлі, необхідну інформацію за запитом нададуть всюдисущі роботи, а стіни, чутливі до дотиків, самі по собі є експонатами.

8 музеїв майбутнього, які вразять і дітей, і батьків

Унікальна лабораторія музею займається дослідженнями світових екологічних проблем, таких як глобальне потепління або нестача прісної води, запрошуючи для роботи провідних експертів світу.

Перша експозиція в незвичному просторі пов’язана робототехнікою. Творці на прикладах спробували пояснити, наскільки високі технології зможуть полегшити життя людей завдяки взаємодії роботів і людини.
 

Що може зацікавити дітей?

 

Музей завтрашнього дня в Ріо-де-Жанейро

Іспанський архітектор Сантьяго Калатрава, фахівець в області футуристичних будівель, спроецировал архітектурний шедевр, що відкрився в 2016 році в Ріо-де-Жанейро до проходили там Олімпійських ігор.

Будівля за задумом творця повинно було пов’язувати місто з бухтою і, за його словами, «плисти над поверхнею води подібно кораблю». Завдяки цьому з оглядового майданчика відкривається чудовий вид на монастир і гавань. Величезна дах виступає вперед на 75 метрів. Сонячні батареї, розміщені на ній, рухаються разом з рухом сонця, тому будівля має повністю автономне електрика.

8 музеїв майбутнього, які вразять і дітей, і батьків
Перший поверх надає відвідувачам значний лекторій на 400 осіб і затишне кафе, також там знаходяться адміністрація та технічні приміщення. Виставки та інтерактивні експозиції розміщені на верхньому поверсі.
 

Що може зацікавити дітей?

Мирайкан в Токіо

Щоб побачити майбутнє очима японського народу і оцінити геніальність його передових винаходів, варто відвідати музей Мирайкан в Токіо.

Спочатку він створювався як дитячий освітній центр з безліччю інтерактивних експонатів. Все тут можна крутити, рухати, чіпати, і це не може не залучати маленьких дослідників. Шість поверхів футуристичного будови дають відповіді на тисячі «чому»: про пристрої Інтернету, про життя космонавтів на орбіті, про те, як влаштований мозок мавпи і безліч інших.

8 музеїв майбутнього, які вразять і дітей, і батьків
Ознайомчу екскурсію для вас може провести робот: для цього фахівцями були розроблені перші пристрої індивідуальної мобільності. Відвідувачам залишається тільки вибрати будь-яку програму і полегшити собі пересування по території музею.
 

Що показати дітям?

Музей науки в Тренто

Величезна будова в п’ять поверхів площею 12 тисяч квадратних метрів зі стінами з скла, що розмістила на своїй території безліч загадкових явищ природи та інтерактивних експонатів – таким побачив музей науки архітектор Ренцо Піано, засновник хай-тек.

Денне світло повністю пронизує будівля ще й за рахунок величезного отвору в центрі конструкції, що об’єднує всі поверхи. За задумом ця ідея демонструє біологічне різноманіття планети і зв’язок між її природними процесами.

8 музеїв майбутнього, які вразять і дітей, і батьків
Проект ще й максимально екологічний: підземні термальні джерела і сонце забезпечують будівлю музею необхідною енергією.
 

Що показати дітям?

Футуристичний музей в Іспанії

Одного разу жителі іспанського містечка Більбао вирішили звернутися до фонду Гуггенхайма з проханням посприяти розвитку їхнього міста, нарікаючи, що в цьому регіоні зовсім немає пам’яток. І на подив усього світу в 1997 році тут відкрився музей сучасного мистецтва.

8 музеїв майбутнього, які вразять і дітей, і батьків
Споруда, схожа на космічний корабель, що складається з скла і титанових пластин, зачаровує своїми формами і масштабами. Унікальний шедевр архітектури, побудований в стилі деконструктивізму, вже сам по собі є експонатом з майбутнього, не кажучи про сучасних творах мистецтва, що знаходяться всередині.
 

Що показати дітям?

Місто майбутнього у Валенсії

Якщо ви не знаєте, як виглядає майбутнє по-іспанськи, вам обов’язково варто побачити «місто в місті» – музейний центр науки та мистецтв, який знаходиться у Валенсії. Це цілий комплекс, що складається з шести будівель різних форм і призначення.

На площі близько двох кілометрів розмістилися експозиції на найрізноманітніші теми: майбутнього, космосу, природи, мистецтва, культури і науки. Музейне місто є найбільш популярним пізнавальним і розважальним центром у туристів, у місцевих жителів і, звичайно ж, дітей.

8 музеїв майбутнього, які вразять і дітей, і батьків
Нікого не залишають байдужим зал цифрової проекції у вигляді півсфери з екраном в 900 кв. м; Музей науки з девізом «Заборонено не чіпати, не думати, не відчувати»; найбільший в Європі акваріум з морською водою і 500 видами живих організмів; оранжерея у вигляді ландшафтної альтанки та комплекси для оперних програм і проведення матчів та концертів.
 

Що показати дітям?

Музей науки та мистецтва в Сінгапурі

Унікальна будівля, що нагадує квітку лотоса з пелюстками, найвищий з яких сягає близько 60 метрів у висоту, стало першим музеєм, вдало поєднав науку і мистецтво.

8 музеїв майбутнього, які вразять і дітей, і батьків
Тематика виставок, що проходять в двадцяти залах експозиції, дуже різноманітна, а особливістю комплексу є простір «Галерея мистецтва і науки», де відвідувачам надається можливість створювати експонати самостійно, використовуючи инетрактивно-креативні станції.
 

Що показати дітям?

Музей науки і техніки в Шанхаї

Величезна куля з скляних трикутних блоків виглядає як космічний об’єкт, хоча насправді всередині розташувався Музей науки і техніки. Три поверхи величезної будівлі представляють різні тематичні експозиції, об’єднаних у п’ять зон: життя, розуму, неба і землі, винаходів, майбутнього.

8 музеїв майбутнього, які вразять і дітей, і батьківКожна зона розповідає і показує свою історію з допомогою безлічі інтерактивних платформ. Музей дуже популярний, тому щоб відвідати його, вибирайте будній день і післяобідній час. У першій половині дня його заповнюють шкільні екскурсії, а на вихідних він переповнений відвідувачами.
 

Що показати дітям?

Такий він, погляд провідних сучасних архітекторів, художників та дизайнерів на майбутнє. Сподіваємося, нам вдалося зацікавити вас, а ви зможете зробити ваш сімейний відпочинок ще більш насиченим і цікавим завдяки нашим рекомендаціям. І якщо ваш вибір зупиниться на одному з цих міст, колекцію унікальних місць для відпочинку зможе доповнити наш розділ «Дитячі і сімейні розваги». Подорожуйте із задоволенням і з користю!