9 цікавих фактів про Австрії

Австрія — дивовижна країна з багатою історією, культурою, і просто приголомшливими пам’ятками. Але поїздка в цю країну стане ще цікавіше, якщо ви дізнаєтеся кілька дивних фактів про Австрії, які Кидпассаж рекомендує почитати всією родиною. Отже, чим же може похвалитися незвичайним батьківщина великих композиторів? Давайте дізнаємося!

9 цікавих фактів про Австрії

1. Австрійський державний прапор поряд з прапором Данії вважається одним з найстаріших прапорів Європи

Прапор Австрії — біла смуга на червоному тлі. Легенда свідчить, що в 1191 Герцог Леопольд V з роду Бабенбергів під час битви проти султана Заладина в Землі Обітованій забризкав кров’ю свою білу туніку. Коли він зняв свій пояс, на червоному тлі залишилася біла смуга — звідси і пішли кольору Австрійського прапора. Сучасне трактування кольорів прапора трохи інша: червоний колір символізує кров усіх воїнів, які віддали своє життя за незалежність країни, а білий колір — символ річки Дунай, тече з заходу на схід.

2. В країні розташований найвищий у Європі водоспад каскадного типу – Криммлер (380 м)

Каскад з трьох потужних водоспадів, розташований на території національного парку Hohe Tauern, в наш час є однією з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Австрії. Обсяг падаючої води вражає: від п’яти до шістдесяти кубічних метрів в залежності від сезону (найбільшою полноводностью Криммль відрізняється в червні і липні). Природна краса цієї місцевості доповнено альпійськими гірськими масивами, які займають більшу частину всієї держави.

9 цікавих фактів про Австрії

3. В Австрії можна побувати в найбільшій крижаній печері в світі – Айсрізенвельт (Eisriesenwelt)

Приблизно в 40 км на південь від Зальцбурга, в горі Хохкогель знаходиться це диво природи. Найбільша крижана печера в світі вражає своїми розмірами: довжина — 42 кілометри, глибина — 407 метрів, а обсяг крижаних наростів на її стінах і склепіннях перевищує 30 тисяч кубометрів. Популярність цього природного шедевра просто зашкалює: щорічно вона привертає приблизно 200 000 туристів зі всіх куточків нашої планети. До речі, якщо ви теж захочете побачити печеру своїми очима, врахуйте, що Айсрізенвельт можна відвідати з 1 травня по 26 жовтня щороку.

4. Австрія є батьківщиною популярного актора і екс-губернатора Каліфорнії Арнольда Шварцнеггера

Всі шанувальники зірки можуть побувати в його рідному селі під назвою Таль, яка знаходиться неподалік Граца. Саме тут пройшло дитинство і отроцтво Термінатора. Ну а самі жителі села так пишаються цим фактом, що нещодавно відкрили музей, присвячений Арнольду.

5. Хліб для австрійців – справжній культ

Ще один цікавий факт про Австрії, про яке не всі знають. У цій країні хліб їдять всюди. Пекарні і булочні, що ваблять ароматом свіжої випічки, можна зустріти на кожному кроці. Найбільшою популярністю серед жителів користується “домашній” хліб, що виготовляється із суміші пшениці та жита, часто з додаванням кмину та насіння соняшнику. Варто визнати, випічка в цій країні дуже смачна і завжди свіжа.

6. Саме в Австрії розташоване найстаріше у світі колесо огляду

Незважаючи на те, що його висота становить 65 м, все ж туристи відчувають викид адреналіну. Для любителів старомодних і раритетних речей поїздка на такому атракціоні стане справжнім задоволенням. Розміщується колесо огляду в столиці Австрії, а якщо бути точніше – у віденському парку Пратер. «Тільки той, хто бачив Відня з колеса огляду, може сказати, що знає її»,— свідчить рекламний напис над входом.

9 цікавих фактів про Австрії

7. Австрійські діти вчаться кататися на лижах раніше, ніж ходити

Оскільки Австрія є гірською країною (62% її площі займають знамениті Альпійські гори), тут створені прекрасні можливості для гірськолижних видів спорту. За кількістю підйомників Австрія займає третє місце в світі! Якщо ви запитаєте у австрійців, ніж вони люблять займатися у вільний час, то негайно отримаєте відповідь — кататися на лижах. Дуже часто на гірськолижних курортах Австрії біля підйомників можна помітити малюків з пустушкою в роті, які ще невпевнено ходять, зате вже сміливо стоять на лижах. Не можемо не погодитися: для дітей кращих гірськолижних курортів і не придумаєш!

8. «Stiftskeller St. Peter» в Зальцбурзі — найстаріший ресторан у всій Європі, а може бути навіть і у всьому світі

Як щодо того, щоб пообідати в найстарішому ресторані Європи? Тоді відвідайте одну з визначних пам’яток Зальцбурга – монастир Святого Петра, в якому і знаходиться St. Peter Stiftskeller. З усіх ресторанно-готельних комплексів Австрії, які функціонують донині, саме цей є найстарішим. У це складно повірити, але перша згадка про харчевні при монастирі бенедиктинців у літописах датується 803 роком! У 2013 році заклад відсвяткував 1200 років. Цікавий і той факт, що ресторан з дня свого заснування не припиняв свою діяльність. Ніякі катаклізми та нещастя не змогли перешкодити роботі цього прекрасного закладу.

9. Моцарт — найпопулярніший персонаж в Австрії

Співробітники музеїв переодягаються в костюми, роблять собі грим і надягають перуки, намагаючись передати атмосферу тієї епохи, в якій жив і творив геніальний композитор. В будь-якому музеї можна побачити виставки, присвячені Моцарту, цукерки «Моцарт», чашки, тарілки та інша сувенірна продукція з його зображенням продається в будь-якому місті, де бувають туристи. У багатьох кафе звучать музичні композиції генія (його твори можна послухати навіть центральному туалеті Вени). До речі, крім Моцарта в Австрії не менш трепетно ставляться до принцеси Сіссі і Марії Терезії.

Як бачите, Австрія не перестає дивувати нас своїми цікавими фактами з історії, багатовіковими традиціями та сучасним життям. Це країна, в яку хочеться повертатися знову і знову, щоб кожен раз відкривати нові завіси незвіданого. Ну а якщо наші факти викликали у вас інтерес, скоріше вибирайте кращі австрійські курорти з нашої колекції і починайте планувати подорож. Воно буде незабутнім, ми точно знаємо!