Бортик для ліжка від падінь своїми руками: як зробити, якою повинна бути висота

Не секрет, що з моменту народження дитини її безпеку головна турбота для люблячих батьків. Особливо в той час, коли вони не знаходяться поруч з ним. Одним з таких моментів є час сну.

Адже поступово розвиваючись, дитина починає все більше рухатися і, рухаючи в ліжечку, може несвідомо нашкодити собі або випасти з неї. Для того щоб уникнути таких ситуацій, можна обладнати спальне місце захисним бортиком.

Його можна придбати в магазині. Але набагато цікавіше проявити фантазію і змайструвати обмежувач для дитячого ліжка своїми руками.

Як зробити бортик від падінь з ліжка своїми руками

Зміст статті

 • Як зробити бортик від падінь з ліжка своїми руками
  • М’які варіанти
  • Пластикові моделі
  • Дерев’яні вироби
  • Сітка
 • Якою повинна бути висота обмежувача

Бортик для ліжка від падінь своїми руками: як зробити, якою повинна бути висотаГоловна умова при конструюванні обмежувача для дитячого ліжка своїми руками, фото якого знаходиться вище; простота його використання. Він повинен легко зніматися і монтуватися, тому для його фіксації найчастіше застосовують різні застібки або липучки, а також елементи меблевої фурнітури. Також їх розрізняють за видами матеріалу, з якого вони зроблені, на наступні варіанти:

 • Пластиковий;
 • Дерев’яний;
 • М’який;
 • Сітка.

Давайте розглянемо докладніше кожний обмежувач.

М’які варіанти

Бортик для ліжка від падінь своїми руками: як зробити, якою повинна бути висотаЦе виріб самому виготовити простіше всього. Воно являє собою захисне огородження, виготовлене з тканини (бязь, сатин, ситець) з поміщеним усередину наповнювачем. Для набивання краще всього використовувати синтепон. Також може підійти поролон. На ліжко цей вид кріпиться за допомогою зав’язок, липучок або інших трикотажних застібок.

Важливо! Для того щоб синтепон не звалювався грудками, настьогайте виріб.

Пластикові моделі

Бортик для ліжка від падінь своїми руками: як зробити, якою повинна бути висотаБортик для ліжка від падінь своїми руками вимагає наявності пластикових трубок для водопроводу. Крім самої труби, з якої буде споруджуватися основа, вам буде потрібно кілька трійників і поворотів для з’єднання деталей огорожі між собою. В якості фіксуючих елементів, які будуть утримувати виріб на місці, використовуйте пластикові кріплення для цієї труби.

Після виготовлення обов’язково перевірте, щоб дана захисту не мала гострих виступів. Якщо такі є, від них легко позбутися за допомогою наждачного паперу.

Дерев’яні вироби

Бортик для ліжка від падінь своїми руками: як зробити, якою повинна бути висотаЦей вид являє собою прямокутний шматок ЛДСП, який кріпиться до спального місця за допомогою меблевої фурнітури. Також він може бути виконаний у вигляді дерев’яної рамки з поперечними рейками. Перша варіація відрізняється невеликою висотою і більшою масою. Також вона найчастіше є фіксованою та незнімною конструкцією. Другий вид більш легкий і зручний.

Сітка

Бортик для ліжка від падінь своїми руками: як зробити, якою повинна бути висотаУ цьому способі використовується натягнута на каркас щільна сітка, яка ніжно утримає маленького непосиду і не завдасть шкоди від удару по ній. Для каркаса використовуються дерев’яні рейки або металеві утримувачі. При цьому основа повинна бути загорнута м’якою тканиною з прошарком з наповнювача (поролону або синтепону). Ця захист благотворно впливає на циркуляцію повітря в межах ліжечка і не закриває малюкові огляд приміщення.

Увага! Вибираючи сітку для цього споруди переконайтеся, що вона витримає вагу вашої дитини.

Якою повинна бути висота обмежувача

Бортик для ліжка від падінь своїми руками: як зробити, якою повинна бути висотаНе останнім критерієм є висота бортика. Вона безпосередньо залежить від віку дитини:

 • Для немовлят, які ще не почали вставати на ніжки, вона складає 70 см;
 • Якщо дитина почала підніматися, то щоб уберегти його від несподіваного падіння висота захисту повинна становити 90 см;
 • Більш дорослим дітям достатньо обмежувача висотою 20-30 див.

Також варто скорегувати довжину захисту. Чим менша дитина, тим більший простір повинна перекривати захист. Тому для немовлят краще виготовити річ, яка повністю перекриє довгу сторону ліжечка. А коли він підросте обмежувати простір частково.