Чим приклеїти лінолеум на бетонній підлозі, які є засоби

Бетонні підлоги відрізняються співвідношенням піску, гравію або інших наповнювачів. Але для вирішили приховати непривабливий чорновий варіант це ніякого значення не має, адже будь-бетон здатний вбирати і утримувати компоненти сусідніх із ним матеріалів. І це добре для тих, хто має намір сховати його під декоративним шаром один раз і на все життя». Проте лінолеум, до розчарування мрійників, має властивість зношуватися. Отже, його необхідно зрідка міняти. А відгризати по міліметру старе покриття — не зовсім те заняття, яким захочеться займатися років через 15-20.

Чим приклеїти лінолеум на бетонній підлозі, які є засоби

Що, чому і навіщо

Зміст статті

 • Що, чому і навіщо
  • Клей
  • Мастика
  • Альтернативний варіант

Виробники розробили велику кількість склеювальних складів. Вони надійно утримують полотно покриття на місці в процесі експлуатації, але дозволяють легко його «відчепити» від бетону у разі заміни. Більш того, склади розроблені з урахуванням особливостей декоративного покриття підлог, не вимивають з них модифікатори. А щоб простимулювати занадто ощадливих клієнтів, виробники наполягають на обов’язковому приклеюванні лінолеуму на підлозі — в іншому випадку вони просто не дають гарантію. Адже надійно зафіксоване покриття служить на 40-60% довше закріпленого плінтусами.

Чим приклеїти лінолеум на бетонній підлозі, які є засоби

Метод фіксації декоративного покриття планками називається сухим. Він застосовний тільки при використанні рулонного лінолеуму, лише у кімнатах площею до 20 м2 і виключно при малої прохідності. Наприклад: в коморі або спальні так можна стелити, а у вітальні або передпокою — не можна.

Прикріпити покриття до підлоги можна трьома способами:

 • з допомогою клею;
 • з використанням мастики;
 • на двосторонній будівельний скотч.

Клей

Це речовина досить еластичне і добре фіксує сполучаються поверхні. В залежності від умов, при монтажі лінолеуму застосовуються різні його види.

Чим приклеїти лінолеум на бетонній підлозі, які є засоби

Водорозчинний — виробляється на основі акрилу або полівінілацетату. Застосовується в житлових і опалюваних приміщеннях. Безпечні для людського здоров’я — допускається навіть використання в дитячих кімнатах. Акрилові склади поділяються на:

 • акрилатних — для покриття на синтетичній або джутовою основі;
 • гумилаксовый — для мармолеум (натуральний лінолеум);
 • бустилатовый — для утепленого варіанти.

Реакційний — токсичність у поєднанні з різким запахом роблять цей клей малопридатним для використання в житлових приміщеннях. Не боїться температурних перепадів і надійно скріплює сполучаються поверхні. Один з його видів — холодне зварювання, яка буває двох типів:

 • А для нового лінолеуму;
 • С — для колишнього в експлуатації.

При використанні будь-якого клею рекомендується заздалегідь прокладати гідроізоляційний шар покриття.

Мастика

Чим приклеїти лінолеум на бетонній підлозі, які є засоби

Ця група складів не боїться вологи і дозволяє приховати дрібні дефекти чорнової підлоги. Розрізняють:

 • бітумну — для покриття на тканинній основі;
 • дисперсійну — для лінолеуму з ворсом;
 • мастику на основі синтетичних смол і каучуку — для поліхлорвінілу і алкидного покриття без підкладки.

В залежності від виду мастики розрізняються і методи роботи з нею. Так, перша пара допускає використання металевого шпателя при нанесенні, остання ж різновид — ні, оскільки є ризик загоряння та вибуху. Товщина робочого шару, метод його нанесення і час очікування перед обклеюванням у них теж різняться, тому варто уважно вивчати інструкцію по застосуванню.

Альтернативний варіант

Досить часто зустрічається рекомендація використовувати монтажний двосторонній скотч для фіксації лінолеуму на чорновій підлозі. Цей спосіб має право на життя тільки за умови малої навантаження на покриття. Більш того, він не відрізняється довговічністю — як тільки клейкий шар підсохне, він відстане від бетону. А це відбудеться не пізніше ніж через 5 років від початку експлуатації лінолеуму.

Чим приклеїти лінолеум на бетонній підлозі, які є засоби

Якщо вже бажання заощадити яскравіше напутніх промов виробника лінолеуму, то можна серйозно знизити витрату рекомендованого клейового складу. Для цього необхідно наносити його не суцільним шаром, а точково: лінії по контуру країв і кілька «плям» всередині периметра. Але знову ж — хитрість застосовується в місцях з великою прохідністю.