Чохол на барний стілець своїми руками: види чохлів, вибір кольору, дизайну та тканини, приклади викрійок.

Чохол на барний стілець своїми руками: види чохлів, вибір кольору, дизайну та тканини, приклади викрійок.Прикрасити внутрішнє оздоблення приміщення або надати йому оригінальності і затишку можна за допомогою декоративних елементів. Для цієї мети чудово підходять милі штучки споруджені своїми руками. І однією з таких речей є чохол на стілець. Він дозволить не тільки продовжити термін служби нової або оновить вигляд старої меблів, але і перетворить інтер’єр: після ремонту, для створення урочистої атмосфери або додання кімнаті яскравих фарб.

Види чохлів на стільці

Зміст статті

 • Види чохлів на стільці
 • Підготовка до виготовлення чохла на стілець своїми руками
  • Знімаємо мірки
  • Визначаємося з кольором і тканиною
  • Скільки матеріалу необхідно на чохол
 • Робимо викрійку
 • Як вибрати дизайн чохла для стільця
 • Не тільки стильно, але і функціонально

Виготовити даний предмет самостійно не таке вже складне заняття. Достатньо мати бажання, знати який кінцевий результат повинен вийти і проявити творчий потенціал. Але для початку потрібно зрозуміти, який вид ви будете використовувати.

Варіанти чохлів поділяються за такими характеристиками:

 • матеріал основи: тканий варіант або в’язаний з пряжі;
 • на скільки він закриває предмет: повністю, тільки спинку або сидіння;
 • період використання: постійно, тимчасово (в якості декору до якого-небудь урочистого заходу).

Чохол на барний стілець своїми руками: види чохлів, вибір кольору, дизайну та тканини, приклади викрійок.

Від обраної варіації буде залежати необхідну кількість вихідного матеріалу і терміни виготовлення.

Підготовка до виготовлення чохла на стілець своїми руками

Перед початком будь-якого рукоділля необхідно провести підготовчі роботи. В даному випадку вони полягають у виборі матеріалу і зняття мірок. Але насамперед визначтеся з тим наскільки буде закритим поверхню предмета. Він буде приховано під чохлом повністю або виріб закриє лише спинку або сидіння. Також, при повному закритті — це єдина річ або складається з окремих деталей комплект (накидка для спинки і покриття для сидіння).

Ще один важливий момент — це вибір вихідного матеріалу для чохла барного або будь-якого іншого стільця: тканина або пряжа. Звичайно, для майстринь, які добре вміють в’язати нитки, будуть кращі, але ми пропонуємо розглянути тканий варіант.

Знімаємо мірки

Замір параметрів меблів стати в нагоді вам для побудови викрійки і розрахунку потрібної кількості тканини. Для цього процесу потрібно заміряти мірною стрічкою, рулеткою або кравецьким метром) наступні розміри:

 • висота і ширина спинки;
 • довжина і ширина сидіння;
 • відстань від сидіння до точки опускання — це може бути як стать, так і та точка, до якої планується опускання драпірування.

ВАЖЛИВО! При розрахунках накиньте кілька сантиметрів до кожної міркою для вільного облягання.

Визначаємося з кольором і тканиною

Наступний етап — це вибір кольору і фактури тканини. Тут потрібно відштовхуватися від того, як часто буде використовуватися даний предмет. Для постійного застосування слід віддати перевагу матерії, що володіє наступними параметрами:

 • Достатня щільність. Особливо це стосується варіантів для кухонних меблів, тому що ці варіації будуть часто бруднитися. Виріб повинен витримувати численні прання. Таким якістю володіє габардин, льон, сатин і бавовна.
 • Відповідність забарвлення колірній гамі оформлення. Наприклад, для кухні чудово виглядає виконання чохлів і скатертини з однієї тканини.
 • Чохол на барний стілець своїми руками: види чохлів, вибір кольору, дизайну та тканини, приклади викрійок.

  Якщо річ несе декоративну функцію, то необов’язково вибирати довговічну тканина. У даному випадку більш важливі колір і фактура вироби. Найчастіше вибирається помітний забарвлення і пластична тканину, яку можна красиво укласти драпіровочнимі складками і прикрасити декором: банти, квіти або стрічки.

  Скільки матеріалу необхідно на чохол

  Після зняття мірок і вибору тканини можна перейти до придбання матеріалу. На пошив одного виробу потрібно близько трьох метрів матерії. Якщо ви бажаєте знати точніше скільки тканини вам потрібно, вирушаючи в магазин, візьміть викрійку. Приклавши її до матерії в тому варіанті, як будете кроїти тканину, ви дізнаєтеся точну кількість.

  УВАГА! Розкрій матерії ведеться в одному напрямку, вздовж нитки основи.

  Робимо викрійку

  Єдиного варіанту викрійки для всіх стільців не існує. Краще всього якщо ви виготовите індивідуальний креслення. Але можна використовувати і кілька готових варіацій, вносячи необхідні корективи для вашої меблів.

  Один з найпростіших прикладів це цельнокроений варіант:

  Чохол на барний стілець своїми руками: види чохлів, вибір кольору, дизайну та тканини, приклади викрійок.

  Для стільців, мають сидіння з округленими краями підійде ака викрійка:

  Чохол на барний стілець своїми руками: види чохлів, вибір кольору, дизайну та тканини, приклади викрійок.

  Якщо ви бажаєте зробити захист тільки для сидіння, то скористайтеся цією варіацією:

  Чохол на барний стілець своїми руками: види чохлів, вибір кольору, дизайну та тканини, приклади викрійок.

  Як вибрати дизайн чохла для стільця

  Вибір декоративних елементів для прикраси житла завжди базувався на загальному стилістичному напрямку приміщення. Для різних кімнат вимоги різні. Але виділяють ряд наступних рекомендацій:

 • Для кухонного приміщення краще варіація вироби, що буде легко зніматися і вдягатися, не заважати при пересуванні людини по приміщенню і володіти особливою зносостійкістю.
 • Для вітальні прийнятні стримані, десь навіть строгі лінії. Бажано використовувати приглушену забарвлення без малюнка або з невеликою геометрією.
 • У спальні прийнятні легкі, повітряні моделі з струмує тканини з воланами і воланами.
 • Дитячі стільці виконуйте з яскравої матерії з веселим малюнком.
 • ВАЖЛИВО! Для виробів, що несуть функцію святкового прикраси краще зробити акцент на декоративні елементи: банти, штучні квіти, стрічки і драпірування.

  Не тільки стильно, але і функціонально

  Чохли на стільці несуть не тільки декоративну функцію, вони захищають вашу меблі від забруднень і ушкоджень. Особливо це актуально, якщо в будинку живуть маленькі діти. Крім цього, вони дають можливість без зайвих витрат, оновити зовнішній вигляд вашого будинку, а також дозволяють старої, зручною меблів знайти друге життя. Адже перетяжка та реставрація — це істотні витрати, які не по кишені багатьом. Зшити чохли для меблів це означає не тільки перетворити інтер’єр, але і цікаво, з користю провести вільний вечір. Ще такий спосіб допоможе додати затишку і тепла вашому сімейному гнездышку.