Декор журнального столика своїми руками: декупаж, як декорувати журнальний столик, декорування, фото

Декор журнального столика своїми руками: декупаж, як декорувати журнальний столик, декорування, фотоНа відміну від громіздких меблів, яка в разі свого старіння і зносу замінюється нами з легкістю, з журнальним столиком розлучитися складніше. На підтвердження цього висловлювання виступає то величезна кількість відеоматеріалів, які дають поради і наочно показують, що можна зробити, щоб журнальний столик ще згодився. Парадоксально, але більшість з нас сприймає цю меблі як щось «рідне», таке затишне і компактне і дарують «нове життя». Яким чином? Декорують його різними способами під будь-який стиль, про що ми і поговоримо більш докладно.

Нове життя старого журнального столика

Зміст статті

 • Нове життя старого журнального столика
 • Види декупажу
  • Вибираємо зображення
  • Підготовка поверхні
  • Алгоритм дій
 • Декупаж тканиною

Як відомо, попит породжує пропозицію, тому у відкритому доступі представлено велику кількість всіляких варіантів як можна декорувати стіл своїми руками. Виявляється, маючи настрій «творити», а під рукою осколки плитки, камінчики, фарбу і навіть банальні шпалери можна старий журнальний столик перетворити в справжній шедевр.

Як вже говорилося раніше, є багато різних технік, але ми будемо говорити про такий, як декупаж, на фото можна побачити приклади.

Декор журнального столика своїми руками: декупаж, як декорувати журнальний столик, декорування, фото

Види декупажу

Це декор, який передбачає нанесення на поверхню предмета аплікацій з тканини або паперу. Також можна зустріти визначення, що це імітація розпису. Одним з видів є художній. Цей термін застосовується до виробу, який штучно зістарили, додали «Ефект павутини» ця техніка застосовується досвідченими майстрами вміють малювати.

Більш простий і активно набирає популярність вид — серветкову. Застосовується назву до декупажу з використанням серветок, вирізок з газет, фотографій до «паперовим носіям». Ще виділяють в окремий вид декупаж з використанням тканини або мережив. Ось на останніх двох видах ми і зупинимося. Декор журнального столика своїми руками починається з вибору матеріалу для декупажу.

Вибираємо зображення

Якщо ми використовуємо серветки, то це простіше. Їх можна взяти кілька штук з готової упаковки, і вони будуть ідентичні до однієї тематичної і колірній гамі. При використанні газетних вирізок складності також не виникнуть. Складніше підібрати фотографії.

ВАЖЛИВО. Фотографії повинні бути загальної тематики і тут потрібно дотримуватися правила: кольорові і чорно-білі фотографії не комбінувати.

Декор журнального столика своїми руками: декупаж, як декорувати журнальний столик, декорування, фото

Підготовка поверхні

Беремо велику наждачний папір і ретельно знімаємо з поверхні журнального столика попереднє покриття. Можна як рулон одягнути на кухонну качалку.

ВАЖЛИВО.Даний етап бажано проводити в медичній марлевій масці і пластикових окулярах. Продукти очищення можуть потрапити в дихальні шляхи і очі, і ці заходи будуть незайвими.

Алгоритм дій

Отже, стільниця підготовлена, переходимо до наступних дій.

 • Шпаклюємо.
 • Наносимо грунт.
 • Фарбуємо. Для цього використовуємо виключно акрилову фарбу, яку необхідно наносити в три шари. Після нанесення кожного, давати вбратися.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Після кожного з перерахованих вище етапів, наше майбутнє виріб необхідно залишати висохнути не менше чотирьох з половиною годин.

 • Наносимо розчин клею і води. Пропорції беремо так, скільки клею стільки і води.

Переходимо до підготовки малюнка. Для цього з серветок ми акуратно обриваємо (саме руками, а не вирізаємо ножицями) необхідні нам фрагменти. Яскравою стороною кладемо по одному на щільну плівку і обробляємо клеєм в чистому вигляді. Після чого, перевертаємо плівку разом з малюнком на підготовлену стільницю.

 • Таким чином, робимо з кожним елементом. Чекаємо, поки все висохне.

ВАЖЛИВО. Клей потрібно наносити широким пензлем.

 • Знову покриваємо поверхню фарбою, але в цей раз добиваємося незначного фарбування контурів наших малюнків. Таким чином, перехід буде виглядати більш природно.
 • Заключний етап — покриття лаком.

Декор журнального столика своїми руками: декупаж, як декорувати журнальний столик, декорування, фото

Декупаж тканиною

Виконуємо весь алгоритм, як і для декупажу серветками до того моменту включно, як ми завдали розчин клею і води. Далі, процедура буде такою:

 • хустка з візерунками, тканина (можливо, однорідного відтінку) добре розгладжуємо праскою і кладемо на стільницю.
 • надійно закріплюємо кінці хустки під стільницею.
 • наносимо клей широкою кистю.

ВАЖЛИВО. Клей розподіляємо від центру до кутів хустки. Не забуваємо проклеїти кінці хустки під стільницею.

 • після того як наше покриття ґрунтовно висохло, покриваємо його прозорим лаком. Знадобиться близько восьми шарів, кожен з яких необхідно попередньо висушити.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Сушити шари клею і лаку бажано на вулиці, так як можуть виділятися токсичні пари.

Ну що ж, як ми бачимо повернути столик непросто до життя, а зробити з нього чудовий елемент декору квартири, зовсім нескладно, достатньо виконати описане декорування. Дерзайте і ваші твори будуть радувати і вас, і ваших гостей.

Декор журнального столика своїми руками: декупаж, як декорувати журнальний столик, декорування, фото