Дитяча ревнощі при народженні другої дитини

Ревнощі, як прояви почуттів, буває не тільки у колі дорослих. Діти теж ревнують, і часом ця ревнощі приносить в сім’ю нещастя і біди.

Зрозуміло, що в сім’ї ревнощі може виникнути тоді, коли батьки виховують кілька дітей, причому, як правило, різного віку.

Як би батьки не стверджували, що вони люблять своїх дітей однаково, це не так. Неможливо любити абсолютно рівно різних дітей, хіба що, якщо це не близнюки.

Батьки самі повинні зізнатися собі в цьому і зайвий раз не закривати очі на те, що де-то вони виявляють несправедливість, і часом поводяться як діти.

Зазвичай ревнощі серед дітей виникає вже в самому малому віці, починаючи з трьох років, коли дитина поступово усвідомлює своє я, хто він у цьому світі.

Тоді ж починають проявлятися всі нехороші риси — надмірна егоїстичність і підвищена потреба в увазі до своєї персони.

Якщо дитя росте в сім’ї один, то не дивно, що з нього виросте справжній егоїст.

Дві дитини або звідки береться ревнощі

Дитяча ревнощі при народженні другої дитини

Багато дорослі люди вважають, що в сім’ї як мінімум має бути дві дитини, щоб жодного з них не було нудно.

Дійсно, не занудьгують ні батьки, ні діти. У дітей ревнощі не знає кордонів. На грунті ревнощів малюк може здійснювати витівки, які несуть серйозної шкоди. Діти дуже мстиві, і помста їх досить винахідлива.

Спочатку мама і тато сміються над тим, як дитина починає ревнувати їх до свого молодшого братика або сестрички. Для них це виглядає досить забавно.

Але в голові малюка живуть зовсім інші думки. Для нього це трагедія, катастрофа світу.

Як так, раніше він був єдиним обожнюванням батьків, а тепер йому доводиться ділити все увагу з кимось ще.

У таких ситуаціях діти відчувають сильний психоемоційний стрес, але мама і тато цього не помічають, не надають значення всього, що відбувається.

Вони раді появі нового чоловічка в їхній родині, буквально впиваються своїм щастям, а старший дитина страждає, переживає.

Безумовно, не всі діти стають ревнивцям в ранньому віці. Хтось веде себе зовсім інакше. Але в міру дорослішання ревнощі може показати себе з іншого боку.

Батьки повинні вжити відповідних заходів, та почати діяти якомога раніше.

Як уникнути ревнощів

Дитяча ревнощі при народженні другої дитини

Не можна після народження нового малюка перекладати всю відповідальність на старшого. Народжували не для нього, йому б і не треба братика або сестричку, а тут ще й за ним треба доглядати.

Ось і весь кінець радісного і безтурботному дитинству. З’явилася відповідальність, а з нею постійні докори і повчання від батьків. І як тут не збунтуватися, не вимагати справедливого ставлення через прояв ревнощів.

Щоб такого не сталося, дорослі повинні давати собі звіт у тому, як вони надходять зі своєю дитиною, змінилося їх ставлення до нього, і проявляють вони до нього любов так, як раніше.