Дитяче ліжечко своїми руками: з дерева, для новонароджених і дітей старшого віку.

Дитяче ліжечко своїми руками: з дерева, для новонароджених і дітей старшого віку.Створення комфортних умов для дітей з народження, стає можливим завдяки придбанню всіляких атрибутів, які полегшують розвиток і виховання дитини. Це коляска, ходики, столик для сповивання, а потім – годування. Вартість дитячих предметів побуту – висока і кожен раз, стикаючись з необхідністю чергової покупки, серйозно замислюєшся над можливістю самостійного виготовлення. Одним з таких атрибутів є ліжечко для дитини і її можна зробити своїми руками.

Плюси самостійного виготовлення дитячого ліжечка

Зміст статті

 • Плюси самостійного виготовлення дитячого ліжечка
 • Визначаємося з моделлю
 • Основні елементи дитячого ліжечка
 • Проста дитяче ліжечко своїми руками
 • Виготовлення дитячого ліжечка з ящиками
 • Як зробити ліжечко-гойдалку для новонароджених
 • Оригінальна ліжко-машинка для дітей постарше

Дитяче ліжечко своїми руками: з дерева, для новонароджених і дітей старшого віку.Покупка нового виробу змушує нести витрати, причому чималі. Якість ліжечка, зібраної на виробництві, не завжди відповідає потребам покупця. Активність дітей, для яких купується виріб, часто стає причиною поломки кріпильних з’єднань дитячого атрибута. Виготовлення ліжечка власними руками дозволить створити надійну конструкцію з таких матеріалів, які будуть відповідати вимогам користувача.

Застосування індивідуальних розмірів, зробить можливим використання виробу до самостійно встановленого віку дитини. Конструкція виробу буде мати неповторний дизайн. При необхідності, ліжечко можна зробити хитної або обладнати поличками для білизни. Купівля готового виробу не завжди задовольняє споживача. Самостійне виготовлення дозволить втілити будь-які побажання батьків і максимально використовувати вільний простір дитячої кімнати.

Визначаємося з моделлю

В залежності від кількості вільного простору, віку дитини та побажань батьків, визначають тип ліжечка:

 • класична;
 • гойдалка;
 • з висувними ящиками;
 • двоярусна;
 • у вигляді якогось із предметів (машинка, паровозик, метелик…).

Коли дитина тільки народилася і необхідний виріб виготовляється як тимчасове, обирають класичну або хитну модель. Якщо розміри кімнати малі і разом з ліжком в дитячій необхідно розташувати полиці для білизни, то перевагу віддають ліжечку з висувними ящиками. При наявності двох і більше дітей, правильним буде виготовлення конструкції з кількома ярусами. Коли дитина підростає і з’являється бажання підкреслити індивідуальні особливості, то оформлення дитячого спального місця у вигляді якого-небудь предмету або тварини, дозволить малюкові відчувати себе затишно і комфортно.

Основні елементи дитячого ліжечка

Конструкції різних моделей зовні відрізняються один від одного, але основою будь-якого спального місця будуть:

 • вертикальні опорні стійки;Дитяче ліжечко своїми руками: з дерева, для новонароджених і дітей старшого віку.
 • каркасні балки або рейки, поздовжні і поперечні, залежно від конструкції опор;
 • дно з ламелями або без, в залежності від матеріалу дна;
 • поручні безпеки (для маленьких дітей);
 • висувні ящики, якщо такі передбачені при проектуванні.

Для виготовлення всіх деталей дитячого ліжка правильним буде використання струганих дощок, які піддавалися ретельній шліфовці. Дно виготовляють з фанери, при необхідності підсилюють поперечними брусками для поліпшення міцності. Циліндричні балясини перил також піддаються шліфовці, для забезпечення гладкості поверхні.

ВАЖЛИВО! Щоб дитина не поранилася і не отримав скалку, після шліфування, всі деталі збирається конструкції уважно оглядають. Після цього, з допомогою наждачного паперу, знімають фаску з кутових поверхонь і роблять їх з мінімальним заокругленням (0,5-1 мм)!

Проста дитяче ліжечко своїми руками

З моменту появи дитини на світ, виникає потреба у визначенні розташування індивідуального місця для сну. Виготовити ліжечко простої конструкції прямокутної форми не складе труднощів, а можливість регулювання висоти дна, дозволить приділяти дитині належну увагу в перші місяці життя.

Для виготовлення знадобляться:

 • оброблені дерев’яні рейки 60х25 мм (або подібного розміру) – для вертикальних стійок каркаса;
 • шліфовані бруски 30х40 мм – для остова поздовжніх перил;
 • дерев’яні стрижні діаметром 15-20 мм (майбутні балясини);
 • лист фанери, товщиною 10 мм для покриття дна.

Дитяче ліжечко своїми руками: з дерева, для новонароджених і дітей старшого віку.

Розміри готової ліжечка з дерева, а відповідно комплектуючих, кожен вибирає самостійно. Рекомендаціями служать найчастіше вживані розміри:

 • висота – 800-900 мм;
 • довжина – 1250-1350 мм;
 • ширина – 650-700 мм;
 • висота перил – 450-600 мм;
 • відстань між балясинами – 100-140 мм

Перед початком роботи бажано виконати ескіз дитячого спального місця і деталювання складових елементів з розмірами і необхідною кількістю кожного з профілів. Після цього готують необхідний столярний інструмент і приступають до виготовлення.

УВАГА! Дно виготовляють із листа фанери товщиною 10 мм, Але надлишок дитячої енергії вимагає застосування збільшеної товщини матеріалу або виготовлення каркаса дна!

Етапи виготовлення:

 • В першу чергу відрізають необхідну кількість заготовок потрібної довжини, кожного з профілів.
 • Приступають до складання бічних стійок. В поперечних рейках боковин свердлять отвори під установку балясин, потім їх вставляють, попередньо проклеївши. Після цього сполучають з вертикальними опорними стійками. Кріплення поперечок зі стрижнями до опори може бути виконано у вигляді шип-паз або за допомогою конфірмантів.
 • При виготовленні каркаса дна використовують будь-який з профілів бруса, для жорсткості підсилюють кількома поперечними рейками. З’єднання брусків каркаса виконують з використанням конфірмантів або саморізів.
 • Вирізаний за розміром лист фанери встановлюють на підготовлений остов і кріплять до нього.
 • Дно встановлюють між опорними стійками на висоті не менше 200 мм, якщо дитина дуже маленький, то піднімають на 400-500 мм
 • Після цього вставляють балясини в поздовжні каркасні рейки і встановлюють бічні поручні.
 • По закінченні складання, готову конструкцію покривають лаком або фарбою в декілька шарів, дають висохнути протягом двох-трьох днів, до усунення запаху від нанесеного барвника.
 • ВАЖЛИВО! Використовуються дерев’яні заготовки повинні мати вологість не більше 25%! Застосування сирого бруса вплине на форму зібраної конструкції!

  Для зручності користування ліжечком, один з поздовжніх каркасів виконують знімним або регулюється по висоті. Це враховують при складанні спального місця. Зняття або регулювання рівня перила досягається за рахунок застосування спеціального кріплення, що забезпечує необхідну функціональність даного елемента. Зміна висоти можна досягти за рахунок поділу каркаса на дві частини або застосування додаткової рейки. Зняття та установка верхнього елемента дозволить змінювати висоту, залежно від потреби.

  Виготовлення дитячого ліжечка з ящиками

  При необхідності спорудження висувних полиць, вимірюють розміри вільного простору під дном вже зібраної конструкції, а також між бічними опорними стійками і стінами чи меблями, розташованими поруч. Для нижньої порожнини виготовляють горизонтальну тумбу, обладнану двома або трьома ящиками в один ряд по висоті. А для вільного кімнатного простору, роблять шафку з висувними ящиками, висота якого сягає рівня перил, а при підвищеній потребі в полках – більшого розміру.

  Дитяче ліжечко своїми руками: з дерева, для новонароджених і дітей старшого віку.

  Початкове планування виготовлення ліжка з дерева з висувними ящиками дозволить краще використовувати корисний простір. Такі конструкції виконують з опорними стійками з цільного матеріалу, що робить можливим кріплення до них напрямні полозок.

  Як зробити ліжечко-гойдалку для новонароджених

  Виготовлення хитної конструкції відрізняється від звичайної, наявністю опорної поперечної дуги між вертикальними ніжками ліжка, які жорстко з’єднують між собою. Її роблять більшого розміру, ніж ширина виробу, а зовнішній радіус дугоподібної перегородки має значення, вдвічі перевищує висоту спального місця. Наприклад, при висоті 800 мм – 1500-1700 мм

  Зовнішні краї полозів роблять вигнутими у зворотний бік або встановлюю додаткові бруски. Це дозволяє обмежити кут нахилу ліжка і уникнути перекидання, що є дуже важливим моментом, особливо коли дитина залишається один.

  Дитяче ліжечко своїми руками: з дерева, для новонароджених і дітей старшого віку.

  Ліжечко-гойдалка може бути виготовлена іншим способом, який використовує принцип колиски. Для цього торцеві стінки виконують з двох площин: одна з них – опорна, а інша обмежує спальне місце. В опорній стійці роблять паз, а в торцеву частину люльки вставляють стрижень відповідного діаметра, але не менше 50 мм Спальне місце підвішується на стержнях з горизонтальною віссю і вільно похитується в різні сторони.

  Оригінальна ліжко-машинка для дітей постарше

  По мірі підростання дітей, необхідність у маленькому спальному місці відпадає, а повноцінне ліжко дитині ще дуже велика. Виготовлення ліжечка-машинки вирішить питання комфортного відпочинку підлітків, які досягли 3-річного віку.

  Дитяче ліжечко своїми руками: з дерева, для новонароджених і дітей старшого віку.

  Як і проста конструкція, машинка потребуватиме виготовлення опорних стійок, дна і поздовжніх каркасних елементів. Поперечні балки роблять у вигляді торцевих частин автомобіля: передній бампер – в ногах, а задню частину, з підвищенням – у головах. Бічні складові вирізають у вигляді силуету сподобалася дитині моделі авто. Всі елементи збирають у єдиний виріб, потім фарбують яскравими квітами і, після висихання – користуються із задоволенням.

  УВАГА! Внутрішню порожнину ліжка можна використовувати для зберігання білизни! Для цього, дно вироби оснащені підйомним механізмом, а трохи вище підлоги, внутрішність зашивають ДВП або фанерою.

  Самостійне виготовлення дитячого ліжка дозволить максимально використовувати внутрішній простір кімнати, забезпечить надійний сон дитини і що дуже важливо, принесе моральне задоволення всім членам сім’ї.