Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.

Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.Полиці є обов’язковими елементами шафи, так як саме вони призначені для правильної організації внутрішнього простору. Крім їх функціональності, важливо також наскільки ергономічно вони розташовані, адже від цього залежить, чи буде зручно ними користуватися. Іноді в готових шафах внутрішнього простору начебто достатньо, але внутрішня конструкція виконана настільки незручно, що виникає необхідність в установці додаткових полиць.

Підготовка до монтажу додаткових полиць у шафу

Зміст статті

 • Підготовка до монтажу додаткових полиць у шафу
  • Вибір матеріалу
  • Обрізка під потрібний розмір
  • Обробка кромочной стрічкою
 • Різновиди розташування і кріплення полиць
  • Застосування меблевих куточків
  • Гвинтова стяжка
  • Застосування шканта
  • Використовувані єврогвинти
  • Конічна стяжка
  • Ексцентрикова стяжка

Якщо виникла необхідність перепланування внутрішнього устрою шафи: виміряти відстань між полицями, додати нові, створити додаткові перегородки, то спочатку необхідно визначитися з тим, які встановлені перегородки. Найбільш часто використовуваним матеріалом є деревно-стружкова плита так звана ДСП.

Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.

Вибір матеріалу

ДСП — оптимальний матеріал для внутрішніх перегородок і полиць шафи. За допомогою його можна легко створити потрібну за розміром і формою полку, зробивши на неї відповідні позначки або розкрій, за яким потім відбувається випилювання. Але є і слабке місце у деревно-стружкової плити – це її гнучкість. Так що якщо планується полку з ДСП, яка буде нести велике навантаження, то потрібно буде потім надати йому додаткову жорсткість. Для цього до полиці кріпиться планка з дерева, що проходить вздовж задньої і передньої кромки.

Обрізка під потрібний розмір

Перед тим як приступити до виготовлення своїми руками полиці слід виміряти габарити шафи в тому місці, де буде встановлюватися елемент. Обов’язково слід перевірити перпендикулярність задній площині шафи і бічних стінок. Для цього використовують косинець. Потім вимірюють два параметра: глибину і ширину – це і буде розмір полиці. Також може виникнути бажання зробити ширину полиць різною. Тоді цей параметр потрібно задати самостійно. Найважливіше:

 • Ширина полиці повинна строго відповідати ширині шафи – інакше полку не ввійде в нього чи буде провалюватися. Для комфортного встановлення полиці можна робити її менше ширини шафи на 1 мм, але не більше.Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.
 • Глибина може строго відповідати глибині шафи при закритих дверцятах або бути менше. Необхідно стежити, щоб цей розмір не виявився великим, навіть на незначну величину, інакше дверцята просто не буде щільно закриватися.
 •  

  Для того щоб виготовити полицю можна звернутися в спеціалізований магазин – вони выпилят її за наданими розмірами. Якщо ця процедура буде здійснювати вдома, то знадобляться:

 • Вимірювальні інструменти — лінійки і куточки.
 • Дриль зі свердлами різних діаметрів.
 • Шуруповерт і кріпильні елементи.
 • Кромочная стрічка та праска для її приклеювання.
 • Матеріал для виготовлення полиць і простий олівець для нанесення розмітки.
 • Обробка кромочной стрічкою

  При використанні плити ДСП, в процесі вирізання потрібних розмірів, утворюється край має непривабливий вигляд. Крім неэстетичности, нерівності краю будуть сприяти тому, що про них буде весь час чіплятися одяг, що призведе до її псування. Для усунення цього недоліку використовують спеціальну клейку кромочную стрічку. Завдяки широкому колірному вибору такої стрічки, не складе труднощів підібрати тон в тон до плити. Кріпиться вона досить просто — потрібно лише докласти стрічку до торця розпиляної полиці і пройтися праскою. Після цього вона повинна надійно зафіксуватися.

  Різновиди розташування і кріплення полиць

  Відразу після того, як полку випиляна, виникає питання – як її кріпити? Наявність вертикальних перегородок дає два можливих варіанти кріплення:

  • по різних осях – важливо дотримати паралельність;
  • по одній осі – ключовим моментом стане створення надійного кріплення між полицями.

  Перший спосіб найбільш простий, в порівнянні з другим.

  Застосування меблевих куточків

  Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.Куточок, який використовується в меблевому виробництві – вельми поширена і зручна фурнітура. Матеріал виготовлення куточків – пластик або дерево. Установка настільки проста, що не вимагає особливих навичок. Фіксація кожного куточка здійснюється саморізом в двох точках – безпосередньо на поличної конструкції і на вертикальній стінці. У професіоналів на сьогоднішній момент цей вид кріплення не користується популярністю. Істотним недоліком є виступаючі частини кріплення.

  Гвинтова стяжка

  Як вид кріплення, гвинтова стяжка складається з гвинта і відповідного йому барильця. Гвинт, вгвинчуючись в отвір барильця забезпечує надійне кріплення між полицею і бічною стінкою.

  Бочонок встановлюється попередньо высверленное отвір. Тут слід розрахувати, наскільки потрібно відступити для отвору від краю, щоб потім вистачило робочого ходу гвинта для надійного з’єднання. Складність даного кріплення полягає в суміщенні отвори барильця з відповідною частиною гвинта, особливо для непрофесіоналів.

  Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.

  УВАГА! До недоліків даного з’єднання відноситься видима частина головки гвинта з зовнішньої сторони вертикальної стінки шафи. Але це можна дещо згладити, використовуючи меблеві заглушки.

  Застосування шканта

  Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.Шкант являє собою вид кріплення, виконуваний з дерева. Для того щоб виготовити його потрібно дерев’яні циліндричні заготовки невеликого діаметра ввести в отвір полиці, заглибивши приблизно наполовину. Друга частина шканта входить у відповідні по діаметру, глибині і розташуванню отвори, висвердлені в бічній стінці шафи.

  Використовувані єврогвинти

  Єврогвинти використовуються в меблях бюджетного класу. За допомогою даного виду з’єднання можна легко скріпити між собою елементи, але в результаті утворюються на зовнішній поверхні стінки численні отвори з утопленими головками гвинтів. На них теж наносять заглушки, що все одно позначається на естетичності. Застосування даного виду кріплення доцільно тільки там, де згодом не виникне необхідність перепланування внутрішньої частини шафи.

  Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.

   

  Конічна стяжка

  Підходить такий вид кріплення для товстенних елементів, що знаходяться в межах від 25 мм до 38 мм. Для її застосування слід вкрутити в вирізану плиту ДСП бочонкообразный корпус. Далі, гвинт встановлюється в бічну стінку зсередини і конічною частиною виставляється у відповідний отвір барильця, де потім фіксується штоком.

  Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.

  УВАГА! Недолік цієї конструкції полягає в тому, що полку, встановлена на такому з’єднанні не в змозі нести велике навантаження. Конічна частина гвинта може її просто не витримати. А ось до переваг варто віднести той факт, що лицьова сторона бічній поверхні залишається недоторканою.

  Ексцентрикова стяжка

  Ексцентриковий затиск – найбільш популярний на даний момент в меблевому виробництві. Популярність обумовлена тим, що цей вид з’єднання практично непомітний (як зсередини, так і зовні), що забезпечує достатню міцність і надійний в експлуатації. До складу ексцентрикового кріплення входять три деталі: стійка, ексцентрик і футорка.

  Додаткові полиці шафа своїми руками: як економно виготовити і закріпити полиці за допомогою меблевих куточків, гвинтовий або ексцентрикової стяжки, евровинтов.

  Вхідні деталі можуть незначно відрізнятися, як правило, за геометричними параметрами, що дозволяє забезпечити при необхідності певне навантаження на полицю і надійність служби всієї конструкції. Так стійка може бути виконана як у вигляді саморіза, так і у вигляді гвинта. А ось варіанти довжина ексцентрика дозволяє домогтися необхідної міцності і выдерживаемой навантаження.

  Складність установки викликана необхідністю точного підгону деталей. В одній панелі встановлюється муфта, в яку вкручується ексцентрик, закріплений на іншій панелі. Потрапляючи в головку штока ексцентрик при своєму повороті, створює затягує з’єднання.