Допомоги на дитину в Москві та інших містах Росії

В даний момент В нашій Росії діє система, що забезпечує громадянам, які мають дітей, соціальну підтримку. Головним чином, молодим батькам належить отримання соціальних виплат, які призначаються або при народженні малюка, або протягом перших 3-х років його життя. Які ж посібники на дитини належить отримувати молодим сім’ям?

Основні заходи підтримки дитинства та материнства

Допомоги на дитину в Москві та інших містах Росії

Чинне законодавство визначило 3 важливих підгрупи соціальних виплат, які призначені для забезпечення дітей.

 • Допомоги на дітей прийнято поділяти на федеральні або регіональні. Перші види виплат нараховуються всім без винятку громадянам РФ, незалежно від місця їх безпосереднього проживання. Регіональні виплати нараховує місцевий бюджет певних регіонів. Як правило, регіональні нарахування виступають в якості додаткових матеріальних нарахувань до федеральним посібниками. При цьому тільки від самого регіону залежить, які грошові суми призначити в якості соціальної допомоги, і є необхідність призначати їх взагалі.
 • Соціальні нарахування можна розділити на одноразові, а також щомісячні. Одноразові нарахування отримують батьки на дитину тільки один раз за весь час. А ось щомісячні нарахування молоді батьки можуть отримувати на дитину щомісяця до досягнення останнім певної вікової категорії.
 • Посібники на дитини залежать і від кількості дітей в сім’ї. Наприклад, багатодітним сім’ям покладені більш суттєві матеріальні нарахування, ніж сім’ям з одним малюком.
 • Допомоги на дітей, діючі в Росії

  Допомоги на дитину в Москві та інших містах Росії

  Щоб не пропустити ні одного соціального нарахування від держави, яке належить одержати молодим сім’ям на дітей, необхідно привести всі дані за хронологічним порядком.

  Одноразова допомога для майбутніх мам, які стали на облік у жіночу поліклініку на ранніх термінах вагітності?

  Щоб отримати право на виплату зазначеного виду соціальної допомоги, майбутня матуся повинна встати на облік в жіночій консультації за місцем проживання до 12-ти тижневого терміну вагітності.

  На сьогоднішній момент зазначена виплата визначена в 438 руб. 87 копійок, в 2016 році планується цю пільгу підняти до 576 руб. 83 копійок.

  Щоб отримати належні матеріальні засоби, молодій мамі потрібно звернутися за допомогою не пізніше 12-ти місяців з дня народження свого малюка.

  Безкоштовні медикаментозні засоби і вітаміни вагітним жінкам

  На жаль, зазначена програма діє не в кожному регіоні нашої Росії. У тих регіонах, де таке соціальна допомога є дієвим, вагітна жінка може щомісяця отримувати певні медикаменти зі списку лікарських чи вітамінізованих коштів, які їй призначає лікуючий гінеколог.

  Посібники, оформляються з 30-тій тижні вагітності

  Допомоги на дитину в Москві та інших містах Росії

  Декретні нарахування

  На 30 тижні або на 28 (при багатоплідній вагітності) молода матуся може звернутися до свого лікаря за листком тимчасової непрацездатності.

  Після того, як листок тимчасової непрацездатності жінкою отриманий, він повинен бути пред’явлений за місцем служби вагітної. Після оформлення всіх необхідних документів жінці нараховуються декретні виплати, які дорівнюють 100% від середніх зарплат за 2 останні роки.

  Бухгалтерія підприємства зобов’язана нарахувати декретні виплати протягом 10-ти календарних дат після подачі співробітницею всіх необхідних документів. А кошти виплачуються на перший день, що припадає для виплат заробітних плат всім співробітникам підприємства або організації.

  Родовий сертифікат

  Разом з отриманням листка про тимчасову непрацездатність, майбутня мама повинна оформити в жіночій поліклініці і родової сертифікат. Документ складається з 3-х талончиків, які призначені для видачі певного соціального органу.

 • Перший чек на суму 3000 руб. призначений на оплату медичних послуг, які отримала вагітна жінка за період лікування в медичному закладі. Даний чек передається в бухгалтерію жіночої консультації.
 • Другий чек на суму 6000 руб. покладено на оплату послуг, які будуть надані майбутньої матусі в пологовому будинку. Відповідно, цей талон залишається в пологовому будинку.
 • Третій чек на загальну суму 1000 крб. показаний, як оплата безпосередніх послуг педіатрами малюкові в перший рік його життя. Цей чек повинен бути переданий в дитячу поліклініку.
 • Регіональні нарахування

  Адміністрація деяких регіонів додатково підтримує материнство і раніше дитинство, тому виплачує соціальні пільги на певних термінах вагітності. Зокрема, в Москві і всієї Московської області діє програма, де майбутнім мамам на термінах своєї вагітності до 20-ти тижнів, які стали на облік у жіночу лікарню, виплачується регіональна сума в 600 руб.

  Посібники, призначені для отримання після народження малюка

  Допомоги на дитину в Москві та інших містах Росії

  Разова (одноразова) соціальна виплата

  Правом на отримання зазначеного виду одноразового нарахування володіє будь-який з батьків або особа, яка замінює їх. При появі на світ двох і більше малюків призначений сума виплачується на кожного новонародженого. Тоді, коли дитина народжується мертвим, то право на нарахування допомоги зникає.

  Якщо мама чи тато новонародженого малюка офіційно працевлаштовані, то вони отримують одноразові нарахування за місцем своєї трудової діяльності (з перерахуваннями зарплатних виплат). Якщо ж батьки є безробітними, то належні матеріальні кошти можна отримати в органах Соцзабезу.

  На 2015 рік сума одноразової допомоги визначена — 11 703 руб. 13 копійок. У майбутньому році ця ж сама сума соціального нарахування збільшиться до 15 382 руб. 17 копійок.

  Щомісячна соціальна допомога, призначена дітям до досягнення ними 1, 5 років

  Правом на отримання даного виду соціального нарахування володіє будь-який з батьків новонародженого або бабусі або дідусі, які надають безпосередній догляд за малюком.

  Якщо правовласник на нарахування допомоги працює неповний трудовий день, то щомісячні нарахування залишаються за ним. Тоді, коли батьки є безробітними і «стоять» на обліку в місцевому центрі зайнятості, то один з них повинен вибрати, яка соціальна виплата буде нараховуватися: допомога на малюка або ж виплата по безробіттю.

  Суми щомісячних допомог на дітей до досягнення ними 1, 5 років нараховуються наступним чином:

  • для працюючих громадян сума становить 40% від середнього заробітку;
  • мінімальна сума щомісячного посібники на одного малюка складає — 2194 руб. 34 копійки; для двох та більше дітей — 4388 руб. 67 копійок. У майбутньому році ці суми будуть складати: 2884 руб. 16 копійок і 5768 руб. 31 копійка відповідно;
  • максимальні щомісячні нарахування не повинні перевищувати 8777 руб. 35 копійок на першого малюка і 17990 руб. 75 копійок на другого, а також і наступних дітей.

  Щомісячна соціальна допомога, призначена малюкам до досягнення ними 3-х річного віку

  Зазначене нарахування вводиться поступово. Не у всіх регіонах нашої Росії діє положення про призначення цих виплат. На сьогоднішній день тільки 69 регіонів Росії мають право на нарахування даного виду соціальної пільги.

  Материнський капітал

  Допомоги на дитину в Москві та інших містах Росії

  При народженні 2-ого дитини (а також наступних дітей) федеральними органами призначається право на нарахування материнського капіталу. У 2015 році сума цих нарахувань вказана в 435 026 руб., в 2016 році сума індексується до 477 942 руб. 40 копійок.

  Забезпечення дитини до досягнення нею 3-х річного віку безкоштовними медикаментами

  Законодавчими органами встановлено, що дитину до досягнення нею 3-х річного віку належить забезпечувати лікарськими безкоштовними медикаментами, які можуть бути виписані лікарем педіатром. Для багатодітних сімей вікова категорія малюків збільшується до 6-ти років.

  Пільги для багатодітних сімей

  Зазначене соціальне нарахування є регіональним, тому не у всіх містах Росії багатодітні батьки мають право на отримання цього виду допомоги.

  На сьогоднішній день 53 регіону Росії виплачують щомісячні посібники на дитини для багатодітних сімей. Сума матеріального нарахування коливається (в прямій залежності від регіону) і нараховується батькам від 6000 руб. і до 11 000 руб.

  Виплати дружинам військовослужбовців

  Для дружин військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом, покладені щомісячні матеріальні виплати на дитину або дітей.

  • Одноразова грошова виплата при народженні малюка складає 24 359 руб. 27 копійок.
  • Щомісячне посібник на дитини дорівнює 10 439 руб. 69 копійок.

  Додаткові пільги

  Податкові відрахування на дитину. Стандартної виплатою мають право скористатися обоє батьків. З мінімальної суми від заробітку не вираховується 13 % прибутковий податок.
  Соціальний податковий відрахування. Даний вид допомоги дозволяє отримати 13 % стандартного податку від суми, яка була виплачена за навчання дитини або дітей.

  Компенсація за відвідування дитячого садка. Батьки дитини, яка відвідує дитячий садок, мають право на повернення певного відсотка від суми, сплаченої за утримання малюка в дитячому садку. Сума компенсації нараховується від 20% до 70% від призначеної суми за місяць.