Дзеркало сонце своїми руками: дизайн та конструкція, матеріали

Майструвати що-небудь своїми руками — не тільки цікаве і захоплююче проведення часу. Вона також економить фінанси, розвиває творчі здібності і вчить чогось нового. Крім того, ні в одному магазині не буде знайти такою ж оригінальною і красивою речі, яка вийде у вас. Сьогодні ми розповімо, як виготовити дзеркало сонце своїми руками. Цей предмет прикрасить будь-який інтер’єр, а також допоможе завжди виглядати ідеально, куди б ви не прямували.

Дзеркало сонце своїми руками: дизайн та конструкція, матеріали

Який дизайн і конструкцію вибрати?

Зміст статті

 • Який дизайн і конструкцію вибрати?
 • Необхідні матеріали та інструменти
 • Виготовляємо дзеркало-сонце своїми руками

Існує величезна кількість різних видів таких дзеркал, для яких немає чіткої класифікації. Основна їх особливість — кругла форма самого скла і обрамляють його промені з різного матеріалу. При виборі варто враховувати два критерії: матеріал, який є у вас вдома і розмір бажаної речі. Наприклад, ідеально підійдуть закусочні виделки, які можна буде з’єднати один з одним, покрити фарбою і ось вже чудове дзеркало готово!

ВАЖЛИВО! Сонце підійде до багатьох видів інтер’єру, але все ж не до всіх в силу свого екзотичного виду. Тому дуже важливо представити, як буде виглядати готове дзеркало у вашій кімнаті. Можливо, для того, щоб зробити його більш відповідним, потрібно змінити тільки колір так званих променів, а, може, краще спробувати повісити його в іншій кімнаті.

Важливо також розуміти, що хоч це і дзеркало, воно носить скоріше декоративний характер за рахунок дуже маленького розміру. Ви, звичайно, можете зробити його більше, але тоді знадобиться набагато більше матеріалів, а також промені, які повинні бути досить довгими, будуть займати занадто багато місця. Масивне дзеркало-сонце буде виглядати безглуздо. Краще зупинитися на середніх варіантах.

Дзеркало сонце своїми руками: дизайн та конструкція, матеріали

Необхідні матеріали та інструменти

Для того щоб змайструвати таку річ своїми руками, не знадобиться якихось особливих матеріалів, які потрібно було купувати спеціально. Ось список того, що вам буде потрібно:

 • Закусочні вилки або ложки.
 • Картон.
 • Непотрібне кругле дзеркало, наприклад, пудрениці.
 • Акриловий грунт.
 • Акрилова фарба потрібного кольору (зазвичай це золотий або відтінки коричневого).
 • Різак.
 • Кисті.
 • Ось такий набір виходить. Варто зауважити, що ті дзеркала-сонце, які продаються у магазинах і коштують так дорого, найчастіше виконані з дерева. Саме їх промені. Тому в більшості випадків майстри-самоучки схиляються до таких відтінків фарби, які будуть нагадувати справжні предмети інтер’єру, виконані професіоналами.

  Виготовляємо дзеркало-сонце своїми руками

  Коли всі матеріали знайдені і підготовлені, можна приступати до роботи. Першим ділом потрібно буде виділити основу для майбутнього дзеркала — з щільного картону.

  • Спочатку виріжте квадрат, приблизно відповідний під розміри скла, яке приклеєне надалі.
  • Потім помістіть на нього скло, намагаючись зробити це якомога рівніше і акуратніше. Важливо, щоб клей, який ви використовуєте, не витікав з-під скла і не псувала всю основу, інакше подальші елементи можуть приклеїтися неакуратно, тоді вся виріб буде зіпсовано. Краще зробити все правильно відразу, ніж витрачати час на нескінченні переробки.
  • Потім слід приступити до вилочкам — майбутнім променів. Їх слід покрити золотою або будь-який інший акриловою фарбою. Якщо їх початковий колір перекрити не виходить, доведеться займатися ще і грунтовкою. У цьому випадку вилки треба покрити грунтом у кілька шарів і тільки після цього зафарбовувати фарбою.

  ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що дуже важливо давати кожному шару ретельно висохнути перед тим, як наносити новий. Звичайно, від такого підходу процес роботи може значно затягнутися, але вийшло виріб буде виглядати набагато красивіше і порадує око кожного, хто помітить його на стіні вашої кімнати.

  • Наступним кроком стане примірка вилок до основи. Спочатку розмістіть чотири з них рівномірно один від одного, а потім додайте інші. Не варто відразу ж фарбувати усі елементи, їх може виявитися занадто багато. І якщо у випадку нестачі ви зможете просто зробити ще кілька, зайві вилки, пофарбовані акриловою фарбою, залишаться непотрібними і марними предметами, які доведеться викинути.
  • Якщо все в порядку, то можна приклеювати їх до основи. Краще клеїти промені більш щільно один до одного, щоб вийшло даний кругле сонечко. Заключним етапом стане ще одна фарбування вже готового виробу. Тепер воно буде сяяти, як сонце!

  Якщо ви плануєте повісити дзеркало на стіну, а не поставити де-небудь на комоді, то знадобиться також кріпильний елемент ззаду. Можна взяти його від старої непотрібної фоторамки.

  Тепер ви знаєте, як самостійно виготовити дзеркало-сонце для того, щоб урізноманітнити інтер’єр вашої квартири!

  Дзеркало сонце своїми руками: дизайн та конструкція, матеріали