Дзеркало з підсвічуванням своїми руками: вибір дизайну, матеріали та інструменти, збірка

Елегантно і естетично виглядає дзеркало з підсвічуванням. Такий виріб можна повісити над туалетним столиком в спальні, передпокою і ванної. Для самостійного виготовлення предмета інтер’єру не потрібно особливої майстерності. Сьогодні ми розглянемо покроково, як зробити дзеркало своїми руками.

Вибір дизайну для створення дзеркала з підсвічуванням

Зміст статті

 • Вибір дизайну для створення дзеркала з підсвічуванням
 • Підготовка матеріалів та інструментів
 • Як зібрати виріб
 • Особливості декорування
 • Нюанси використання дзеркала з підсвічуванням для ванної кімнати

Дзеркало з підсвічуванням своїми руками: вибір дизайну, матеріали та інструменти, збіркаЄ кілька варіантів дизайну, які можна використовувати для створення виробу (колір буде залежати від інтер’єру вашого задуму):

 • Прямокутне гримерное дзеркало з лампами на рамці фасаду.
 • Овальне або кругле дзеркало з підсвічуванням за дзеркалом із звичайних або LED ламп.
 • Виріб з підсвічуванням зі світлодіодним стрічки.
 • Декоративне дзеркало, як прикраса, на полотні.
 • Який би дизайн ви не вибрали, спочатку необхідно визначитися з розмірами і призначенням предмета. Наприклад, якщо виріб робиться у ванну кімнату або в приміщення з підвищеною вологістю, то не варто вибирати лампи розжарювання. Тут краще підібрати світлодіодні освітлювальні прилади.

  ПОРАДА: роблячи гримерное дзеркало необхідно враховувати, що гарячі елементи можуть завдати опік.

  Підготовка матеріалів та інструментів

  Дзеркало з підсвічуванням своїми руками: вибір дизайну, матеріали та інструменти, збіркаНе у кожного в будинку знайдуться спеціальні столярні інструменти, тому будемо вибирати матеріал, який не потрібно довго обробляти. Для початку підготуємо ряд загальних для перших трьох варіантів дизайну інструментів:

 • Світлодіодні лампи матові або стрічка.
 • Дзеркало.
 • Патрони з цоколем Е27 або Е14 — кількість буде залежати від розмірів продукту.
 • Електричний шнур, вилка і перемикач.
 • Для короба вибираємо меблевий дерев’яний щит, який попередньо распиливаем на 8 прямокутних планок. Розмір робимо за параметрами дзеркала. Для більш естетичного вигляду можна на 4 деталях спиляти краю під кутом 45 градусів. Ошкуріть краю можна наждачним папером.
 • Покриття для короба. Рекомендується вибирати: морилку будь-якого кольору, емаль або меблевий лак.
 • Металеві куточки і планки, саморізи і шуруповерт.
 • Свердло по дереву 38 мм.
 • Кріплення до стіни.
 • ПОРАДА: для третього варіанту можна замість дерев’яного короба взяти вузький металевий (пластиковий) каркас, на який кріпитиметься, за допомогою меблевого клею, дзеркало.

  Для останнього способу потрібно придбати тонке дзеркало і алмаз для вирізу необхідних фігур. Також доведеться придбати власники і полотно, на яке ви захочете встановити відображають елементи. Полотно може бути дерев’яна або пластикове.

  Як зібрати виріб

  Дзеркало з підсвічуванням своїми руками: вибір дизайну, матеріали та інструменти, збіркаПідготувавши всі необхідні інгредієнти, переходимо до складання дзеркала з підсвічуванням для ванної своїми руками.

  1 варіант дизайну. Дерев’яні деталі вирізані скріплюємо за допомогою металевих пластин на тильній стороні роботи. Слід зробити улоговинку по внутрішньому краю рами. Далі покриваємо виріб обраної фарбою.

  ПОРАДА: для більш гарного ефекту, покриття наноситься в кілька шарів. Якщо ви вибрали лакове покриття, то слід переконатися, що воно термостійке.

  Робимо отвори під патрони. Відстань між отворами повинне бути не менше 12-15 див. Потім встановлюємо цоколь і підводимо до кожного проводу. Повинна вийти ланцюжок.

  ПОРАДА: для того щоб світло не било в очі при використанні предмета, рекомендується ставити трохи ламп або зробити подвійну паралельну проводку. В останньому випадку патрони підключаються через один, і на кожну ланцюг потрібно поставити окремий вимикач.

  Як зробити своїми руками дзеркало з лампочками? Після монтажу електричних елементів, необхідно заховати оголені контакти під клейку стрічку або замазати клоччям. Залишилися дерев’яні деталі кріпимо куточками перпендикулярно до рами і закріплюють дзеркальне полотно. Його можна посадити на меблевий край або зміцнити пластинами.

  У нас вийшло гримерное дзеркало з підсвічуванням на стіну, виконаний своїми руками.

  2 варіант дизайну. Спочатку збивається короб. Він за розмірами повинен бути менше дзеркального полотна. Лампи кріпимо по периметру, як в першому способі. Необхідно пам’ятати, що світлові елементи повинні розташовуватися на зовнішньому краї короби. Дзеркало клеїться зверху на короб меблевим клеєм.

  ПОРАДА: підсвічування не обов’язково робити з 4 сторін. Деякі майстри кріплять освітлення тільки з двох сторін.

  3 варіант дизайну. Робиться також, як другий, тільки замість ламп клеїтися світлодіодна стрічка. Стрічку можна закріпити на саме дзеркало з лампочками по периметру, виконана своїми руками, з тильної сторони, підібрати кріплення до стіни і користуватися виробом. Перш ніж відрізати частину стрічки з рулону, необхідно дізнатися, як правильно це зробити.

  Деякі стрічки продаються з самоклеючі підставою. Якщо воно відсутнє, рекомендується для установки скористатися двостороннім скотчем.

  4 варіант дизайну. Як зробити дзеркало з лампочками? Тут необхідно підібрати полотно, на яке кріпиться кілька заздалегідь вирізаних дзеркал. Графічні контури відбивають деталей залежать від вашої фантазії і майстерності. Для першого разу спробуйте зробити кілька трикутників (кіл, прямокутників, підійде будь-яка проста фігура). На полотні робляться отвори для проводки, в місцях кріплень дзеркальних частин. Потім світлодіодна стрічка наклеюється на зворотний бік кожного елемента. Шнури виводяться за основу.

  ПОРАДА: можна наклеїти стрічку по периметру або з двох сторін самого полотна, тоді дзеркальні фрагменти просто клеяться на клей меблевий до основи.

  Відображають деталі монтуються до щита за допомогою спеціальних кріплень.

  Таку прикрасу можна розмістити у будь-якому інтер’єрі будинку або офісу.

  Особливості декорування

  Дзеркало з підсвічуванням своїми руками: вибір дизайну, матеріали та інструменти, збірка

 • Якщо ви хочете зробити овальне або кругле дзеркало з лампочками своїми руками, виберіть третій спосіб виготовлення.
 • Можна наклеїти дзеркало на будь-яку основу (4 варіант) і світлодіодну стрічку закріпити на полотно. Красиво відображають поверхні виглядають на склі, на кольоровому пластиці, металі. При виборі клею, порадьтеся з продавцем, який найкраще підійде для вашого випадку.
 • Якщо виникнуть проблеми з встановленням електричних елементів, порадьтеся з професіоналами. Вони підкажуть як краще провести проводку.
 • Не варто забувати, що світло від дзеркала не повинен світити в очі.
 • Існує велика кольорова палітра лампочок і стрічок, які можна використовувати при декоруванні. Можна поєднувати кілька кольорів.
 • Нюанси використання дзеркала з підсвічуванням для ванної кімнати

  Дзеркало з підсвічуванням своїми руками: вибір дизайну, матеріали та інструменти, збірка

 • Перед виготовленням продукту у ванну, необхідно визначитися з його місцем розташування. Від цього будуть залежати габарити виробу.
 • Також варто звернути увагу на інтенсивність освітлення, це відбитися на підборі та кількості ламп.
 • Не рекомендується монтувати електричні деталі поруч з водою.
 • Підбираючи матеріал, слід враховувати підвищену вологість в приміщенні. ЛДСП і МДФ сильно страждають від парів і випарів. З часом вони розбухають, і виріб втрачає свій первісний вигляд. Деякі метали бояться вологи, це слід пам’ятати при підготовці.
 • При збірці необхідно ізолювати всі контакти і помістити їх у герметичні труби або кабель-канали (в окремих випадках дроту можна покрити герметиком).