Фрезерний стіл своїми руками: стіл для фрезера своїми руками з кресленнями, столик для ручного фрезера креслення

Питання про те, як самому зібрати стіл для побутового фрезерного верстата, виникає перед домашніми умільцями. Це цілком логічно. Це установка, на якій фрезеровочное пристрій монтується стаціонарно, а оброблювана деталь переміщається по спеціально виготовленому столу.

Фрезерний стіл своїми руками: стіл для фрезера своїми руками з кресленнями, столик для ручного фрезера креслення

Конструкції та види

Зміст статті

 • Конструкції та види
  • Тип столу
 • Покроковий алгоритм
  • Визначаємося з конструкцією, креслення
  • Необхідні матеріали
  • Зробіть стільницю
  • Споруджуємо міцне підстава
  • Врезаем робоче підстава

На практиці існує безліч варіантів виконання фрезерних стовбурів. Домашні умільці створюють своїми руками неповторні конструкції для своїх потреб. Але у всіх варіантів є одна об’єднуюча їх тонкість – габарити столу. Наприклад, може бути використаний стіл з габаритами 900*480*300 мм.

Тип столу

Перед виконанням робіт слід зрозуміти, який власне стіл потрібен. На практиці застосовують такі типи столів:

 • постійні;
 • переносні;
 • агрегатні.

Фрезерний стіл своїми руками: стіл для фрезера своїми руками з кресленнями, столик для ручного фрезера кресленняЯкщо в планах домашнього майстра коштує робота за межами будинку, то для нього цілком підійде переносне виріб. Його допустимо встановити на шасі і абсолютно спокійно переміщати по території майстерні. Для майстерні, розміщеної у невеликому приміщенні, буде хороший агрегатний варіант, який представляє собою розширення стільниці пільного столу або її поворотне виконання. Практичність застосування фрезера, встановленого на столі, виражається у вдосконаленні та надійності роботи з деревом і, зрозуміло, в швидкості виготовлення деталей. Принцип роботи цього пристрою укладено в наступному – фрезер жорстко встановлений, а заготовка переміщується щодо нього. Така конструкція надає широкі можливості при обробці заготовок. В результаті заготовки виготовляють з якістю не меншим, ніж у виробничій майстерні, оснащеній відповідним обладнанням. При створенні фрезерного столу, бажано врахувати можливість його модернізації. Не завадить продумати і пристрій допоміжних ящиків, які тільки додадуть додатковий комфорт в роботі.

Покроковий алгоритм

Використання домашнього фрезерного пристроїв істотно розширює можливості домашнього умільця в частині обробки деревини і м’яких матеріалів. Насамперед потрібна основа, на якій буде встановлена стільниця. Для складання каркаса під фрезерний стіл застосовують металевий профіль квадратного або прямокутного перерізу. Використання такого профілю додасть конструкції додаткову жорсткість і надійність. Для складання станини доцільно використовувати електродугове зварювання. У позначеному місці буде встановлена монтажна пластина. Головна вимога, яка пред’являється до цієї процедури — забезпеченням якісної площини стільниці.

Фрезерний стіл своїми руками: стіл для фрезера своїми руками з кресленнями, столик для ручного фрезера кресленняПосадочне місце під пластинку повинно мати закруглення. Це можна виконати з застосуванням звичайного напилка. Після того як настановна плита підігнана, з використанням фрезера в ній проробляють отвори, в яких буде встановлений сам фрезер. У нижній частині стільниці необхідно виконати вибірки, згодом у них буде встановлений кожух пиловловлювача. Якщо у планах майстра варто використання додаткових пристосувань, то саме час виготовити під них отвори або пази. Після, виконаних робіт можна починати складання столу. Послідовність дій полягає в наступному – фрезерувальний агрегат заводять знизу і фіксують на стільниці. При цьому треба зауважити, що головки шурупів повинні бути втоплені. Після установки фрезерного інструменту можна закріпити стільницю до остова. У конструкції стільниці не завадить і наявність притискного пристрою. Воно стане в нагоді при обробці заготовок з великими розмірами. Для складання такого пристрою потрібні ролики або шарикопідшипник. Його зміцнюють у утримуючих механізмі, який закріплений на певній відстані від стільниці. Використання такого пристосування забезпечить щільне притиснення напівфабрикату з великими розмірами, коли її пропускають при обробці. Це дозволить не тільки збільшити точність обробки, але і підвищити рівень безпеки роботи.

Визначаємося з конструкцією, креслення

Саморобний фрезер – це просте, але все ж технічний пристрій і перед його виготовленням бажано підготувати креслення, якщо з цим виникли труднощі, то робочі креслення можна знайти на відповідних ресурсах в інтернеті.

ДОВІДКА. З готовими кресленнями вам буде набагато простіше працювати.

При великому бажанні можна виконати фрезерувальний стіл з звичайного верстата. Але, як показує практика має сенс виготовити окрему конструкцію. Це, до речі, легко пояснити. Під час роботи електричний фрезер створює серйозні вібраційні навантаження. Тому стільниця відрізняється стійкістю до зовнішніх впливів і міцністю. Треба пам’ятати про те, що це пристрій монтують з нижньої частини і тому під нею повинен бути визначений незайнятий об’єм. При монтажі фрезерующего обладнання на знову створений стіл використовують настановну платівку, що володіє необхідною надійністю і жорсткістю. Для виробництва настановної пластинки бажано використовувати сталевий лист, листи, МДФ, фанери або текстоліту.

Конструктивно фрезерувальний верстат – це остов з встановленою на нього стільницею. На практиці, багато домашні умільці оснащують таку конструкцію інструментальними шухлядами для збереження технологічних пристосувань, необхідних для продуктивної праці.

Не можна забувати і про локальному освітленні. Для цього на площині інструментального столу допустимо змонтувати освітлювальний прилад, що забезпечує достатню видимість в місці фрезерування.

На підставі більшості сучасних пристроїв вже виконані пази, їх застосовують для фіксації інструменту до настановної плиті. Якщо таких отворів немає, то доведеться їх виконати і нарізати в них різьблення. При монтажі пристрою на верстат потрібно дотримати всі заходи безпеки.

Фрезерний стіл своїми руками: стіл для фрезера своїми руками з кресленнями, столик для ручного фрезера креслення

Необхідні матеріали

Для самостійного виготовлення стільниці потрібно використання таких матеріалів — металевого прокату або брусків, виготовлених з деревини. Для їх обробки потрібно використання кутошліфувальною машини. Не завадить наявність ножівки по металу, зрозуміло, всі роботи повинні проводиться з використанням вимірювального інструменту – рулетки, сталевого куточка і рівня.

Остов під стільницю виготовляють з дерев’яних брусків або металевого профілю. Слід зазначити, що дерев’яна конструкція буде мати меншу жорсткість і міцність, на жаль, дерево може розсихатися. Не можна забувати про вібрації, яка виникає під час експлуатації фрезера.

Для кріплення стільниці до основи потрібно використання різьбового кріплення, при встановленні її на місце, необхідно зробити так, щоб головки були втоплені в тіло стільниці.

Зробіть стільницю

Одна з ключових характеристик столу для фрезерування – її висота над рівнем підлоги. Сучасна ергономіка говорить про те, що оптимальна висота розташування стільниці від підлоги лежить у діапазоні від 800 до 900 мм. На опори столу можна зміцнити регульовані опори. Вони дозволять регулювати висоту стільниці.

Для отримання робочого столу фрезерующего пристрою беруть верхню кришку від непотрібного кухонного столу. Вони виготовлені з плити ДСП, товщиною 26 або 36 мм. Поверхня такої плити закрита пластиком, стійким до зносу. Таке покриття забезпечує нормальне ковзання напівфабрикату під час переробки. Для столу допустимо застосовувати плити МДФ або ДСП товщиною 16 мм і вище.

Отвір для вильоту фрези складно виконати з використанням круглого ріжучого інструменту, тому його доопрацювання до необхідних габаритів доведеться з використанням напилка.

Фрезерний стіл своїми руками: стіл для фрезера своїми руками з кресленнями, столик для ручного фрезера креслення

Споруджуємо міцне підстава

Нижня частина кістяка повинна бути спроектована і виготовлена таким чином, щоб робочого нічого не заважало. Здебільшого станина має наступні розміри 900х500х1500 мм. Підстава фрезерующей головки має бути стійке до зовнішніх впливу, зокрема, вібрації. Саме на цю складову частину фрезерующей установки припадає основна частина навантаження. Підстава — каркас, зроблений з металопрокату або дерев’яних брусків. На цьому каркасі і встановлять робочий стіл.

Багатоцільовий стіл починають монтувати з установки на стільниці вже зібраний остов. Настановну пластину до того місця, де вона повинна бути встановлена відповідно до вимог робочої документації і обводять її силует. Потім, слідуючи обрису, потрібно вибрати шар матеріалу. Для цього застосовують ручний фрезерний верстат з фрезою на 6-10 мм. Розмір западини повинен бути таким, щоб установча платівка лягла урівень з площиною робочого столу.

Врезаем робоче підстава

Так як стільниця має значну товщину 16 мм, то монтажна плита повинна бути трохи менше. Разом з тим вона повинна володіти міцністю, незважаючи на те, що ви виготовляєте столик для ручного використання. Для виготовлення пластинки застосовують листи із сталі або текстоліт з товщиною 4-8 мм Габарити настановної пластинки повинні відповідати розміру підстави фрезерної установки. Стиковка самого фрезерувальних пристрою і настановної пластинки виконується через отвори, які вже є у підставі фрезера. Якщо їх там немає, то доведеться їх просвердлити і нарізати різьбу.

Розміри і розміщення вушок для стикування настановної пластинки і корпуси повинні бути пропорційні один одному. Щоб уникнути помилок при виготовленні настановної пластинки доцільно завчасно виготовити її ескіз, на якому вказують її габарити, також вказані розміщення отворів і розмір різьби.

Фрезерний стіл своїми руками: стіл для фрезера своїми руками з кресленнями, столик для ручного фрезера креслення