Гірськолижні курорти Болгарії для всієї родини

Здається дивним, що теплі країни можуть залучати любителів зимового активного відпочинку. Але це так, і прекрасним прикладом може служити Болгарія, гірськолижні курорти якої щорічно збирають безліч туристів з різних країн. Одних приваблює м’який клімат, інших – нетривкий трансфер, третє – прекрасний рівень обслуговування при невисоких цінах, чотирьох – можливість легко знайти спільну мову з місцевими жителями. Всі ці фактори важливі і для батьків, які планують зимовий відпочинок з дітьми в Болгарії. Кидпассаж пропонує розібратися, чому гірськолижні тури в цю країну стають все більш популярними, і які вигоди принесе сімейний відпочинок в Болгарії.

Гірськолижні курорти Болгарії для всієї родини

Гірські лижі в Болгарії

Є гірськолижні регіони, відомі навіть тим, хто жодного разу на лижах не катався, – Альпи, наприклад. Але дотримуючись влучним зауваженням, що краще гір можуть бути тільки гори, пропонуємо дізнатися більше про гірських масивах на території Болгарії: Родопи, Пірін і Ріла. Саме на їх схилах розташовані кращі гірськолижні курорти Болгарії.

Гірськолижний туризм – не новий напрямок в турбізнесі країни. Але в останнє десятиліття цей сегмент ринку активно розвивається, і якість обладнання лижних центрів зростає. При цьому зимові курорти Болгарії зберігають невисокі ціни на проживання і катання. Можна з упевненістю сказати, що в цій країні співвідношення ціни і якості послуг приємно радує. Літній відпочинок в Болгарії давно вже не потребує реклами – цю країну з радянських часів вважають дитячою здравницею. А наскільки підходить для дітей гірськолижна Болгарія? Якщо уважно поставитися до вибору курорту, то можна організувати повноцінний і приємний відпочинок для всієї родини.

Лижні курорти Болгарії

Найбільш придатними місцями для зимового сімейного відпочинку в Болгарії вважаються Банско, Боровець і Пампорово. Головний їх козир – наявність гірськолижних шкіл для дорослих і дітей. Робити перші кроки у супроводі професійних інструкторів дуже просто, тим більше що багато з них знають російську мову.

Гірські курорти Болгарії мають стабільне снігове покриття. Цьому сприяє висота розташування трас – в середньому 2000-2500 метрів над рівнем моря. Хороший сніговий покрив тримається у середині сезону, але в початку і до кінця сезону (в грудні і квітні) снігу може бути недостатньо. При необхідності проводиться штучне засніження гірськолижних трас.

Як правило, на всіх курортах є окремі зони катання для початківців і просунутих лижників. Траси мають хорошу маркування, безпека катання підтримується на належному рівні. На схилах встановлені сучасні підйомники різного типу. Іноді відгуки про болгарських гірськолижних курортах містять нарікання на мізерну програму apr?s-ski. Дійсно, серед доступних розваг в основному катання на санках і знайомство з місцевою кухнею. Тому відпочинок у цих місцях підійде сім’ям з дітьми, які поки що не потребують у широкій культурній програмі.

Рівень обслуговування в готелях досить високий. Нескладно знайти готель з дитячим клубом або ігровою кімнатою. У Банско також поширені апарт-готелі, які підійдуть тим, хто воліє самостійно піклуватися про корисну їжу для дитини.

Зауважимо, що болгари теж люблять відпочивати в Родопських, Пірінських і Рільськіх горах. Маса туристів з’їжджається на гірськолижні курорти країни в період новорічно-різдвяних свят та на початку березня, на свято Мартеница. Рекомендуємо планувати зимові тури в Болгарію з дітьми на той період, коли завантаженість лижних курортів найменша: з середини січня до кінця лютого.
 

Банско: новий болгарський зимовий курорт

«Серед снігових Пірінських гір височить гора Віхрен…» – це не початок казки, а опис гірськолижного курорту Банско. Місто лежить в долині недалеко від Віхрена, а прокладені траси для катання на горі Тодорка. Зима рясно усыпает гірські схили снігом, і сезон в Банско триває з грудня по квітень – довше, ніж на інших курортах Болгарії.

Головний принцип Банско, як і інших лижних центрів Болгарії: все необхідне за доступною ціною. Хороші умови для катання створюють скибусы, сучасні підйомники, траси різної складності, обладнання для штучного засніження, прокат обладнання, гірськолижні школи.

Гірськолижні курорти Болгарії для всієї родиниБанско

На курорті переважають складні траси, хоча широких синіх трас теж достатньо. Початківці лижники, тільки що покинули гірськолижну школу, можуть вибирати короткі маршрути або спуститися пов’язаним трасах протяжністю понад 10 км

У Банско дуже зручно відпочивати з дітьми. По-перше, тут вони можуть пройти навчання в дитячій лижній школі. По-друге, замість катання малюки чудово проведуть час в дитячому садку, поки батьки будуть хизуватися на трасах. По-третє, всією родиною дуже здорово кататися на санках або на ковзанах. А по-четверте, у багатьох готелях Банско є дитячі міні-клуби та криті басейни, що допомагає урізноманітнити дозвілля дитини.

Разом з тим ніяких пам’яток поблизу немає. Зате, може бути, вам здадуться цікавими гірські озера, де організовують зимову рибалку. У ставках розводять форель, так що апетитний обід або вечерю вам забезпечений. Трансфер в Банско не дуже складний. З Софії на цей лижний курорт йдуть прямі автобуси. Сам місто компактний, тому можна не підшукувати житло поруч з підйомником, а звернути увагу на потрібний вам набір послуг в готелі.

Боровець: старий болгарський гірськолижний курорт

На порослих ялинами схилах Рільських гір сніг лежить п’ять місяців в році. Скупий зимовий пейзаж цих місць розцвічують яскраві костюми лижників, які приїхали відпочити на гірськолижному курорті Боровець. Він розташований біля підніжжя Мусалы, найвищої гори Болгарії. Тихий і затишний містечко чудово підходить для проживання з дітьми, а його можливості як гірськолижного курорту давно оцінили і самі болгари, і туристи з інших країн.

Гірськолижні курорти Болгарії для всієї родиниБоровець

Досвідчених лижників радують якісні червоні і чорні траси, прокладені в зонах катання «Ястребец» і «Маркуджік». Тим, хто наважився встати на лижі, готові допомогти в гірськолижних школах. Кожна з них має дитяче відділення з обладнаною зоною для навчання дітвори. Найменших гостей курорту чекає дитячий сад, де теж можна вчитися катанню на гірських лижах. А підліткам інструктори допоможуть освоїти не тільки лижі, але і сноуборд. Новачки і сім’ї з дітьми катаються в зоні «Боровець». Вона знаходиться нижче інших зон катання, захищена від вітру високими деревами, тому відпочивати там дуже приємно.

Зимовий відпочинок в Боровце не насичений розвагами. Однак звичайні снігові забави приводять дітей не менший захват, ніж парки розваг. Розвагою для батьків може стати знайомство з традиційною кухнею Болгарії в затишних ресторанчиках-механах і релаксація в басейнах з термальною водою.

Незважаючи на те, що Боровець знаходиться всього в 76 км від аеропорту Софії, дістатися туди трохи складніше, ніж в Банско. Щоб не їхати з пересадками, можна замовити індивідуальний трансфер або скористатися послугами таксі.

Пампорово: найпівденніший гірськолижний курорт Болгарії

Родопські гори знаходяться в південній частині Болгарії, а від гірськолижного курорту Пампорово до кордону з Грецією – всього кілька десятків кілометрів. Незважаючи на це, схили Родоп взимку покриті снігом і прекрасно підходять для катання на гірських лижах. М’який клімат з невеликим морозцем сприяє відпочинку на свіжому повітрі. До того ж Пампорово ще і самий сонячний гірськолижний курорт в Болгарії, так що ви зможете повернутися з зимового відпочинку з фірмовим болгарським засмагою.

Гірськолижні курорти Болгарії для всієї родиниПампорово

Самий південний зимовий курорт в Європі (принаймні, у Східній) лежить біля підніжжя гори Сніжанка. На її пологих схилах обладнані широкі, безпечні сині траси для початківців і для тих, хто любить спокійне катання. Інструктори гірськолижних шкіл допоможуть освоїтися на лижах і дорослим, і дітям. Для малюків на курорті працює дитячий садок. У лижників з великим досвідом катання є можливість підкорити кілька складних трас, в тому числі Великий слалом.

Географічне розташування курорту визначає два головних недоліку. Перший – віддаленість від аеропорту Софії. Разом з тим лише в 86 км від Пампорово знаходиться аеропорт Пловдива, звідти на курорт можна доїхати прямим автобусом. Другий недолік – іноді зимові снігопади змінюються зливами, що не порадує завзятих лижників. Зате, якщо не пощастило з погодою, є шанс оцінити бальнеотерапевтичні можливості курорту. В Пампорово знаходяться термальні джерела з радоновими і сірчаними водами. Тут створені хороші умови для лікування, але можна і просто погрітися в басейнах з теплою водою.

Крім традиційних зимових розваг, радимо вам зробити сімейну поїздку в Чепеларе, де працює музей спелеології.

Сподіваємося, зимова Болгарія справить на вас гарне враження, і ви захочете сюди повернутися влітку. Підготуватися до поїздки допоможе наша добірка готелів та пам’яток країни.