Гірськолижні курорти Чехії: відпочиваємо, весело і з користю

Зима Чехії до лиця: снігові вбрання з однаковою елегантністю носять старовинні будівлі та вікові смереки на схилах гір. Ось чому взимку цю країну відвідує чи не більше туристів, ніж влітку. Хтось закохується в казкову різдвяну Прагу, а іншим до душі лижні курорти Чехії. Саме сюди приїжджають розвіювати міф, що катання на лижах – непід’ємно дороге задоволення. Гірськолижна Чехія все ще залишається в списку місць бюджетного відпочинку, хоча на її курортах активно впроваджуються всі нововведення, покликані порадувати любителів снігових трас.

Якщо для вас слова «зимовий відпочинок в Чехії» означають: а) активний відпочинок, б) сімейний відпочинок, скористайтеся нашою добіркою і дізнайтеся, що можуть запропонувати сім’ям з дітьми кращі гірськолижні курорти країни.

Гірськолижні курорти Чехії: відпочиваємо, весело і з користю

  
Гірські лижі в Чехії: «плюси» і «мінуси»

У чеських гірськолижних курортів є серйозні суперники – курорти в сусідніх країнах, Австрії та Німеччини. І при цьому зимовий відпочинок у горах Чехії не втрачає популярності. Перша причина цього очевидна: гірські курорти Чеської Республіки пропонують все, що необхідно лижникам для катання й відпочинку, за невисокою ціною. Нехай поки що це не має такого сліпучого блиску, як в Австрії, але спектр та якість послуг порадує тих, хто звик до розумних витрат на відпочинок.

У туристів з дітьми свої резони вибирати для зимового відпочинку саме Чехію. Це, по-перше, зручне транспортне сполучення. Переліт до Праги займає мало часу, а звідти ходять автобуси у всі курортні міста. Жителі західної частини України та Білорусі можуть дістатися автомобілем, оскільки основні гірськолижні курорти Чехії для відпочинку з дітьми розташовані в північно-східній частині країни. По-друге, розвинена транспортна система дозволить не засиджуватися тільки в горах, а відвідати з екскурсією Праги, дитячим пам’яток якій взимку додаються різдвяні ярмарки. По-третє (пора б згадати про головну мету поїздки!), на лижних курортах країни створені прекрасні умови для того, щоб поставити дітей на лижі. З ними будуть возитися інструктори, а навчання в розважальних парках може доставити тільки задоволення.

Специфіка гірських курортів Чехії – невеликі висоти. З одного боку, це гарантія приємного морозцю і безвітряної погоди, з іншого – недостатня засніженість схилів. Для забезпечення хорошого покриття застосовуються гармати і снігогенератори. Найбільш стійкий сніговий покрив характерний для грудня-лютого, при цьому варто пам’ятати, що більшість туристів планує відпочинок в Чехії в січні, поєднуючи його з святковими вихідними. Якщо ви вибираєте цей період, рекомендуємо заздалегідь подбати про вибір житла.

Готельна інфраструктура гірськолижних курортів розвинена непогано. Практично всюди можна знайти готелі високого класу, але набагато більш поширені недорогі готелі з гарним, незважаючи на ціну, якістю обслуговування. Також поширена оренда апартаментів. Житло з кухнею буде зручно, якщо дитина ще не живиться з дорослого столу і його поки рано знайомити з чудовою кухнею Чехії.

Читайте також: Кухня Чехії для ваших дітей

 
Шпіндлеров Млин – популярний сімейний курорт

Найбільший лижний курорт в Чехії розташований у найбільш високій частині Судетських гір, в Крконоше, на північно-сході країни. Незважаючи на відносно невеликі висоти катання, якісне осніження трас забезпечується з листопада до початку квітня. Але в основному лижники з’їжджаються в Шпіндлеров Млин у дні різдвяно-новорічних свят та у січні-лютому.

Гірськолижні курорти Чехії: відпочиваємо, весело і з користюШпиндлерув Млин

У списку місць для активного відпочинку з дітьми в Чехії взимку цей курорт сміливо можна вказувати першим, і ось чому. Скажімо, приїжджає в Шпіндлеров Млин сім’я, в якій тато – прекрасний лижник, мама має невеликий досвід в катанні, одна дитина якраз доріс до навчання, а другий ще замалий для лиж. Всі вони знайдуть заняття для себе. Старше дитя зробить перші кроки на лижах в одній зі шкіл. Малюк буде грати на свіжому повітрі під наглядом вихователів дитячого саду. Мама підкорить всі сині траси курорту і візьметься підкорювати червоні. Ну а тато зможе довести, що йому по плечу червоно-чорні і чорні траси курорту. З 5 лижних ареалів Шпиндлерова Млинка для сімейного відпочинку найбільше підходить «Святий Петро», де є траси різної складності та дитячий навчально-розважальний центр.

Програма apr?s-ski також складена з урахуванням інтересів дітей. Вони з задоволенням поплещутся в аквапарку ?pindl, покреативят у центрі творчості «Пунтик» або просто покатаються з гірки на санчатах і ватрушках. А чи зможете ви обійти увагою популярну чеську забаву – бобслей? На курорті є бобслейна траса, де діти можуть кататися разом з батьками.

Часто розглядається варіант поєднати гірськолижний відпочинок в Чехії і огляд визначних пам’яток чеської столиці. На жаль, гірськолижний курорт поряд з Прагою знайти не вийде, але з Шпиндлерова Млинка до головного міста Чехії можна доїхати на автобусі менш ніж за 3 години.
 

Ліберець і його насичена екскурсійна програма

Ще один гірськолижний курорт, що має гарне сполучення з Прагою, – Ліберець. Але у нього і своїх пам’яток вистачає: від старовинних замків до старовинного ж зоопарку. А зона катання розташована в природному заповіднику на горі Йештед, в Судетських горах на півночі Чехії.

Кількістю трас Ліберець похвалитися не може, але їх якістю і різноманітністю – цілком. Діти і дорослі-новачки швидко засвоять ази катання на лижних школах і вийдуть на сині траси, а ті, хто давно збагнув лижну науку, зможуть покататися на декількох червоних і чорних трасах. Як і інші зимові курорти Чехії, Ліберець приймає гостей з листопада по березень, а пік навантаження припадає на середину зими.

Сім’ям, які планують відпочинок на гірськолижному курорті в Чехії, важливо мати в запасі кілька варіантів розваг для дітей. В Лібереці, крім зоопарку, рекомендуємо відвідати розважальний центр Babylon і пізнавально-ігрові центри iQpark і iQlandia.

Крконоше

Туристи приїжджають в мальовничий народний парк Крконоше круглий рік. Не встигає закінчитися літній сезон, а вже щосили розкуповуються гірськолижні тури в Чехію: до катання готуються просунуті лижники і бажаючі стати такими. Основні гірськолижні курорти Крконоше – Шпіндлеров Млин (про нього ми вже розповіли), Пец-під-Сніжкою, Harrachov, Младе-Буки.

Гірськолижні курорти Чехії: відпочиваємо, весело і з користюКрконоше

Пец-під-Чехія

Населений пункт біля підніжжя Сніжки, найвищої гори масиву Крконоше і всієї Чехії. А на самій горі є всі 33 задоволення: лижні школи для дітей і батьків, «лягушатник» з синіми трасами для обачних лижників, складні траси для любителів вихором промайнути по схилу, найдовший в Чехії освітлений спуск для вечірнього катання, фан-парк для сноубордистів… Інших розваг на курорті небагато, в основному їх слід шукати на території готелів.

Гаррахов

Популярний сімейний курорт в Крконоше. Саме тут добре відпочивати, коли діти і батьки мають різні навички катання або зовсім не мають їх. Новачкам допомагають набратися сміливості і досвіду інструктори лижних шкіл, у кожній з яких є дитяче відділення. Для того щоб батьки-професіонали змогли покататися в своє задоволення, в Гаррахове відкриті дитячі садки для самих маленьких туристів. А у вільний від катання час радимо відвідати фабрику з виробництва «нетающего льоду» – тобто богемського скла Bohemia Cristal.
 

Младе-Буки

Ідеальне місце для сімей, всі члени яких тільки збираються стати на лижі. На пологих схилах гір розташовані в основному сині траси, а необхідні уроки катання на гірських лижах дадуть інструктори лижних шкіл. Найвеселіша навчання, звичайно, чекає на дітей: вони займаються в навчально-розважальному парку. Зате дорослим нарівні з дітьми доступні інші розваги, які є просто-таки символом відпочинку в Чехії взимку, – сноутюбінг і бобслей. Зауважимо, що в Младе-Буке також є хороша тренувальна база для сноубордистів.

Оскільки всі курорти Крконоше розташовані на невеликих висотах, хороше покриття трас забезпечується з допомогою снігових гармат. Завдяки цьому сезон катання триває з листопада по квітень.

Rokytnice nad Йизероу

Краса природи і грамотно організована туристична інфраструктура – ось складові успіху нового гірськолижного курорту Чехії. Rokytnice nad Йизероу розташований недалеко від Гаррахова, і до його складу входить два лижних ареалу: Лиса Гора і Студентів. Досвідчені лижники одразу помічають хороше обладнання курорту, зокрема, сучасні підйомники різного типу. Можна сказати, що Rokytnice орієнтований на тих, хто впевнено почуває себе на лижах. Більшість трас курорту – червоні, хоча є і декілька синіх трас, тому якщо ви вже маєте досвід катання, то зможете удосконалювати свої навички. А ось для того, щоб осягати ази гірських лиж, це місце не підійде. Та це й необов’язково: дуже весела заміна гірських лиж – катання з гірки на санчатах. Окремо тримаються сноубордисти, які приїжджають у Rokytnice nad Йизероу заради тренувань у великому фанпарке.

Як же коротко охарактеризувати зимові тури в Чехію, щоб відзначити і мальовничі гірські пейзажі, і хороші траси, і теплий прийом, і невисокі ціни? Ми порівняли їх з несподіваним і дуже приємним подарунком до свята. А яке порівняння напрошується у вас?