Клас зносостійкості лінолеуму: система класифікації лінолеуму, особливості маркування лінолеуму: на що звертати увагу.

Клас зносостійкості лінолеуму: система класифікації лінолеуму, особливості маркування лінолеуму: на що звертати увагу.Будь-яке підлогове покриття має певні фізичні характеристики, які впливають на сферу його використання. Лінолеум не є винятком. Існують різні види цього покриття, що відрізняються по складу і технології обробки. Закономірно, що всі вони володіють різними характеристиками і призначені для різних приміщень.

На щастя, для того щоб людям було легше вибирати з усього цього різноманіття, були створені класи зносостійкості. Вони допомагають легко визначити сферу застосування покриття, не вникаючи в складні деталі. Запам’ятавши їх, вам не доведеться покладатися на сторонніх порадників. Рулони завжди маркуються, так що ви без праці зможете самі вибрати підходящий матеріал.

Система класифікації лінолеуму

Зміст статті

 • Система класифікації лінолеуму
 • Класи зносостійкості лінолеуму
 • Особливості маркування лінолеуму: на що звертати увагу

На параметри зносостійкості і довговічності в першу чергу впливає склад лінолеуму. «Рецепт» приготування листів визначає не тільки міцність, але і безпеку і зовнішній вигляд матеріалу. Виділяють п’ять основних категорій:

 • Натуральний. Проводитися без домішок хімії. Вважається екологічним, довговічним, але не підходить для приміщень з підвищеною вологістю.
 • ПВХ. Складається з полівінілхлориду або поліефірного повсті. Затребуваний з-за низької ціни і різноманіття дизайнів.
 • Релін (гумовий лінолеум). У його складі присутній каучук. Ідеальний для приміщень з агресивним середовищем.
 • Нітроцелюлозний (коллоксіліновий). Основою для цього типу покриття служить целюлоза. Стійкий до вологи, але легко займається.
 • Гліфталевий (алкідний). Схожий за складом з натуральними видами. Зносостійкий і надає гарну ізоляцію, але не терпить низьких температур.
 • Клас зносостійкості лінолеуму: система класифікації лінолеуму, особливості маркування лінолеуму: на що звертати увагу.

  Однак крім поділу на основі «рецепту» лінолеум також ділять за структурою на гомогенний і гетерогенний. Гомогенний – це однорідне полотно, не розділене ні на які верстви. Малюнок пронизує таке покриття цілком, а не займає лише поверхню. Гетерогенний ж складається з декількох шарів, від 2 до 6. Таке покриття вважається найбільш довговічним.

  Класи зносостійкості лінолеуму

  Клас зносостійкості визначається трьома параметрами – рівнем навантаження, класом житлового приміщення і додатковим параметром стирання. Перший параметр визначає, як багато навантаження може витримати покриття. Другий підказує, для яких приміщень спочатку створювався рулон. Стираність допомагає зрозуміти, як швидко покриття протреться від відповідних навантажень.

  На перераховані параметри впливає не тільки склад або структуру, але і товщина обраного покриття. До того ж, якщо лінолеум для кімнати постелити на складі – буде цілком закономірно, що він прийде в непридатність швидше, незважаючи на високий клас зносостійкості.

  Клас зносостійкості лінолеуму: система класифікації лінолеуму, особливості маркування лінолеуму: на що звертати увагу.

  ВАЖЛИВО! Деякі параметри потрібно виділяти окремо від класу зносостійкості. Наприклад, можна купити дорогий лінолеум для кухні з високим класом зносостійкості, а потім виявити, що він не призначений для вологих приміщень.

  Особливості маркування лінолеуму: на що звертати увагу

  Маркування класу зносостійкості зазвичай здійснюється двозначним номером. Перша цифра показує, для яких типів приміщень призначений обраний рулон лінолеуму. Всього типів три:

  • «2» — для житлових приміщень начебто квартир, котеджів, тощо.
  • «3» — громадські або адміністративні приміщення. У цю сферу входять лікарні, школи, кафе і так далі.
  • «4» — тип, створений для технічних і виробничих приміщень – складів, аеропортів, вокзалів, цехів заводів.

  Друга ж цифра дає зрозуміти, як багато навантаження може витримати покриття. Під навантаженням розуміється прохідність приміщення, використання в ньому меблів і техніки. Всього класів навантаження 4 – від одиниці до чотирьох, від малої навантаження до екстремальною. У підсумку клас «23» буде призначений для житлових місць з великою прохідністю зразок коридору, а «34» — для вокзалів або аеропортів, де постійно перебуває велика кількість людей.

  Крім цифрового маркування класу зносостійкості, бажано звертати увагу і на спеціальні позначення на зразок «вогненебезпечно», «антиковзаючий ефект» або «покрите лаком». Зазвичай вони представлені у вигляді простих для розуміння картинок або піктограм.