Комп’ютерний стіл своїми руками: вибираємо дизайн і конструкцію, матеріал та інструменти, креслення і схеми, процес виготовлення покроково.

Компютерний стіл своїми руками: вибираємо дизайн і конструкцію, матеріал та інструменти, креслення і схеми, процес виготовлення покроково.Стаціонарний комп’ютер вже давно став невід’ємною частиною нашого життя. Робота, навчання, спілкування і просто розваги, які він нам пропонує, примушують проводити біля нього багато часу. У зв’язку з цим комп’ютерний стіл – це необхідний предмет інтер’єру в будь-якому будинку. Він забезпечує зручність під час використання даної техніки. Також при грамотному виборі, цей предмет меблів чудово вписується в будь-яку обстановку і покращує інтер’єр житла.

Бажання зробити хороший комп’ютерний стіл своїми руками може виникнути в тому випадку, якщо запропоновані на ринку моделі не влаштовують. Або хочеться спорудити щось унікальне, максимально вписується в інтер’єр, зручне і функціональне. Крім того, самостійне виготовлення допоможе зберегти деяку кількість грошей, правда, доведеться витратити трохи часу і докласти певні зусилля.

Плюси самостійного виготовлення комп’ютерного столу

Зміст статті

 • Плюси самостійного виготовлення комп’ютерного столу
 • Вибираємо дизайн і конструкцію
 • Матеріали і інструменти
 • Комп’ютерний стіл своїми руками: креслення і схеми, процес покроково

Не завжди зайшовши у магазин меблів можна знайти комп’ютерний стіл, який сподобається і добре впишеться в інтер’єр за габаритами. Тому багато хто приймають рішення виготовити його власноруч. Переваги такої меблів:

 • Якість виробу. Не завжди працівники меблевих фабрик використовують у виробництві якісну фурнітуру (ручки, кріплення, навіси, напрямні тощо). Такий стіл може незабаром почати скрипіти, розхитуватися і довго не прослужить.
 • Необхідний розмір і функціональність. Часто трапляється так, що запропоновані моделі не вписуються в обране місце. При самостійному виготовленні ви самі вибираєте розмір, форму та інші особливості конструкції. Також з’являється можливість зробити різні скриньки і полички, відповідають потребам і побажанням.
 • Низька ціна. Відомо, що вартість заводських виробів сильно завищена. І це зрозуміло, адже вона включає в себе не тільки матеріали. Також на ціну впливають такі чинники, як зарплата робітників, транспортування і зберігання, різні націнки, ПДВ та інше. При власноручному виробництві єдине за що доведеться платити – це матеріали.
 • Компютерний стіл своїми руками: вибираємо дизайн і конструкцію, матеріал та інструменти, креслення і схеми, процес виготовлення покроково.

  Крім того, самостійне виготовлення допоможе отримати дійсно унікальну і залучає увагу річ, яка стане прикрасою інтер’єру і буде як не можна краще гармоніювати з ним.

  Вибираємо дизайн і конструкцію

  Перед тим як приступити до роботи, потрібно продумати дизайн і створити креслення майбутньої конструкції. На цьому етапі потрібно визначитися з місцем, де буде стояти стіл і з розмірами майбутнього виробу. Також слід передбачити нішу під системний блок, якщо це стіл для стаціонарного ПК. У випадку з ноутбуком цього не потрібно, що дозволяє зробити стіл компактнішим або додати додатковий відсік для зберігання різних папок, дисків, та інших предметів.

  По конструкції комп’ютерні столи поділяються на три види:

 • Прямий. Класичний вид столу для комп’ютера, що нагадує звичайний письмовий стіл. Якщо у вас вільне місце уздовж стіни, а ще краще біля вікна – така конструкція буде відмінним вибором. Вона найкраще підійде для тривалої роботи, а при наявності вікна дасть можливість ненадовго відволіктися і дозволити очам відпочити.
 • Кутовий. Самий маловитратний ресурсів і обсягом простору варіант. Підійде для любителів довго сидіти біля монітора не відволікаючись. Основною проблемою буде малий розмір, що позначиться на кількості поличок і шухлядок для зберігання речей.
 • Комбінований. Займе простір як в кутку, так і уздовж стіни. Такий столик зажадає для створення найбільше матеріалів і часу, але для роботи він вважається кращим варіантом.
 • Компютерний стіл своїми руками: вибираємо дизайн і конструкцію, матеріал та інструменти, креслення і схеми, процес виготовлення покроково.

  ВАЖЛИВО! Психологами доведено, що робоче місце в кутку негативно позначається на емоційному і психологічному здоров’ї людини. По можливості уникайте довгого часу в таких місцях.

  Враховуючи те, скільки часу сучасна людина проводить за комп’ютером, дуже важливо підійти до планування майбутнього столу максимально відповідально. Приділіть більше уваги таким аспектам, як зручність і міцність конструкції.

  Матеріали і інструменти

  Якщо ви зважилися зробити комп’ютерний стіл своїми руками, необхідно подбати про матеріали та інструменти. Тут важливо розуміти складність роботи з кожним з них, щоб в процесі не виникло непередбачених труднощів. Найбільш використовуваними матеріалами у цій справі є:

  • Дерево. Хоч і є дуже якісним, довговічним і нетоксичним матеріалом, воно досить важко піддається обробці. Деревина зажадає для якісної роботи з нею дорогого і складного устаткування (циркулярна пила, рейсмус, тощо).
  • Скло, залізо. Це матеріали, з яких роблять модну сучасну меблі. Їх використання у виробництві саморобних предметів інтер’єру не рекомендується без володіння спеціальними навичками та інструментами. Тому як вони складно піддаються обробці, а скло ще й дуже крихке.
  • ЛДСП, ДВП, фанера. Кращий вибір для новачків. Особливо рекомендується ЛДСП. Це пов’язано з тим, що даний матеріал має гарне покриття і не потребує фарбуванню. Крім того, багато магазинів пропонують послугу з його розпилу і кромлению. Достатньо лише принести креслення з потрібними розмірами.

  Компютерний стіл своїми руками: вибираємо дизайн і конструкцію, матеріал та інструменти, креслення і схеми, процес виготовлення покроково.

  Залежно від створеного креслення потрібні предмети кріплення — саморізи, конфірмати, направляючі. Визначившись з вибором матеріалу, необхідно подбати про фурнітурі. Її вибір на ринку величезний, і дозволяє підібрати таку фурнітуру, з якою зовнішній вигляд виробу буде ідеальним.

  З необхідних інструментів слід зазначити такі, як:

  • дриль, шуруповерт;
  • електролобзик, циркулярна пила;
  • наждачний папір, шліфмашина.

  Також не обійтися без вимірювального інструменту. Згодяться, такі як рулетка, лінійка, косинець. Для розмітки деталей знадобиться запастися крейдою або маркерами.

  Комп’ютерний стіл своїми руками: креслення і схеми, процес покроково

  Приготувавши весь необхідний інструмент, матеріали, можна приступати до роботи. Перше що потрібно зробити – креслення і схеми майбутнього комп’ютерного столу. Для цього найпростіше подивитися бажану модель у інтернеті, внести необхідні модифікації і перенести все на папір. Необхідно намалювати контури всіх майбутніх деталей і підписати розміри кожної із сторін. З готовими кресленнями проекту можна починати роботу.

  Компютерний стіл своїми руками: вибираємо дизайн і конструкцію, матеріал та інструменти, креслення і схеми, процес виготовлення покроково.

  Ось її етапи:

 • Розмітка матеріалу згідно зі схемою. Для цього потрібно намалювати маркером на поверхні всі необхідні деталі майбутнього столу.
 • Розпил по розмітці. З листа вирізаються всі деталі згідно з намальованим лініях. Цей і попередній кроки можна пропустити, прийшовши в магазин будматеріалів з кресленням. Більшість з них пропонують послугу по розпилу згідно зі схемою.
 • Підготовка деталей до складання. На цьому етапі проводиться ретельне шліфування місць зрізу і стиків елементів столу. Далі, якщо матеріал вимагає фарбування – фарбуємо. У випадку з ЛДСП необхідно провести кромление (обклеювання спеціальною декоративною стрічкою) видимих країв деталей.
 • Збірка столу. Тут знадобиться дриль і шуруповерт. Якщо для з’єднання обраний евровинт (конфірмат), робимо отвір в деталях свердлом меншого діаметру (гвинт). Після з’єднуємо гвинтами елементи столу разом.
 • Компютерний стіл своїми руками: вибираємо дизайн і конструкцію, матеріал та інструменти, креслення і схеми, процес виготовлення покроково.

  Якщо конструкція передбачає висувну полицю для клавіатури – скористайтесь направляючими планками. Цей елемент фурнітури легко знайти в спеціалізованих магазинах.

  Останнім кроком буде привинчивание ніжок-опори столу. Це невеликі пластикові деталі, які запобігають пошкодження матеріалу і поява подряпин на підлозі.

  Після виконання всіх перерахованих вище операцій стіл буде готовий до використання. Залишиться встановити його на місце.

  Створення комп’ютерного столу своїми руками – завдання нелегке, але цілком здійсненне. Якщо підійти до неї грамотно, результат буде радувати вас багато років.