Кращі музеї для дітей у Європі

Батьки – завсідники музеїв зазвичай мають в запасі кілька хитрощів, які дозволяють заманити дітей у виставкові зали. Але є музеї, в які діти поспішають самі, а мами з татами просяться на екскурсію хоча б в якості супроводжуючих осіб, Більшість з них так і називається – дитячий музей. Enfant, kinder, bambino, child – на будь-якій мові слово «дитина» у їх назві означає, що маленьким мандрівникам тут буде весело і цікаво, а дорослим захочеться згадати своє дитинство. У нашому огляді – коротка розповідь про кращих дитячих музеях. Плануючи відпочинок з дітьми в Європі, включіть в екскурсійну програму відвідування одного з них.
 

Дитячий музей Explora в Римі (Італія)

За статистикою, цей музей відвідує стільки ж дорослих, скільки і дітей. Батьки не тільки супроводжують своїх чад, їм самим приємно опинитися в світі, позбавленому рутини і напруженості. Діти ж із задоволенням поринають у доросле життя, пробуючи себе у ролі продавця або покупця, пожежного або агронома. Яскраві наочні експонати, які дитина сам приводить в рух, допомагають здобути важливі знання: як вимірюється вага, чому вода у фонтані тече вгору, для чого годиться вторсировину і т. д. Для малюків до 3 років відведена спеціальна ігрова зона з м’якими іграшками, лабіринтом, стіною з стучащими-бренчащими інструментами, величезною мозаїкою та іншими цікавинками. Є також зони для дітей 3-6 і 6-12 років, хоча такий поділ умовно. Біля кожного експоната можна проводити скільки завгодно часу.

Кращі музеї для дітей у Європі

Сайт: https://www.mdbr.it/en/
Адреса: Via Flaminia 82, Rome
 

Музей ZOOM у Відні (Австрія)

Як не голосно це прозвучить, Zoom у Відні вчить дітей довіряти собі. Дотепні експонати 5 тематичних зон спонукають дитину підключати всі органи почуттів, щоб пізнавати навколишній світ. Умови ж для пізнання вельми незвичайні. Раз – і діти стають детективами, яким потрібно розгадати таємницю зниклого пирога, використовуючи арсенал засобів від лупи до ДНК-тестера. Два – і вони будують місто зі старої меблів, домальовуючи відсутні деталі прямо на стінах або на підлозі. Три – знімають і озвучують мультфільми. Малишових зона «Океан» відкрита для діток від 8 місяців до 6 років – тут безліч розвиваючих атракціонів. А для підлітків працює студія «Наука», де можна дізнатися про різних методах досліджень і про роботу вчених.

Більш докладно про це музеї читайте на сторінці нашого сайту
 

Музей для дітей Икселе

Творці дитячого музею в Икселе (Бельгія) сформулювали свою позицію в девізі «Грай, вчися, уявляй, створюй». Тут діти можуть приміряти бушлат моряка або взяти на себе управління космічним кораблем, приготувати екзотичне блюдо або взяти участь у майстер-класі з малювання. Неважливо, куди дитя віддасть перевагу наносити художні мазки – на папір або на власний фартух, задоволення від процесу гарантовано. А ще тут можна отримати точний рецепт щасливої сім’ї, серед таємних інгредієнтів – 2 кг поцілунків, 300 г свят, шум і безладдя рекомендується додавати за смаком. Експозиція змінюється раз на 4 роки, тому сюди можна приїхати з дитиною і побачити абсолютно новий музей.

Кращі музеї для дітей у ЄвропіСайт: http://www.childrenmuseum.be
Адреса: Rue du Bourgmestre 15, Ixelles
 

MachMit!

У музею MachMit! у Берліні (Німеччина) інша тактика: тут знаходять дивовижне у звичайному, знайомлять зі знайомими речами, подорожують у часі – загалом, створюють чудеса на рівному місці. Саме в цьому музеї діти спробують створити папір і впоратися зі старовинним друкарським верстатом, пограють з наївними і дуже милими старими іграшками, постараються зрозуміти призначення предметів, якими люди користувалися ще сто років тому. Тут можна провести цікаві експерименти – наприклад, побачити, на що здатна плазма, крім як формувати яскраву картинку на моніторі, і що може стурбувати одноклеточную амебу. Для активних дітей в MachMit! є величезна майданчик, на якій виділена окрема секція для самих маленьких відвідувачів. А в кімнаті сміху веселяться всі відвідувачі, незалежно від віку.

Більш докладно про це музеї читайте на сторінці нашого сайту

Читайте також: 10 кращих музеїв цікавої науки і техніки

Дитячий музей в Бадені

Музей в Бадені (Швейцарія) частково прямолінійний: його експозиція розповідає дітям… про дітей – чому вони цікаві, чому грають в ігри, чому не хочуть вчити таблицю множення. Власна допитливість і настанови старших допомагають дітям дорослішати, кажуть у музеї. Тут повідають про те, як педагоги шукали спосіб з допомогою ігор допомагати розвитку дітей, як змінювався підхід до шкільної освіти, як дитячі іграшки відображають те, що відбувається в дорослому світі. Але найприємніше, що безліччю іграшок, які виставлені у вітринах, можна пограти – а вибрати є з чого. А ще діти створюють власну колекцію, приносячи в музей незвичайні предмети, наприклад, камінчики у формі серця.

Кращі музеї для дітей у ЄвропіСайт: http://www.kindermuseum.ch/
Адреса: L?ndliweg 7, Baden
 

Kindermuseum Junges Schloss

Зали дитячого музею Kindermuseum Junges Schloss в Штутгарті (Німеччина) – ніби зупинки машини часу, наступного за маршрутом «Мезозой – XXI століття». Замість нудних оповідань з безліччю незнайомих слів відвідувачі отримають короткі інструкції, як не попастися під ноги динозавра, як побудувати будинок з каменю, як висловити повагу королеві. І всі ці знання доведеться негайно застосувати на практиці, тому що експозиція дозволяє відчути особливості кожної епохи. Музей буде цікавий дітям 4 – 12 років.

Сайт: http://www.junges-schloss.de/
Адреса: Schillerplatz 6, Stuttgart
 

Музей дитинства в Лондоні

У цьому музеї, защемить серце у тих дорослих, хто давно залишив у минулому дерев’яну конячку, перекладні картинки, шкільний портфель і гулко дзвенить при ударі об землю м’яч. Діти ж поринути у звичний світ вигадки, ігри і дружби. 20 тисяч експонатів музею об’єднані темою дитинства: це іграшки, найстарішим з яких 3 тисячі років, книжки, навчальні приналежності, дитячі одежинки і багато іншого. Встояти перед такою красою неможливо, та й не потрібно – частина іграшок дозволяється взяти для ігор в дитячій кімнаті. А тим, хто і сам не проти змайструвати або розфарбувати ляльку, сподобається майстер-клас, який проводять художники. Окремий зал музею займають знаряддя покарання дітей, від розог до ременя. Варто вести сюди дітей повчання, вирішують самі батьки. Сюрприз: вхід у музей безкоштовний.

Кращі музеї для дітей у ЄвропіСайт: http://www.vam.ac.uk/
Адреса: Cambridge Heath Road, London
 

Читайте також: Кращі музеї казок для ваших дітей

MUBA

У дитячого музею MUBA в Мілані (Італія) поки небагата історія, але він вже популярний серед юних жителів і гостей країни. У величезному залі старовинного будинку – склад ідей і можливостей. Із дерев’яних або картонних панелей можна будувати будинки, із керамічної плитки – збирати дерева, з котушок, обрізків ниток, дірявих гумових шлангів майструвати… та все що душі завгодно. У цьому музеї у батьків з’являється чудова можливість співпрацювати зі своїми дітьми, поекспериментувати разом з ними в творчих лабораторіях. Програма MUBA розрахована на діток старше 4 років, але для мам з немовлятами відведено особливе місце для відпочинку і годівлі крихт.

Сайт: http://www.muba.it/
Адреса: via Matteo Bandello, 16, Milano

Після відвідування будь-якого з цих цікавих музеїв ви можете раптом помітити, що у вашої дитини з’явився новий талант або що він став дбайливіше ставитися до іграшок. Але в будь-якому випадку враження від такої незвичайної екскурсії залишаться надовго у всієї сім’ї. Ну а з повною колекцією дитячих музеїв і розваг ви можете ознайомитися на сторінці нашого сайту.