Кращі пляжі Болгарії

Гостинна Болгарія давно завоювала славу сімейної здравниці. Туристи з малюками люблять місцеве довге літо, тепле море і м’який пісочок на пляжах. Однак вимоги до пляжного відпочинку можуть бути різними. Комусь хочеться відпочивати на пустельному березі, інші підшукують місце з широким переліком послуг. Щоб відпочинок на пляжах Болгарії приніс очікуване задоволення, пропонуємо огляд пляжів на популярних сімейних курортах цієї країни.

Головна розкіш країни – протяжна смуга пляжів уздовж узбережжя Чорного моря. Тут є якраз ті умови, які підшукують для відпочинку сім’ї з дітьми: берег, вкритий піском, пологий вхід у воду, хороша інфраструктура. Практично на будь-якому курорті пляж буде мати обладнану шезлонгами платну зону і місце для бажаючих грітися на сонечку безкоштовно.
 

Кращі пляжі Болгарії для відпочинку з дітьми

Всі пляжі в країні є муніципальними, і про догляд за прибережною зоною піклуються влади (іноді до прибирання підключаються стоять біля моря готелі). Найчистіші пляжі Болгарії відзначені «блакитним прапором». Цю престижну нагороду вже який рік отримують пляжі Албени, Несебра, Сонячного Берега.

Невеликий виняток з правила про доступність пляжів для всіх відпочиваючих – курорт Дюни. Розкішним піщаним пляжем на території заповідника можуть користуватися лише ті, хто проживає в тутешньому готельному комплексі. Більшу частину постояльців готелів Дюні становлять сім’ї з дітьми.

Кращі пляжі Болгарії

Пляж Дюні

Високу оцінку туристів також отримав пляж Іраклі. Він розташований в заповідній охоронній зоні далеко від гамірних курортів, тому вважається ідеальним місцем для відокремленого відпочинку.

Як правило, для відпочинку з дітьми вибирають упорядковані пляжі, де є охорона, рятувальний пост, зона з тіньовим навісом, кафе, туалети, душ. Але і дикі пляжі Болгарії можуть стати хорошим місцем для того, щоб насолодитися сонцем і морськими купаннями. Дикі ділянки узбережжя часто розташовані поблизу з обладнаними пляжами, як, наприклад, в Несебрі, Созополі або Дюні.
 

Піщані пляжі Болгарії для дітей

Болгарські пляжі в основному покриті дрібним золотистим піском. Пісок на деяких курортах більш темний через домішки сполук заліза, він володіє доведеним оздоровчим ефектом. Іноді зустрічаються черепашкові пляжі. Дрібна мушля так само приємна на дотик, як пісок, до того ж не утворює суспензію у прибережній воді. Ділянки берега, вкриті черепашковою крихтою, зустрічаються в Несебрі, Поморіє.
 

Гальковий пляж в Болгарії

На болгарському березі Чорного моря майже немає галькових пляжів. Невеликі ділянки, що вкриті галькою, є в районі Созополя і Несебра. Як правило, це необладнані пляжі.Частіше зустрічається кам’янистий берег, де теж можна засмагати і купатися. На кам’янистих ділянках іноді обладнають бетонні платформи – такі пляжі створені в Несебрі і Поморіє.
 

Пляж Іраклі

В категорії «Популярні пляжі Болгарії» першість тримає пляж Іраклі, розташований на північ від курорту Сонячний Берег. Заповідна зона, де знаходиться пляж, не забудована готелями, тому на березі завжди багато місця. При цьому пляж Іраклі поєднує в собі красу дикого узбережжя і хорошу інфраструктуру. Тут є невелика зона з платними лежаками і парасольками, але більша частина берега доступна для безкоштовного користування. На пляжі працюють кафе, є рятувальна служба. За чистотою піску і прибережних вод у заповіднику стежать з особливою ретельністю.

Дістатися до Іраклі можна тільки автомобілем (поряд з пляжем є платна і безкоштовна паркування). З-за того, що неподалік у море впадає річка Вайя, вода буває холодною.
 

Пляжі Сонячного Берега

Кращий пляж цього курорту (іноді його називають Какао Біч) має протяжність близько 8 кілометрів і завширшки 50 метрів і вважається самим довгим пляжем Болгарії. Золотистий пісочок і дрібне біля берега море дуже подобаються карапузам. Для підлітків тут маса можливостей зайнятися водними видами спорту. Узбережжі Сонячного Берега з року в рік отримує «блакитний прапор».

Користування шезлонгами і парасольками, а також туалетом на пляжі Сонячного Берега платне.

Кращі пляжі БолгаріїПляж Сонячного Берега

Пляжі Бургаса

Пісок в бухті Бургаса має темний колір через домішки магнетиту – мінералу, який надає оздоровлюючу дію при захворюваннях серцево-судинної і нервової системи. З-за темного піску на березі пляжі Бургаса іноді називають болгарськими Канари.

Центральний пляж курорту розташований поруч з Морським парком, головним місцем для прогулянок. Прибережна смуга сягає ширини 100 метрів. Вхід в море пологий, але вода не така чиста, як на інших сімейних курортах Болгарії. Місцева влада розпорядилася не стягувати плату за користування шезлонгами і парасольками від сонця. Але, оскільки на центральному пляжі розташовуються майже всі відпочиваючі, варто запастися власним пляжним рушником і парасолькою.

Неподалік від кварталу Ізгрев знаходиться Північний пляж Бургаса. В останні роки там провели роботи по благоустрою, з’явилася охорона та рятувальна служба.
 

Пляжі Созополя

Курорт Созополь розпорядженні кількома пляжами. В межах міста знаходяться два з них – Центральний і Південний. Мілководний центральний пляж, розташований в Старому місті, добре підходить для відпочинку з малюками. Однак досить вузька прибережна смуга, а розміститися на ній бажає безліч курортників. В кінці липня – серпні море біля берега заростає водоростями, так що купатися не дуже приємно.

У Новому місті розташований хороший пляж для сімейного відпочинку – Хармани. Це довга, широка піщана смуга з чистим і дрібним біля берега морем. На пляжі добре розвинена інфраструктура, є служба порятунку. За користування шезлонгами і парасольками стягується плата.

У передмістях Созополя знаходяться найкрасивіші пляжі Болгарії: Каваците і Смокине. Каваците – укрывшаяся між двома мисами смужка золотистого піску в 3 км від Созополя. Для відпочинку з маленькими дітьми краще вибирати впорядковану платну зону в центрі пляжу. З підлітками, особливо якщо їм подобається дайвінг, можна відпочивати ближче до скель. Море тут дивує чистотою і прозорістю.

Місця в районі пляжу Смокине, що в 5 км від Созополя, дуже мальовничі, але через відсутність інфраструктури більше підходять для молодіжного відпочинку. В 3 км від Созополя знаходиться платний пляж «Золота рибка», де працює школа серфінгу. На 7 км відстоїть від Созополя затишний курорт Дюни. Його протяжний пляж з дрібним пісочком дуже подобається сім’ям з дітьми. Море тут завжди спокійне завдяки довгому хвилеріз. Важливий плюс для сімейного відпочинку – узбережжя в районі Дюні є частиною заповідника, і на цій закритій території ніжаться на сонці тільки постояльці п’яти побудованих тут готелів.
 

Пляжі Несебра

Хоча сам Несебр побудований на скелястому півострові, між курортом та селищем Равда є чудовий піщаний пляж, по праву завоював «блакитний прапор». Він добре захищений від вітру і має пологий вхід у воду. Тут створена як платна зона з лежаками і парасольками, так і безкоштовний ділянку. Поруч з пляжем є невеликий парк з дитячим майданчиком.

Кращі пляжі БолгаріїПляж Несебра

Ближче до Равді знаходиться упорядкований пляж «Олімпійські надії». Тут є водні атракціони, прокат катамаранів, центр віндсерфінгу. По іншу сторону від курорту, у напрямку Сонячного берега, розташований Північний пляж. Він добре обладнаний, однак через кам’янистих ділянок дна тут варто відпочивати з дітьми постарше. Сімейні готелі в Несебрі, як правило, розташовані поблизу від моря, але від деяких з них на пляж потрібно спускатися по сходах.
 

Пляж Золотих Пісків

По протяжності пляж Золотих Пісків поступається лише узбережжю Сонячного Берега і Албени. На відміну від інших пляжів сімейних курортів Болгарії, вхід в море тут не такий пологий. Разом з тим відпочивати з дітьми тут дуже добре: на березі багато дитячих майданчиків, а відразу за пляжем починається прекрасний парк. Багатолюдний Пляж у високий сезон, але завдяки ширині до 100 метрів і довжиною більше 3 км здатний вмістити велику кількість людей. Найбільш спокійною частиною берега вважається комплекс «Рів’єра», де найкраще відпочивати з карапузами.
Кращі пляжі БолгаріїПляж Золотих Пісків

Пляж Албени

На питання, де в Болгарії піщані пляжі найбільшої ширини, відповідь одна – звичайно ж, в Албені. Оточений зеленню пляж цього курорту має ширину до 150 метрів. Про чистоту і впорядкованості місцевого узбережжя каже «блакитний прапор». Берегова смуга тягнеться на 5 км, і тут легко знайти місце для спокійних сонячних ванн і занять водними видами спорту.

Море в Албені немов створено для дітей. Мілководді тут простягається на 100-200 метрів від берега. Стоять на першій лінії готелі Албени пропонують безліч дитячих розваг, яким можна віддаватися прямо на пісочку біля моря.

Кращі пляжі БолгаріїПляж Албени

Пляжі Поморіє

Чистий і просторий пляж Поморіє покритий сірим піском. Може бути, він не такий нарядний, як золотистий пісочок на інших болгарських берегах, зате володіє цілющими властивостями. Холодних течій поблизу немає, і морська вода відмінно прогрівається.

Берегова смуга протяжна, на ній чергуються впорядковані ділянки з платними лежаками і безкоштовні ділянки. На пляжі є дитячі майданчики. Найкомфортабельнішою вважається південна частина пляжу.

В Поморіє також є невеликий пляж, покритий дрібним черепашкою. На ньому облаштована зона з шезлонгами і невелика майданчик для діток. Якщо діти добре плавають, можна вибирати для відпочинку кам’янисті пляжі в західній частині курорту. Там обладнані бетонні платформи і сходи для спуску у воду.

Озброївшись цією інформацією, ви зможете вибрати той пляж в Болгарії, який найбільше сподобається вашій родині.