Крісло адірондак своїми руками: креслення, сутність та інструкція по збірці

Крісло адірондак своїми руками: креслення, сутність та інструкція по збірціКожній людині необхідно затишне місце для відпочинку на природі. У власних заміських будинках і дачах, люди часто ставлять прості лавочки або навіть стільці, призначені для посиденьок на відкритому повітрі. Найчастіше такі прості конструкції незручні. Вони не дозволяють з комфортом провести тривалий час на лоні природи, важко транспортуються і займають багато місця при зберіганні. Для подібних цілей ідеально підійде крісло для відпочинку — Адірондак.

Що таке крісло-адірондак?

Зміст статті

 • Що таке крісло-адірондак?
 • Що потрібно для виготовлення крісла?
 • Інструкція по збірці

Адірондак — унікальне по своїй зручності крісло для відпочинку, створене простим американським ремісником своїми руками — Томасом. Ця проста конструкція з рейкових дерев’яних дощок з встановленими широкими підлокітниками, що дозволяє провести приємний вечір у колі друзів за чашкою теплої кави.

Крісло адірондак своїми руками: креслення, сутність та інструкція по збірці

В складеному вигляді не займає багато місця — що, безперечно, ще один плюс в скарбничку цього виду крісел. Завдяки нехитрому стандартного кресленням, можна надати крісла ексклюзивний зовнішній вигляд, що обмежується лише фантазією митця. Зразок креслення можна взяти в інтернеті.

УВАГА! Дерево, з якого виготовлено крісло повинно бути якісним! Краще всього для цих цілей підійдуть фруктові породи і «благородна деревина» (із сімейства дубових, кленових і тд).

При цьому для дрібних фрагментів конструкції можна використовувати піддони або дерев’яні коробки.

Що потрібно для виготовлення крісла?

Крісло адірондак своїми руками: креслення, сутність та інструкція по збірціКонструкція крісла Адірондак дозволяє виготовити виріб без застосування яких-небудь спеціальних інструментів і не володіючи особливими навиками. В основі Адірондак лежать прості дошки, на яких цвяхами прибиті дерев’яні бруски, що повторюють форму виробу.

Отже, для виготовлення крісла знадобиться:

 • Креслення виробу;
 • Дошки, оброблені особливим чином. Необхідно відшліфувати матеріал, прибрати всі нерівності і задирки;
 • Оцинковані шурупи (4.5х40 мм), болти (10х60 мм) і гайки з шайбами;
 • Електролобзик для розпилювання дощок;
 • Шліфувальна машинка і ручний фрезер для полегшення роботи і закруглення кромок.

ДОВІДКА! Електролобзик, шліфувальну машинку і ручний фрезер не обов’язково застосовувати в процесі підготовки і складання. всі необхідні заготовки можна вирізати за допомогою ножівки і обробити наждачним папером звичайної

Інструкція по збірці

У першу чергу варто знайти креслення, з якого виготовляються деталі і збирається вся конструкція. Якщо ви вирішили створити щось своє, варто врахувати у своєму схематичному малюнку деякі технічні моменти:

Найскладніший з елементів — опори сидіння, розташовані з боків конструкції. Потрібно зробити повнорозмірний шаблон на папері, перш ніж виготовляти їх з застосовуваного матеріалу. Після створення докладного креслення всього виробу, вирізаємо деталі конструкції і приступаємо до збірки.

УВАГА! Дерев’яні меблі схильна до гниття в стикувальних вузлів. Особливо вразливі важкодоступні, після збірки внутрішні поверхні. Тому їх слід обробити як мінімум двома шарами антисептика.

Крісло адірондак своїми руками: креслення, сутність та інструкція по збірціВарто врахувати, що деталі виробу з’єднуються шурупами. Досвідчені майстри підбирають товщину свердла по товщині гвинтів, щоб надалі приховати капелюшки шурупів під пробкою заглушкою. Для цього використовують столярний клей і пробку, вирізану з непотрібної дошки.

Отже. Приступаємо до збірки:

 • Вирізаємо необхідні деталі з допомогою електролобзика або ножівки;
 • Обробляємо їх за допомогою шліфувальної машинки або нождачки. Прибираємо всі нерівності з поверхні;
 • Робимо отвори під болти. При роботі з боковиною, необхідно вирівняти дошку по краю столу, і після цього зробити отвори, рівні по діаметру товщині шурупа. За цим принципом збираємо обидві сторони каркаса;
 • Встановлюємо задні ніжки, розміщуючи їх перпендикулярно скосу опори;
 • Слідуючи кресленням, з’єднуємо бічні частини крісла з основною, а потім рівномірно кріпимо рейки, крім самій ближній до спинки крісла;
 • Встановлюємо підпірки і фіксуємо їх, а потім прикручуємо підлокітники шурупами;
 • Слідуючи схемою, вирівнюємо спинку, закріплюємо і прикручуємо деталі і усуваємо дрібні недоліки;
 • З допомогою ручного фрезера заокруглюємо кути конструкції;

ДОВІДКА! Невеликі похибки конструкції легко усунути невеликим зсувом верхньої поперечки, підрізавши її кут. В особливо важких ситуаціях можна демонтувати поперечину і налаштувати кут вирізу на ній.

Наше крісло готово. Залишилося лише зашкурити сліди розмітки, прибрати сколи та усунути інші дефекти. Вкрай рекомендується покрити виріб масляним просоченням. Це продовжить довговічність отриманої конструкції, збереже її відтінок і захистить від деяких зовнішніх шкідливих факторів.