Крісло качалка своїми руками: види крісел, креслення та етапи виготовлення.

Крісло качалка своїми руками: види крісел, креслення та етапи виготовлення.Кожен з нас хоча б раз бачив у кіно героя, зручно устроившегося в кріслі-качалці. Зізнайтеся, що вам неодноразово хотілося опинитися на його місці, і точно також віддаватися роздумам і відпочинку в зручному кріслі, розмірно погойдуючись у такт музиці. Такий предмет меблів коштує недешево, і завжди знаходяться речі важливіші. Що ж, тепер можна втілити мрію у життя, і самостійно змайструвати «мрію».

Які крісла-качалки бувають

Зміст статті

 • Які крісла-качалки бувають
 • Який матеріал вибрати для крісла-качалки
 • Крісло-гойдалка своїми руками: креслення і процес виготовлення
  • Виготовлення простого варіанту з дерева
  • Металеве крісло-гойдалка
  • Крісло неваляшка для саду своїми руками

Такий предмет меблів є не тільки прикрасою оселі, він досить функціональний, зручний, і розташувати його можна в будь-якій кімнаті. Все буде залежати від призначення виробу. Роблячи крісло-качалку самостійно, ви підбираєте її під свій інтер’єр і розміри приміщення.

Крісло качалка своїми руками: види крісел, креслення та етапи виготовлення.

ВАЖЛИВО! Перш ніж починати підготовку до виготовлення виробу, слід дізнатися про його видах, визначитися зі своїми побажаннями і тільки тоді збирати інструменти і готувати необхідні матеріали.

Такі вироби бувають декількох видів:

 • Традиційна або класична модель. Такий вид вироби відмінно впишеться в класику або інтер’єр у стилі модерн. Полози мають невеликий радіус, отже амплітуда розгойдування буде також незначною. Розгойдуючись сильніше, ніж треба, можна впасти. Щоб змайструвати таку модель, потрібно мати уявлення про технології виробництва меблів.
 • Конструкція на дугах з відбійниками. Це виріб з високою посадкою, полози виготовляють з вигнутими в іншу сторону кінцями. Така конструкція запобігає перекиданню гойдалки. За всіма відгуками подібна модель трохи жорсткувата з-за наявності відбійників.
 • Гойдалка з овальними полозами, або эллипсными. Така модель забезпечує спокійне погойдування без ривків, однак і в цьому кріслі можна перекинутися, тому його оснащують відбійниками. Подібний варіант є незамінним для саду.
 • Універсальна модель 3 в 1. Модель є і кріслом, і кушеткою, і качалкою. Полози змінюють своє положення при нахилі корпуса тіла назад. Це досить складна конструкція, і іноді займає досить багато місця.
 • Крісло качалка своїми руками: види крісел, креслення та етапи виготовлення.

  Найпростішим для виготовлення кріслом є класичний варіант. Інші підійдуть тим, хто має досвід виробництва меблів. Розглянувши кожну модель, можна приступити до вибору підходящого матеріалу.

  Який матеріал вибрати для крісла-качалки

  Традиційно для подібної конструкції використовується дерево, однак у наш час багато застосовують і метал, однак не варто забувати, що дерево є прекрасним матеріалом для виготовлення меблів, воно м’яке, податливе, і здатна приймати будь-які форми. Але розглянемо і інші матеріали, за допомогою яких можна виготовити гойдалку:

 • Метал. Конструкція з металу має свої переваги, оскільки вона стійка, завдяки своїй зносостійкості встановлюються на дачних ділянках, в садах, має значну вагу, тому крісло рекомендують зробити з іншого матеріалу, а за основу взяти еліпс.Крісло качалка своїми руками: види крісел, креслення та етапи виготовлення.
 • Профтруба. Цей тип матеріал здобув популярність завдяки своїй легкості. Зібрати конструкцію з профтрубы неважко, вона не вимагає особливих кріплень, легко фарбується. Однак при регулярній експлуатації швидко приходить в непридатність.
 • Поліпропіленові труби. На відміну від попереднього матеріалу, труби з поліпропілену міцні. Змайструвати меблі з нього досить легко, і інструменти потрібні найпростіші.
 • Пластикові пляшки. Досить незвичайне рішення, але досить оригінальне. Своє визнання воно знайшло після того, як почався бум на вторинне використання відходів. Якщо ви зібралися зробити конструкцію з пляшок, подбайте про їх достатній кількості.
 • Фанера. Це, звичайно, не дерево, але матеріал досить популярний. Виробництво меблів з фанери набирає обертів, і домашні майстри не є винятком. Вирізати деталі досить легко, після складання рекомендують покрити лаком для більшої міцності.
 • Дерево. Повністю натуральний і гіпоалергенний матеріал, гідності якого складно переоцінити. Крісло-гойдалка з деревини буде дуже міцним і прослужить довгі роки.
 • Це далеко не весь список матеріалів, гойдалку також можна виготовити з ротанга і лози, а окремі деталі виконати з натуральної або екошкіра.

  Крісло-гойдалка своїми руками: креслення і процес виготовлення

  Вибирати модель краще саму просту, проте якщо ви маєте досвід у виготовленні меблів, то можете спробувати зробити щось більш оригінальне. У будь-якому разі крісло качалка має гармоніювати із загальним інтер’єром помешкання. Коли модель обрана, потрібно запастися необхідними інструментами:

  • шаблони для каркаса;
  • електричний лобзик;
  • наждачний папір;
  • шуруповерт;
  • кріплення;
  • дриль;
  • лакофарбові матеріали.

  Виготовлення простого варіанту з дерева

  Для підготовленого майстри з досвідом конструкції наведені нижче навряд чи будуть цікаві, а от тим, хто бажає без особливих зусиль змайструвати зручне крісло, варіант найкращий. Розглянемо найпростіші способи виробництва з дерева на дому.

  Варіант коли є готове крісло або дерев’яні стілець. Головне — підготувати дуги. Якщо ви не можете їх вирізати самостійно, або у вас відсутній який-небудь інструмент, то полози можна замовити у майстра. Довжина їх повинна бути більше на 30 см ширини ніжок. Обов’язково потрібно «приміряти» дуги, поставивши крісло на них. Просвердлите отвори в ніжках і скріпіть з дугами. Тепер можна пофарбувати виріб. Нижче наведено креслення найпростішого крісла-гойдалки з дерева.

  Крісло качалка своїми руками: види крісел, креслення та етапи виготовлення.

  Металеве крісло-гойдалка

  Конструкція з металу вимагає певного навику, тому ми розглянемо полегшений варіант, який ви зможете виготовити самостійно. В якості матеріалу будуть використані профільні труби, з’єднання еліптичного типу. Саме сидіння і спинку виконують з тросів.

  Крісло качалка своїми руками: види крісел, креслення та етапи виготовлення.

  Ще непоганий варіант хитного стільця, шезлонга можна побачити нижче, він виконаний з металевого стержня у 20 мм, така конструкція досить важка в кінцевому варіанті, але набагато міцніше. Для її виготовлення, від майстра знадобиться досвід зварювання. Стрижні можна зварити міцніше труб. Щоб зробити полози з такого матеріалу, потрібно докласти зусиль, так як стрижні досить товсті, і вимагають фізичної сили на згині. У цьому випадку краще скористатися важелем.

  Крісло качалка своїми руками: види крісел, креслення та етапи виготовлення.

  ВАЖЛИВО! В кріслі-гойдалці з металу потрібно продумати центр тяжкості, щоб вся конструкція не відхилялася назад.

  Крісло неваляшка для саду своїми руками

  Особливу красу і зручність несе в собі така конструкція в саду. Крісло неваляшка зручно тим, що перекидається назад, не втрачаючи стійкості. Можна опинитися лежачим на спині, і випрямленням ніг повернути конструкцію у вихідне положення. Найважче у виготовленні це полози, накреслити їх потрібно за певною сіткою, щоб згодом вся конструкція виявилася стійкою.

  Крісло качалка своїми руками: види крісел, креслення та етапи виготовлення.

  Яку б модель ви не вибрали, пристосувати її вдасться як для квартири, так і заміського будинку. Головне, мати бажання та необхідний набір інструментів. Матеріал піддасться будь-якому майстрові, який хоче додати родзинку в свій інтер’єр за допомогою крісла-гойдалки.